Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Tι εννοεις γιατι να τα δινουν τζαμπα???

Δωρεαν ειναι καλυτερα? :lol:

Kαλυτερα, χαχαχα. Αλλα ισως ειμαι χαζος και δε πιανω το point σου. Ποιος να τα δωσει τσαμπα/δωρεαν/free (οπως θες :stuck_out_tongue: ) και γιατι?

Δεν υπαρχει ερωτηση, γεγονος ειναι, δωθηκαν τσαμπα cd της w.b. απο καποιον η καποιους που ασχοληθηκαν. :slight_smile:

Πραγματικα πρεπει να μαι τελειως χαζος για να μην καταλαβαινω που το πας. Δωθηκαν απο εξωγηινους (?) cd της W.B. με του τζαμπα σε ποιους. Μαγαζια, πωλητες, ακροατες? Και το συμπερασμα ποιο ειναι και η μουσικη της μπαντας τι δουλεια εχει…
Ειλικρινα ρωταω γιατι δε με ψηνει τα πραγματα να ειναι τοσο απλα (οσο λες) και να μην τα πιανω :stuck_out_tongue:
Και δεν εχω ιδεα πραγματικα για το τι διανομες ειχαν τα cd η τα βινυλια της εν λογω εταιριας

Εγω πουθενα, εσυ το πας επειδη δεν εισαι χαζος. Ενα γεγονος ειπα. Αν θελεις να μαθεις γιατι εγινε (που, πως, ποτε) και να εξαντλησεις ολους τους λογους θα πρεπει να ρωτησεις αλλους… :slight_smile:

Δλδ τωρα μου λες οτι το παω καπου επειδη ξερω τι εχει παιξει? Δε νομιζω, τακη. Σε λιγο θα με βγαλεις οτι ημουνα και στην κομπινα - που πραγματικα δεν εχω καταλαβει περι τινος προκειται.
Και για να σου πω εγω το μονο που εχω απο τη μπαντα ειναι ενα το LP του forever ripping fast, ουτε cd τσαμπα ουτε τιποτα.
Οποτε μαλλον εσυ εισαι αυτος που εχει κατι στο μυαλο σου κι οχι εγω.

Ti? αστο…

Ε, ρε φιλε, τι να σου πω, ειδες που δεν εχω καταλαβει και δεν πηγαινω και πουθενα.
Εγω απλα, ποσταρα το νεο αλμπουμ της μπαντας επειδη γουσταρω τη μουσικη της. Nothing more… :wink:

Ρε δε μου δίνετε και εμένα από αυτό που πίνετε μεσημεριάτικα?

xasma geeon einai kai oxi kapoio eidos ‘‘potou’’, mi dineis simasia :lol: Δυο ανθρωποι διαφορετικης ηλικιας προσπαθουν να επικοινωνησουν :lol:

:stuck_out_tongue:

M αυτα και μ αυτα χαθηκε και το ποστ για το νεο δισκο

Οριστε… :slight_smile:

αφήστε τον δίσκο και πείτε μας απο που και πόσο αυτό που πήρατε

Μερικές προτάσεις από νέες (λίγο πολύ) κυκλοφορίες!

Αρχικά οι Σουηδοί Desultor με το ντεμπούτο τους Masters of Hate

Γέρνουν περισσότερο στο Speed και το τεχνικό Thrash, ενώ φέρνουν στο μυαλό και λίγο από Nevermore! Πάρα πολύ καλή κυκλοφορία! Δείγμα εδώ: http://www.reverbnation.com/desultor

Στη συνέχεια οι γνωστοί σε όλους Hexen, μετά το εξαιρετικό State of Insurgency επανέρχονται (4 χρόνια μετά το ντεμπούτο τους!) με το Being and Nothingness που νομίζω πως δε θα αφήσει κανένα παραπονεμένο!
Δε θα μπώ σε διαδικασία σύγκρισης τους, το State of Isurgency ήταν αγαπημένος δίσκος και το καινούργιο τους μου άρεσε εξίσου!

Τέλος, οι Κολομβιανοί Witchtrap, αν και είναι ενεργοί για σχεδόν 20 χρόνια με αρκετά demo, split, ep’s κλπ, τους γνώρισα μόλις φέτος, στην τρίτη τους full-lenght κυκλοφορία, το Vengeance is my Name.
Καλοπαιγμένο old school Thrash (αν και στις αναφορές χαρακτηρίζονται Thrash/Black μπάντα, δε μου θύμισαν Aura Noir λόγου χάρη) και αξίζουν την προσοχή όσον γουστάρουν το είδος.

Για τους Havok αναφέρθηκε και ο Dead και συμφωνώ, άλλη μία εξαιρετική κυκλοφορία!

Εντυπωσιακο εξωφυλλο και τιτλος απο τους [B]Hexen[/B] :!:

Eπεσε ξεθαμα αυτες τις μερες

Μassacra - Final Holocaust

Οι Γαλλοι massacra το 90 μας προσφερουν ενα κολασμενο αλμπουμ και απορω που δεν αναφερεται πιο συχνα στα καλυτερα death/thrash αλμπουμ που κυκλοφορησαν τελη 80’s - αρχες 90’s. Ισως να κολλαει και στο death thread, αλλα εδω εχουμε αρκετη thrash ορμη. Πολλοι θα αναφερθουν και στο επομενο Enjoy the violene, το οποιο οντως κινειται σε ακομα πιο death φορμες.
Για το Sick ας μιλησουν καποιοι περισσοτερο αρμοδιοι (πχ panagiotis) :stuck_out_tongue:

Eπειδη εχω κεφια σημερα, αλλη μια προταση (σοορυ για Double post)
Wastelander - Wardrive (2008 )

Αλμπουμ του 08, το οποιο το ανακαλυψα πρασφατως. Ειναι και προταση του Fenriz, για οποιον τον εμπιστευεται. Δε ξερω αν εχουν αναφερθει ξανα, εγω ενα search που εριξα δε μου βγαλε κατι ιδιαιτερο.
Thrash-ιλα στο στυλ των Venom, πρωτων Sodom, Bulldozer και λοιπων δημοκρατικων δυναμεων με καποιες πανκικες επιρροες (η crust αν θελετε).
Το αλμπουμ ειναι παρα πολυ καλο, με κομματαρες μεσα, επιτελους καλα ΤΗRASH riffs και δαιμονισμενους ρυθμους. Σε εχει συνεχεια στην τσιτα, ενω ρεει και πολυ ομορφα με αποτελεσμα να το ξαναβαζεις συνεχεια.

3-4 κομματια που ακουσα απο το youtube…nothing too special…

ειμαι στην 1η ακροαση. ειναι ενα αλμπουμ που το περιμενα 2 χρονια απο τοτε που πρωτοακουσα το ντεμπουτο της μπαντας και μου αρεσε παρα πολυ. και να λοιπον, οι hexen απο οτι φαινεται ωριμασαν και το αποτελεσμα δειχνει γαματο!

τα κλασσικα μελωδικα σολο και λιντς δινουν κ παιρνουν, η παραγωγη ειναι φοβερη και ελπιζω και τα κομματια να ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο (οι ακροασεις θα το δειξουν αυτο)!