Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Είδα σε online store τα βινύλια Tortured Existence και Epidemic of Violence.Χρωματιστά βινύλια,επανεκδόσεις.Έχει ακούσει κάποιος να μου για ποιότητα ήχου κλπ?Αξίζουν δλδ αγορά?

To Final Holocaust στο death μου κολλαει καλύτερα, τι πας και με κάνεις να ξεθάβω ρε! Αυτό το άλμπουμ ήταν από τα πρώτα που άκουσα στον χώρο μετά τα κλασσικά. Δισκάρα. Τι να λέμε. Νearer to death ΡΕ. Aσε που η μόνο και μόνο η κλασσική εισαγωγή το ανάγει στα άλμπουμ 5.6 κλάσεις παραπάνω. Κουλτούρα. Μετά τα πρελούδια και την όπερα μπαίνει ο Κάφρος. Με είχε σημαδέψει αυτό!

Για το [B]Sick [/B]που ΕΚΕΙ είναι η αλήθεια βέβαια τα έχω γράψει

[SPOILER]

[/SPOILER]

βλέπω ότι το συγκεκριμένο ποστ έγινε πριν 5 χρόνια κιόλας. Ρε πότε γράφτηκα στο φόρουμ;;; χαχαχα

Κατά τα άλλα, δεν ξέρω αν το χετε πάρει πρέφα τον παρακάτω μυθο

[B]Thrash or Die[/B] - Wake Up and Smell thrash (video)

νταξ, προσκυνώ.

Welcome to St Poserberg λέει στην αρχή ρε μλκες!

Δε μπορείς να πείς πάντως αμέσως τους μυρίστηκα τους Coroner και ήρθα!! Καλά που το ξέθαψες αυτό το πόστ…ελέγχεται άμεσα διότι ούτε κάν χαμπάρι δε το είχα πάρει, έμεινα στο Final Holocaust, και με αυτά που διάβασα μου τρέχουν τα σάλια βραδιάτικα:p

Παρεπιπτόντως με τους Coroner δε βλέπω να ακούμε τπτ καινούργιο εκτός ίσως από ένα κομμάτι, με το πουλί στο χέρι θα μείνουμε μάλλον κατά τα λεγόμενα του Marky http://www.metal-rules.com/zine/content/view/2522/121/

Aκουσε το Sick, σίγουρα θα σου αρέσει. Είναι πιο απλό βέβαια και λιγότερο μυστήριο σε σχέση με τους κορονερ, αλλα νομίζω ότι όσοι τους γουστάρουν - ειδικά τα δύο τελευταία άλμπουμ - θα την βρουν.

Σχετικά με τους ίδιους τους κορονερ, ε ο ψηλός έχει και τρεχάματα, παίζει σε ένα συγκρότημα κανονικα και πάει και περιοδείες, κάνει παραγωγές, έχει δουλειές τεσπά.

Το Hexen είναι καλό νέο, θα το ακούσω

νταξει πολυ προσκηνημα απο δω και περα με αποκορυφωμα το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ [B][U]τελευταιο λεπτο[/U][/B]. η μουσικοτητα στο μεγαλειο της!

[B][I][U]http://www.youtube.com/watch?v=e3qQYNdQlRw&feature=player_detailpage#t=280s[/U][/I][/B]

μέτρησε

Δεν ξέρω αυτοί οι Hexen από το προηγούμενο δεν μου κάθισαν καλά. Το heavy/thrash τους δεν είναι και τόσο ενδιαφέρον και αν τους συγκρίνεις με το τελευταίο των Kreator χάνουν κατά κράτος.

για να θυμηθουμε ενα απο τα πιο τιμημενα heavy/speed/thrash συγκροτηματα απο καναδα…

…BURN ALL THE SINNERS IN MY WAAAAAY !

bonus υπερ-φιλικο “πατ πατ” στην πλατη σε οποιον ξερει την συνδεση με γνωστο heavy/epic γκρουπ. και γενικα, αλλα και ειδικα σε αυτο το κομματι.

Γαμανε οι Piledriver!

Weee re the metal inquisitioooon… We sentence you to death… by guillotiiiine!

Για DeFeis λες στο κουιζ?

κατι ολοκληρωμενα φοβερο δεν νομιζω πως εχουν βγαλει οι χεξεν ακομα. εχουν ουσιαστικα μερικες γαματες μουσικες στιγμες και ενα πολυ ευχαριστο στυλακι (για οσους το ευχαριστιουνται χαχα). απο την αλλη δεν εχει νοημα νομιζω η συγκριση με 1 μπαντα που εχει βγαλει κοντα 15 αλμπουμ οπως οι kreator.

Βασικά την σύγκριση την έκανα συγκεκριμένα με το τελευταίο των Kreator γιατί πλησιάζει πολύ στο κλασικό heavy όπως άλλωστε και οι Hexen έκαναν στο προηγούμενο τους άλμπουμ που άκουσα αλλά και σε αυτό εδώ που άκουσα.

εβρηκα τουτο εδω και μου φαινεται ακρως γαματο. κιθαριστικο και πορωτικο θρας με ωραια διαστροφικα σολια! οι εθισμενοι με το θρας ψαχτειτε γτ παντου ακουω καλα σχολια! αν κανεις το εχει ακουσει κιολας ας πει καμια γνωμη. εγω συντομα θα το κανω παντως.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gkpOuqJbh0I#!
http://www.youtube.com/watch?v=begZEdUBBFw&feature=relmfu

@ cynic, ναι τον defeis εννοω, συνθετης του συγκεκριμενου κομματιου (εχουν και οι virgin steel το ιδιο κομματι με τον ιδιο τιτλο αλλα παιγμενο πιο αργα αποτι θυμαμαι) οποτε : ΠΑΤ ΠΑΤ ! :lol:

@ Deadmeat οι Gammacide απο τις πιο ενδιαφερουσες κυκλοφοριες στο θρασοπεδιο, οχι γιατι εχει τιποτα πρωτοποριακο, στανταρ θρας της εποχης ειναι, αλλα καλοπαιγμενο και τιγκα ενεργεια. αυτο που μου εχει μεινει γιατι ειχα μεινει πολυ μαλακας οταν το πρωτοακουσα το επαιξα καμια 20αρια φορες repeat, ειναι στο demo τους του 91, στο Forces of Nature, αυτο το θανατηφορο break μετα το 2:48 που απλα γαμαει συμπαντα, μιλαμε για ΡΙΦΑΡΑ επιπεδου demolition hammer τουλαχιστον… ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑRGH !

Ωραιος deadmeat. Toυς ειχα αναφερει πριν κατι χρονια. Σωστο αμερικανικο thrash! Ξεθαβω!!!

Gammacide - Demo 1991 - θα συμφωνήσω, το καλύτερο υλικό τους. Και πολύπλοκο και πάρτα στη μάπα, 100% αγνό thrash. Εκεί που άλλοι το γυρίζανε σε πιο φιλοσοφίες και ψευτοπροοδευτικούρες, οι Gammacide συνέχιζαν ακάθεκτοι την ισοπέδωση. Αγαπημένο μου κομμάτι τους όμως το Fossilized από το LP με το καλύτερο bay area riff που δε γράφτηκε στο bay area! Μπαντάρα, από τους πραγματικά αδικημένους για μένα στο thrash.

ειναι το φαινομενο του Texas…κατι εχει εκει το νερο τους…

θα κατεβεις στο live σημερα ? ααααασε τις φιλοσοφιες!

Θέλω να σηκωθώ νωρίς αύριο, δεν το βλέπω να έρχομαι… Μόνο για κανά μούφα ‘πικ-νικ’ είμαστε τώρα τελευταία :lol:

αισχος :stuck_out_tongue:

bump

No Mercy - Widespread Bloodshed Love Runs Red

παει και στο ναου ξεθαβινγκ κανονικα, σαηντ προτζεκτ του Mike Muir (τι παει να πει ποιων) σε ΘΡΑΣ ΚΡΟΣΟΒΕΡ φαση. γουστοζικο οσο δεν παει, οτι πρεπει για μπυρες και καλοκαιρακι σε αμμουδια

Eγκρινουμε, εγκρινουμε! :smiley: