Το Spotify στην Ελλάδα

Αυτο με το κινητό το έκανα και δουλεύει τζαμι. Για το άλλο εισαι σίγουρος ε ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιδιά είμαστε;

Ερώτηση: Η προσφορά των δύο μηνών Δωρεάν ισχύει αποκλειστικά για συνδρομητές cosmote που καλύπτουν τις συγκεκριμένες προϋποθέσεις σε MB ; Διαφορετικά πρέπει από την αρχή να πληρώσεις;

Όχι δεν χρείαζεται να είσαι συνδρομητής στην cosmote. Απλά φτιάξε τον λογαριασμό σου στο Spotify, και όταν φτάσεις στο να πληρώσεις βάλε τα στοιχεία της χρεωστικής σου κάρτας και δεν θα χρεωθείς τους πρώτους 2 μήνες, μόλις τελειώσουν όμως οι 2 μήνες θα χρεωθείς αυτόματα για τον 3ο μήνα οπότε αν αποφασήσεις οτι δεν θέλεις να συνεχίσεις με premium, να ξεσυνδέσεις τα στοιχεία σου πριν τελείωσουν οι 2 δωρέαν μήνες για να μην έχεις θέματα.

Τι προτείνετε να επιλέξω για καλύτερη χρηση; Unlimited η Premium; Οι δύο μήνες Δωρεάν ισχύουν και για τα δύο;

Αν δεν εχεις στόχο να χρησιμοποείς offline το κινητό σου βασικά, χρησιμοποίησε την unlimited. Μικρή η διαφορά βέβαια από την premium.

Νομιζω ειναι ενας μηνας δωρεαν premium. Αυτη υπερκαλυπτει την unlimited ετσι κι αλλιως. Μετα τον μηνα αν χρειαζεσαι να παιζει σε κινητο, ταμπλετ, τηλεοραση , media player κτλ κτλ ειναι αναγκαιο το premium . Επισης το premium εχει επιλογη για καλυτερη ποιοτητα ηχου και την offline υπηρεσια. Η offline φανταζομαι ειναι χρησιμη σε καποιον που χρησιμοποιει spotify στο αυτοκινητο μεσω κινητου και δεν θελει να πληρωνει mobile internet

Έφτιαξα λογαριασμό στις 18/11. Στις 13/12 έλαβα αυτό το μέηλ:
Spotify

Great news!
>
> You can now get Spotify free on your mobile.

> With our free app, you can?

> :heavy_check_mark: Listen to your playlists on shuffle
> :heavy_check_mark: Shuffle play any artist’s entire catalogue
> :heavy_check_mark: Find ready-made playlists for every mood and genre
> :heavy_check_mark: Create your own playlists on the go

> You can also listen for free on tablet too. Play any song, any time.
> Get the app, and we?ll welcome you with a 48-hour free trial of Spotify Premium, which gives you extra features like on-demand listening on mobile, and offline mode.

> When your Premium trial is up, you?ll keep all the benefits of the free app, forever.
Learn more »: https://www.spotify.com/free/

Εντωμεταξύ μέχρι και χθες δεν είχαν χρεώσει την κάρτα μου για τον ένα μήνα που το χρησιμοποίησα.

Τι συμβαίνει άραγε;

Aλλάξανε τα features που δίνουν στο free, κι απο tablet ακούς πλέον κανονικά όπως και στο desktop, απλά με διαφημίσεις.

Καλή φάση.

Έχει παιχτεί κάτι παράξενο με το premium μου. Είχα εγκαταστήσει το free trial του premium πριν 2 μήνες με μια άδεια pre-paid πιστωτική κάρτα. Εδώ και 1 μήνα μου ζητάει να ανανεώσω τον λογαριασμό, αλλά δεν έχω λεφτά στην κάρτα και μου λέει “Failed to retreat funnds”. Όλο αυτό γίνεται για 1 μήνα χαλαρά και συνεχίζω να έχω premium.

Στείλε τους μήνυμα να διαμαρτυρηθείς :slight_smile:

Αλήτες και κλέφτες εκεί στο σποτιφαι

Τελικά το πρίμιουμ μου το κόψανε πριν καμιά βδομάδα… Μάλλον σου δίνουν κάναν μήνα περιθώριο να πληρώσεις και μετά στο κόβουν τα λαμόγια…

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

μεγαλο πραμα τελικα το πριμιουμ, το μονο που με χαλαει καπως ειναι το πως θα ηθελα να βρισκω ολα τα τραγουδια. αλλα νταξει και παλι καλα ειναι

εχει δοκιμασει κανενας να πληρωσει σε τουρκικες λιρες που ειναι 3.5 ευρω αντι για 7? δηλαδη αν βαλω για διευθυνση καρτας μια ραντομ διευθυνση στη τουρκια θα το δεχτουν η οχι? γιατι για ελληνικες καρτες εχω βαλει αγγλικη διευθυνση και μπορεσα να πληρωσω κανονικοτατα

Ωπ καλο κολπο αυτο… γιατι Αγγλια ειναι 10 λιρια…
Το μονο που μου λειπει απο το Spotify ειναι counter στα τραγουδια/τι ακους…

Βάλε το app του λαστφμ να σου τα περνάει . Θα το βρεις εκει που λεει apps - εύρεση app !
Καλή χρονια

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θανξ!
Αν και νομιζω πιανει μονο τα του desktop, κατι ειναι!
Ελπιζω σε κανα update να βαλουν κανα counter στο profile και να γινει πιο personalized .

απο κινητο δουλευει κανονικα, απλα μερικες φορες πρεπει να αποσυνδεθεις απο το ντεσκτοπ γιατι και τα 2 μαζι δε δουλευουν

παιδια μια ερωτηση! εχω premium στο κινητο, αλλα οταν βαζω τυχαια αναπαραγωγη σε μια λιστα παιζει μονο ενα τυχαιο κομματι και δεν συνεχιζει. ξερω οτι στο κινητο εχει περιορισμενες δυνατοτητες η εφαρμογη αλλα υπαρχει τιποτα που να μην εχω δει; ειχα διαβασει δηλαδη οτι εχει μονο τυχαια αναπαραγωγη οχι οτι παιζει μονο ενα κομματι :stuck_out_tongue:

Εμένα το παίζει κανονικά . Για ρίξε καμια ματια στις ρυθμίσεις . Μπορεί να λεει τίποτα , play track once . Έχω και εγω πριμιουμ και δεν έτυχε .

Lonesome rider