Μαδερφακιν star wars

Βλέπεις 3 λατρεμένες σκηνες. Συμφωνούμε. Η διαφορά μεταξυ των δύο πρώτων και της τρίτης είναι μια μικρή λεπτομέρεια που λεγεται “ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ”. Επίσης, Ευχαριστώ που ποσταρες περισσότερες φωτογραφίες. Δες και μόνος σου τη διαφορά της δεύτερης και αυτής από τον Tatooine με τις άλλες. Δες ποσο όμορφες είναι αυτές που είναι κανονικά τοπία και πόσο άθλια είναι τα σκηνικά σε green wall.

To να θελει κάποιος δηλαδή σε μια ΤΑΙΝΙΑ να υπάρχουν ηθοποιοί που να μπορούν να παίξουν και το να μην πονάνε τα μάτια σου από την κακή αισθητική τον κάνει τυφλό ή παρελθοντολάγνο. Οκ, ό,τι πεις.

Νομίζω είναι χαζό να διαφωνούμε για υποκειμενικά πράγματα.

Κ εγώ θεωρώ τα παλιά καλύτερα, μου αρέσει το 3, συμπαθώ κ το FA, αλλά δεν μου άρεσε το R1. Σε ποιά κατηγορία ανήκω;

Ο καθένας έχει τα γούστα του. Η κουβέντα τελειώνει εκεί.

Το απλά συμπαθητικές πήγαινε στην δική μου άποψη για τις ταινίες και στα καλύτερα σχόλια που είχα ακούσει εγώ. Τα prequel είχαν φάει τρελό κράξιμο ΚΑΙ όταν βγήκαν. Οκ σαφώς και υπήρχε και μια νέα γενιά πιτσιρικάδων τότε που όταν τα είδε μπήκε στον κόλπο που λέμε και βγήκαν από την αίθουσα εκστασιασμένοι. Εγώ αναφέρομαι όμως στους φαν του Star Wars και τους κινηματογραφόφιλους, αυτοί έκραξαν και ακόμα κράζουν.

Όσο για LOTR μια χαρά κράξιμο είχε φάει ο Jackson τότε. Θυμάμαι και χαρακτηριστικά παραδείγματα με ανθρώπους να έχουν ξενερώσει τόσο πολύ από την απουσία του Τομ Μπομπαντιλ από την πρώτη ταινία που δεν ήθελαν να δουν καν τις επόμενες. Η ακόμα περισσότερο όταν ο jackson είχε διαρρεύσει επίτηδες την είδηση τότε για σκηνές με παρουσία της Αργουεν στον Helm’s Deep και λόγω ακραίων αντιδράσεων τελικά έκανε πίσω (στα making off του Two Tower υπάρχουν σκηνές από τα γυρίσματα με την Liv Tyler να πολεμάει ορκ στο Helm’s Deep). Όπως και με τις ταρζανιές Legolas αλλά και όταν αποφάσισε να αφήσει την Σελομπ για το Return και πολλά ακόμα που δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή, μιλάμε για κράξιμο και συνεχή γκρίνια από φανς που δήλωσαν απογοητευμένοι και ξενερωμένοι. Τι έχει μείνει σήμερα από όλα αυτά; Τίποτα απολύτως.

Kαλά τώρα να λέμε και οτι τα LOTR δεν τύχανε καλής υποδοχής επειδή, στατιστικά λογικό, υπήρξανε και κάποιοι δυσαρεστημένοι είναι πολύ μακρινό απο την πραγματικότητα. Ο πολύς ο κόσμος είχε υπερκ#$%@&σει και μέτραγε μέρες για τα επόμενα Χριστούγεννα

Βρε και εγώ μαζί σου είμαι σε αυτό. Το παράδειγμα το έφερα για να δείξω πως τα social media εκείνη την περίοδο δεν επηρέαζαν κανέναν.Εννοείται πως οι περισσότεροι μετράγαμε μέρες, λεπτά και δευτερόλεπτα μέχρι την επόμενη ταινία.

1 Like

oλο το ποστ ειναι βλακειες προσωπικης αποψαρας εναντι αντικειμενικης αληθειας για το αισχρο της ποιοτητας των πρηκουελ σα ταινιες (γτ αναφορικα με το lore, το ξαναπα, το σεβομαι αν και δε μαρεσει καθολου και αυτο), απλα το επαναλαμβανεις ποστ επι ποστ σα το μοναδικο σου επιχειρημα να την πεις στον αλλο επειδη θεωρει μια μαλακια τα πρηκουελς… επισης οχι, καταλαβα οτι το phantom menace σου αρεσει για τους χαρακτηρες, σκηνοθεσια, ερμηνειες, στορυ, γιαυτο και αναφερω τις παιδικες σκηνες δρασεις, για να το σωσω λιγο απο την αρχικη μου ερμηνεια… + λες ασυναρτησιες αλλα και παλι φευ, το 1977 το a new hope πχ για τα δεδομενα της εποχης ηταν 3 εκατομμυρια χρονια μπροστα…ακομα και σημερα που η ηλικια το προδιδει σε ολους τους τομεις, κοντραρει στα ισια κια ξεπερνα τις περισσοτερες φορες τα πιο δυνατα blockbusters…το empire υπερανω σχολιασμου σε καθε τομεα, τι να κανουμε, ειναι μια αντικειμενικη αληθεια απλης κινηματογραφικης λογικης και στοιχειωδους iq

ειτε σου αρεσει λοιπον και σενα ειτε οχι, η ΤΡΙΛΟΓΙΑ του 77-83 ειναι κλασσικη, η αλλη μια κουραδα που αν και αντιμετωπιστηκε με οση συμπαθεια μπορουσε απο την κριτικη της εποχης, 10 χρονια μετα φανηκε με το πληρωμα του χρονου το ποσο πραγματικα αθλια σε καθε τομεα της ηταν, simple as that

επισης αποφασισα οτι ειναι παπαριες απο τη πρωτη φορα που τις ειδα :stuck_out_tongue: τι φαση, μισο ποστ διαβαζεις? μεχρι τα 22 το παλευα να βρω ενα καλο στοιχειο σε αυτο τον εμετο ανεμπνευσιας, κακογουστιας και βλακειας αλλα φευ, λολ, ποιος ειπε οτι γουσταρα, χαχ, drugs (y)…ο αλλος ο ψυχοπαθης συγκρινει τον Χοθ με τα λιβαδια του ανακιν και εμεις εχουμε φαει πλυση εγκεφαλου :smile: χαχ, ρε πατε καλα? :stuck_out_tongue:

υγ. ωραια wallpapers quintom, νεο kotor? :stuck_out_tongue:

υγ. το lotr ειναι γτπ μεταφορα των βιβλιων αλλα καλες ταινιες overall… δεν ειμαι τρελος φαν -γτ μαρεσει ο Τολκιν- αλλα σαν ταινιες ηταν μια χαρα, σαν μεταφορες επασχαν φουλ… δε χρειαζεται να εισαι ανω των 22 για να το καταλαβεις αυτο :stuck_out_tongue:

Όποιος δεν θυμάται απλό κόσμο, φίλων του Star Wars, να θάβει το Phantom Menace όταν είχε βγει, απλά δεν έχει καθόλου καλή μνήμη. Σε γενικές γραμμές ήταν κακή η υποδοχή.

Και καλά κάνανε (-με). Τέτοιες μαλακίες που έκανε ο Λούκας.

Να σου θυμίσω ότι και εσύ την αποψάρα σου λες. Επίσης σύγκρινα την αργή εξέλιξη των σκηνών και τπτ παραπάνω. Δεν ήξερα ότι είναι το χωριό σου στον Χοθ και σε πείραξε τόσο. Και ηρέμησε λίγο…

Εγώ και εδώ διαφωνώ, αλλά εξαρτάται τι θεωρείται και καλή μεταφορά. Η γραφή του Τολκιν ήταν τέρμα αντι-κινηματογραφική. διαβάζεις π.χ. όλο εκείνο το κεφάλαιο στο Rivendell και καταλαβαίνεις εύκολα πως αυτό δεν μπορεί να μεταφερθεί κινηματογραφικά με την καμία και αυτό δεν είναι το μοναδικό τέτοιο σημείο. Χαρακτήρες όπως ο Μπομπαντιλ στην ταινία θα έμοιαζαν εντελώς ξεκούδωνοι και μη λειτουργικοί. Δεν είναι τυχαίο που από την οικογένεια Τολκιν δεν ήθελαν την μεταφορά αυτή.

Το θεωρώ καλή μεταφορά γιατί σαν ταινία δημιούργησε τις δικές του μεγάλες στιγμές, από την σκηνή που ανάβουν οι φωτιές για να ειδοποιήσουν το Ροαν, η αρχή της επίθεσης των Wargs στον δρόμο για το Helm’s Deep και πολλές ακόμα (μην γράφω σεντόνια τώρα) που στο βιβλίο δεν ήταν τόσο “μεγάλες” ενώ σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπήρχαν καν. Και αυτό το λέει κάποιος που η αγαπημένη του στιγμή στο βιβλίο έμεινε σχεδόν εκτός. Για την ιστορία η στιγμή που από την Γκόντορ βλέπουν τα μαύρα πανιά των πειρατών και απελπίζονται μέχρι που ανεμίζει η σημαία με το δέντρο, μιλάμε για ΕΠΟΣ αλλά στην ταινία προσπεράστηκε εύκολα.

Παρα πολυ καλος ειναι ο Christensen στη συγκεκριμενη σκηνη. Βλεπω και μονος μου τη διαφορα μεταξυ ολων των φωτογραφιων που εβαλα. Η διαφορα ειναι πως εσενα σου αρεσουν ΜΟΝΟ οι dark gritty σκηνες με τους γκρι τονους, και απεχθανεσαι μαλλον τις πολυχρωμες. Συγγνωμη που δεν βουτηξε μεσα στο ηφαιστειο της Αιτνας ο George Lucas για να μπορεσει να κινηματογραφησει με “ρεαλισμο” τη σκηνη που καιγεται ζωντανος ο Ανακιν. Τι να κανουμε, δεν ειμαστε ολοι κακοι γαμιαδες μεταλλαδες ωστε να μας αρεσουν μονο τα ΗΒΟΛ σκοτεινα σκηνικα. Καποιοι μπορουμε να εκτιμησουμε και τις παλεττες με τα ζωντανα και εντονα χρωματα, χωρις να μας φαινεται οτι βγηκαν απο καποιο βιντεοπαιχνιδι (καθως καμια φωτογραφια απο οσες εβαλα δεν φαινεται ετσι)

Παρελθοντολαγνο ή τυφλο δε σε κανει το να μη θελεις να πονανε τα ματια σου απο την κακη αισθητικη, αλλα το γεγονος οτι εχεις βαφτισει αξιωματικα ως κακη αισθητικη την αισθητικη των prequels, λογω προκαταληψης και μονο.

Ακριβως το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ομως συνεβη. Ολη η νεολαια εκραζε, ενω οι λιγο πιο παλιοι φανς απολαμβαναν την επεκταση του Star Wars Universe και το γεγονος οτι μετα απο 20 χρονια βλεπαμε τι υπηρχε πριν γινουν οσα εγιναν με τον Luke και τα Death Stars. Καποιοι απο αυτους αρχισαν να κραζουν λιγα χρονια μετα… αφου εγινε μοδα.

Προσωπικη αποψαρα δυστυχως ειναι οι ανακριβειες που γραφεις ξανα και ξανα σε αυτο το θρεντ. Το lore του Star Wars το ανεφερα ΠΟΛΛΑ ποστς πριν, και δεν το επανελαβα, αλλα εσυ γραφεις τα δικα σου. Ακομα και να το ειχα επαναλαβει ομως, παραμενει ενα πολυ σοβαρο επιχειρημα, αφου το Star Wars εκανε και συνεχιζει να κανει τεραστια επιτυχια ως franchise λογω της ιστοριας, κι οχι επειδη εσυ καποτε ως μικρο 13χρονο καυλωνες με τους διδυμους ηλιους του Tatooine.

Οι ερμηνειες του Phantom Menace συγκεκριμενα που θιγεις ειναι πολυ καλες. Ο Liam Neeson ενσαρκωσε εναν πολυ ενδιαφεροντα χαρακτηρα, και η οποιαδηποτε κριτικη σε ερμηνειες των Portman και McGregor το μονο που θα κανει ειναι να δειξει πως στο βωμο του υποχρεωτικου κραξιματος στα prequels, παιρνει τα παντα η μπαλα. Δεν υπαρχει καμια αντικειμενικη αληθεια στους ισχυρισμους σου, υπαρχει μονο η αποψη σου, η οποια ειναι σεβαστη και τιποτα παραπανω. Μπορεις βεβαια να εφευρισκεις και ορους οπως “κινηματογραφικη λογικη” προκειμενου να υποστηριξεις το οποιοδηποτε επιχειρημα, γιατι οχι?

Τωρα αν ο αλλος σου φαινεται ψυχοπαθης που γουσταρε τα λιβαδεια και οχι το φουλ χιονισμενο βαρετο τοπιο του Hoth, δεν εχει αυτος το προβλημα, αλλα εσυ. Και ναι, προφανως εχεις φαει πλυση εγκεφαλου, και απο τις παρεουλες σου που σε επεισαν οτι τελικα ειναι παπαριες οι ταινιες, και απο βιντεακια σαν το παραπανω που μπηκε (και λεει μονο παπαριες).

Γενικα στο βωμο του να υπερασπιστει καποιος το παλιο, το κλασικο, το μνημειωδες, θα εφευρει πολλα πραγματα που δεν υπαρχουν, και θα ωραιοποιησει τα παντα που εχουν να κανουν με τις παλιες ταινιες, αλλα τι να κανουμε, ετσι ειναι η παρελθοντολαγνεια… Πειτε μας τωρα κι οτι η ερμηνεια του Harrison Ford ή του Mark Hamill ή της Carrie Fisher στις παλιες ταινιες ειναι για Oscar, να γελασουμε κιολας. Ειδαμε και τι αστρονομικη καριερα εκαναν μετα οι 2 απο τους 3 αλλωστε.

Με τι σκουπίδια ασχολείστε, Θεέ μου…

Ενταξει εσυ ασχολεισαι με Guns And Roses… αρα με πολυ χειροτερα σκουπιδια.

Δεν ασχολούμαι με τη μηχανή που κόβει λεφτά που έγιναν οι Guns N’ Roses με το ψευτοreunion τους, λυπάμαι.

μια χαρα ειναι οι Guns … Αλιμονο απο αλλα reunions !

1 Like

Subjective: based on or influenced by personal feelings, tastes, or opinions

Μ αρέσουν τα prequel…

Objective: not influenced by personal feelings or opinions in considering and representing facts.

Τα prequels είναι κινηματογραφικές κουράδες.

Το γούστο δεν αναιρεί τα γεγονότα.

Quintom έχεις ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα αγόρι μου. Το τι αρέσει ΕΣΕΝΑ δεν ορίζει την πραγματικότητα, ξύπνα επιτέλους από τον λήθαργο.

Τα πρόχειρα πασαλείματα του ατάλαντου lucas που βασίστηκε και αντέγραψε τα 3 original για να φτιάξει τα 3 prequel δεν τα βλέπεις, τους μηδενικούς χαρακτήρες δεν τους βλέπεις, το ελεινό και τρισάθλιο σενάριο δεν το βλέπεις, το τραγικό lore (εδώ γελάμε δυνατά) που αποτελείται από ιδέες δεκάχρονου βασισμένες και τραβηγμένες από τα μαλλιά από τα 3 original δεν τα βλέπεις…βλέπεις μόνο το μοναδικό “καλό” πράγμα που έκανε ο lucas, που δεν έκανε 100% αντιγραφή των παλιών όπως έκαναν στο Force Awakens αλλά προσπάθησε μέσα στην ασχετοσύνη του να δημιουργήσει και κάτι καινούργιο στο μηδαμινό lore…που και σε αυτό μόνο η προσπάθεια άξιζε.αποτέλεσμα μηδέν…

Δες τα βιντεάκια του Mr Plinket που αποδομούν με εκπληκτικό τρόπο τα ep1 ep2 και ep3 καθώς και το force awakens/rogue 1 και επίσης δες και το documentary People Vs Lucas, άνοιξε τα μάτια σου επιτέλους ΠΝΕΥΜΑ ΑΝΤΙΛΟΓΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ και πάρε λίγο feedback από τους γύρω σου. Δεν είναι απαραίτητο να σου αλλάξει τη γνώμη αλλά τουλάχιστον θα την εμπλουτίσεις με πραγματικά στοιχεία και όχι τις φούσκες που ΕΣΥ δημιουργείς στον εγκέφαλο σου μέσα.

Ηλίθιο παράδειγμα για κολλημένα μυαλά Νο356:
Είσαι σε ένα λιβάδι με σκατά γύρω γύρω και λίγες φράουλες και εσύ μας λές ότι μυρίζεις μόνο φράουλες, εμένα μου μυρίζει σκατά και του άλλου του μυρίζει σκατά μαζί με φράουλες (υπέροχος συνδυασμός)…το γεγονός είναι ότι το λιβάδι έχει σκατά με φράουλες, μύριζε ότι θές αλλά μη μας λές ότι βλέπεις μόνο φράουλες…η τουλάχιστον πες μας οτι δεν σε ενοχλούν τα σκατά γιατί λατρεύεις τις φράουλες. Μην μας πουλάς πρόλογο και μην κάνεις σαν σπαστικιά γκόμενα που για να παραδεχτεί κάτι πρέπει να γκρεμιστούν 10 φούρνοι και 100 γέφυρες…ήμαρτον πια

2 Likes

quintom επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια χωρις να πεισεις κανενα μονο τον εαυτο σου…και μονο το γεγονος οτι ξεχωριζεις την ‘‘ερμηνεια’’ του Νησον, που το παλικαρι απλα βαριεται σε καθε σκηνη και αυτο κανει τοσο μα τοσο καραμπαμ :smile: δειχνει οτι δεν σε ενδιαφερει τιποτα απο το ουσιαστικο περιεχομενο περα απο το να ικανοποιηθει μια εφηβικη ονειρωξη χωρις διαδικασια οποιαδηποτες σκεψης και κριτικης διαθεσης… το μονο σου ‘‘επιχειρημα’’ εδω και 30 ποστς για τα σκουπιδια των πρηκουελ -που εχουμε αναφερει σκηνες επι σκηνων και πιο ουσιαστικη αναλυση σε καποιες απο αυτες- ειναι το οτι ‘‘ειστε παρελθοντολαγνοι’’ και τελος… oχι για την δομη των παλιων σε μια εποχη που ουτε κατα διανοια δεν υπηρχε τετοιου μεγενθους και ενορχηστρωσης παραγωγη, ουτε για τη ροη της, ουτε για το τοσο πρωτοτυπο στορυ της-που ενσωματωσε εξαιρετικα τοσα δανεια που πηρε απο τοσες κλασσικες ταινιες του παρελθοντος-, ουτε για τους δεκαδες χαρακτηρες που κερδισαν την αθανασια τους μεχρι και σημερα με την παρουσια τους και γιναν σημειο αναφορας της ποπ κουλτουρας του αιωνα που περασε, ουτε για το πρωτοποριακο οπτικο της κομματι που ενεπνευσε χιλιαδες απο τοτε, αλλα οτι '‘ειμαστε παρελθοντολαγνοι’… οποτε ξερωγω, συνεχισε ας πουμε, αυτα τα ποστς ειναι ουτως ή αλλως και τα καλυτερα στο ροκιν πια, μετα απο 2011 που το σαιτ διαλυθηκε τελειως και οι περισσοτεροι σοβαροι users ψιλοαποσυρθηκαν αφηνοντας λιγους ακομα πισω, αυτα τα ποστ το κρατανε ζωντανο για γνησιο ιντερνετικο χαβαλε… #αγαπαμε

το ξαναλεω, οχι για σενα γτ εχεις φαει πλυση εγκεφαλου οπως ολα τα αμερικανακια που καβλωσαν με κατι εντυπωσιακα οπτικο/για παιδια 15 χρονων αλλα και τοσο μονολιθικα κενο νοηματικα που δε χρειαστηκε καν να μπουν στη διαδικασια να σκεφτουν τα βασικα, τα πρηκουελς δεν εχουν καμια σχεση με τα παλια γτ ειναι πανω απολα και σα ταινιες κακες -δεν ειχαν να προσφερουν τιποτα περα απο 6 ωρες cgi wallpapers για pc 12χρονου, κακους χαρακτηρες, κακο στορυ, κακη αδιαφορη δραση και απαραδεκτη συνδεση μεταξυ μιας κλασσικης τριλογιας του παλιου χολυγουντ με την κουραδα που ειναι αυτα-… δεν εφηυρα καμια λογικη, λολ :smile: αστειος, αλλα μπορεις αν θες να το πεις και ετσι αν το λεξιλογιο επιχειρηματων σου περιοριζεται -λογικως- σε 3-4 λεξεις…

quintom, ξερωγω, κριμα 35 χρονων ανθρωπος να καταπινει οτι χολυγουντιανη κουραδα του πασαρουν ετσι αμασητη, ελεω franchise ονοματος και υπεραπλουστευμενων εννοιων δοσμενες με τον πιο παιδικα εξωφθαλμα αφελη τροπο και κινηματογραφικα φτωχου σχεδιασμου, ξερωγω…

^ Αυτο εδω το κομματι με εκανε να γελασω δυνατα. Το μεγεθος της ψευδαισθησης που ζεις ειναι δυσθεωρητο. Σε ζηλευω λιγακι ομολογω, πρεπει να ειναι υπεροχα να εισαι τοσο στην κοσμαρα σου.

Τελειο παραληρημα, σε ευχαριστω για το χριστουγεννιατικο δωρο σου! Δε σου κανω καθολου πλακα, το απολαμβανω απιστευτα αυτο το λογυδριο, απο την πρωτη μεχρι την τελευταια τελεια.

Για να σου απαντησω και πιο σοβαρα σε αυτα που λες… την αναλυση που εχω κανει εγω στις 6 ταινιες Star Wars δε μπορεις καν να την κατανοησεις, ακομα κι αν εγραφα 20 σελιδες για να σου εξηγησω καθε μικρη λεπτομερεια καθε ταινιας του saga. Τα βιντεακια του Plinkett το μονο που αποδομουν ειναι τα εγκεφαλικα μας κυτταρα με το ποση ηλιθιοτητα περιεχουν. Η λεξη “κινηματογραφικες κουραδες” που χρησιμοποιειτε εσεις τα θυματα του hype για να περιγραψετε τα prequels, θα ηταν τεραστιο κοπλιμεντο για τα βιντεακια αυτα.

Feedback παιρνω απο ανθρωπους με επιχειρηματα, οχι οταν διαβαζω 45 ποστς απο τα ιδια 3-4 ατομα που εχουν κολλησει στα χρωματα της παλεττας του Lucas και σε περιπου 17 λεπτα στα Episodes I και ΙΙ που εδειχναν τον Anakin Skywalker με διαφορετικο τροπο απο οτι ειχαν φανταστει αυτοι, και αρα αποφασισαν οτι οι υπολοιπες 6 ωρες κινηματογραφου ειναι κουραδες. Τι να κανουμε, δυστυχως ο Anakin Skywalker του George Lucas δεν ηταν αυτος που ειχατε φανταστει εσεις. Ξιδακι? Κατι τετοιο μαλλον. Πνευματα αντιλογιας ειναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ και με βαση τον ορισμο της φρασης οσοι διαφωνουν με αυτο. Δεν ειναι η πρωτη φορα που καποιος φαν γινεται τοσο entitled που νομιζει οτι ξερει καλυτερα απο τον δημιουργο.

Δεν παραδεχομαι τιποτα, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει κατι να παραδεχτω. Το λιβαδι ειναι γεματο φραουλες, και τα μονα σκατα εχουν θαφτει κατω απο το εδαφος, εκει που εχουν χωσει το κεφαλι τους τα προβατα για να βρουνε φαγητο, μετα απο την πλυση εγκεφαλου που εχουν φαει. Εγω θα προτιμησω να μεινω στην φωτεινη μερια του λιβαδειου, κι οχι μεσα στην κοπρια, οπως προτιμανε καποιοι που γουσταρουν dark gritty σκηνικα.

Οταν λεω οτι γραφεις ανακριβειες, κατι τετοια εννοω. Ολα αυτα που γραφεις αποπανω, ειναι στη σφαιρα της φαντασιας… Δεν υπαρχει τιποτα ασυνδετο, τιποτα παιδικο, και τιποτα υπεραπλουστευμενο. Πες απλα οτι δεν εχεις καταλαβει ακομα το βαθυτερο νοημα των ταινιων αυτων τοσα χρονια μετα και κολλησες στα wallpapers και στα CGI και αστο να παει καλυτερα… Αμα θελεις οταν ερθω Ελλαδα μπορω να στις εξηγησω τις ταινιες, παμε για κανα καφε. Ειμαι σιγουρος οτι ακομα και με τεραστια προκαταληψη ηδη υπαρχουσα, μπορει να κανω καποια προοδο.

‘‘δεν εχεις καταλαβει ακομα το βαθυτερο νοημα των ταινιων αυτων’’

case dismissed

1 Like

http://i.makeagif.com/media/3-26-2016/irEPm2.gif

Μιλάμε για πολύ νόημα