Μαδερφακιν star wars

εμ, κοριτσάκι?
-αλλά φταίω και γώ που την έχω συνδέσει με το Leon και το Heat εξαπανέκαθεν και δε μπορώ να την δώ πχ σαν σεξ συμπολ ορ γουατεβερ με τιποτα-

2 Likes

Μόνο Carrie Fisher ρε!!

http://gonetworth.com/wp-content/uploads/2014/08/carrie-fisher-net-worth2.jpg

2 Likes

Na deis to Closer tote. Apisteyti gunaikara i Portman.

ΕΝΝΟΕΙΤΕ τοχω δει :stuck_out_tongue:
K ταινιαρα και γυναικαρα εκει, indeed… Σε σημεια αρχικα μου εβγαζε το feeling οτι βλεπω να γδυνεται μια μικρη μου ξαδερφη ας πουμε :stuck_out_tongue: αλλα μου περασε γρηηγορα, οκ! :smiley:

Μάπα το Κλόζερ.

Ας μην ξεφυγουμε απο την ομορφη τροπη που πηρε πρωτη φορα στα χρονικα τοπικ για σταρ γουορς, ας μιλησουμε για ΚΩΛΟΥΣ και ας “πλακωθουμε” αλλου για ταινιες

1 Like

Ανεπαναληπτη κωλαρα, με κανει να εκφραζομαι σεξιστικα και να μη νιωθω καν τυψεις, αλλα πως αλλιως να εκφραστω για αυτο το θεαμα. Γυναικαρα οτι και να λετε εσεις οι πρωτοδισκακηδες που μαθατε την Ναταλαρα στο Λεον το 1994 και δε μπορεσατε να δειτε την εξελιξη της σε αυτο το υπεροχο θεαμα :grin: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ΥΓ. Γυναικαρα ηταν και στα prequels, αλλα η προκαταληψη δεν αφηνει ουτε αυτο να δει κανεις

καμία προκατάληψη, στοιχειώδες καλό γούστο και αντικειμενική πραγματικότητα κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ… (y)

καλά η Portman ποτέ δεν ταυτίστηκε στη καριέρα της μέχρι το Black Swan -δλδ πρόσφατα- με την τυπική ‘‘γυναικάρα’’ -αν και το closer νομίζε βγήκε το 2003-4, πρώτο έτος ήμουν ακόμα και τέτοια, αρκετά παλιά-… όλοι της οι ρόλοι ήταν κυρίως κόντρα σε αυτή την εικόνα… πέρα του ότι αν αφήσω το Leon έξω, η επόμενη χαρακτηριστική της εικόνα είναι στο Heat ως θετή κόρη του Πατσίνο και στο V for Vendetta με το ξυρισμένο μαλλί…+ τα prequels οκ…

Δε χρειαζεται να ταυτιστει για να θεωρηθει γυναικαρα. Μπορει απλα να το βγαλει (οπως και το εκανε) σε μονο 3-4 ταινιες.

WAT.

γαμω, τι εχει;

Δεν ειπα οτι εχει κατι! Γαμω τους τιτλους ειναι, απλα σημαινει πολλα μαλλον, και θα παιξει συζητηση μεχρι τοτε για τα παντα… πολυ φοβαμαι οτι θα το γαμησει το saga η Disney

ε wat ειπες :expressionless:

καλα δε σκεφτομαι ακομα καθολου τι σημαινει (ειναι νωρις και δε με βολευει σε σχεση με την ιστορια πουχω πλασει εγω στο κεφαλι μου για το που θελω να παει το σαγκα)

η Disney εχει 2/2 στο φαρ, οποτε καλα ειμαστε και τον Johnson δεν τον φοβαμαι ουτε λιγο. Στο Han Solo prequel θα φανουν τα μπρικια που κολλανε

Σιγα που εχει 2/2 η Disney ως τωρα. Το Rogue One ηταν εξαιρετικο νομιζω. Οσο περναει ο καιρος, τοσο πιο απογοητευτικο μου φαινεται το Force Awakens. Ωραιοι μαυροι και γκριζοι διαδρομοι σε διαστημοπλοια, κι απο υποθεση, αστα να πανε, μηδεν πρωτοτυπια. Μονο η Rey και ο Finn την εσωσαν την ταινια. Δεν κανω καν συγκριση με τις ιστοριες απο Expanded Universe που ειναι ολες πολλες κλασεις ανωτερες απο την παπαρια με το First Order. Ειμαι αισιοδοξος για το Episode VIII, και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο Luke ειναι ο Last Jedi, αλλα μεταξυ μας το να ΜΗΝ γινει rebuilding του Jedi Order ηταν μεγιστη μαλακια, για παρα πολλους λογους. Δεν υπηρχε αλλη εναλλακτικη για τιτς post-Yavin εξελιξεις. Ναι ξερω, το προσπαθησε ο Luke και απετυχε. Οπως ειπα, παπαριες. Τεσπα, οπως ειπες ειναι ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ και απλα κανω ranting γιατι φοβαμαι το ενδεχομενο να μας δειξουν οτι ΟΥΤΕ μετα τα γεγονοτα των 7-8-9 δε θα υπαρξει νεο Jedi Order, και αυτο θα ειναι οτι χειροτερο.

Το wat υποδηλωνει εκπληξη :stuck_out_tongue:

Ωραίος τίτλος και είμαι περίεργος σε ποιον να αναφέρεται (Luke ή Rey? ).

Ο δικός μου προβληματισμός έχει να κάνει με κάτι που είδα στο Rogue One το οποίο παρά τον αρχικό ενθουσιασμό έχει “κάτσει” ήδη αρκετά μέσα μου [obvious spoilers δεν βάζω θολά όμως]

Είναι αυτή η προσπάθεια να αλλάξουν την όλη φάση της δύναμης και της dark side, πήγε να γίνει και στο force awakes αλλά στο rogue ήταν πιο προφανές. Γενικά σε μια άλλη ταινία θα ήταν κάτι ευπρόσδεκτο αλλά ταινίες fantasy όπως είναι το Star Wars (και το Lord που ουσιαστικά το επηρέασε) η φάση είναι περισσότερο good vs evil με το κακό να συμβολίζει περισσότερο εξουσία, απληστία και γενικά τα αρνητικά ανθρώπινα συναισθήματα. Η όλη φάση στο Rogue με τον τυπο που άρχισε να εξομολογείται όλα τα άσχημα που έκανε στο όνομα της επανάστασης δεν είναι κάτι που ταιριάζει σε ένα τέτοιο πλαίσιο και για μένα δεν λειτουργεί και τόσο (ναι είναι πιο ρεαλιστικό αλλά δεν λειτουργεί σε fantasy όπως το Star Wars). Τώρα αν γενικά πάνε να ξεφύγουν από jedi φάση αυτό μου φαίνεται ένας όλο και μεγαλύτερος κίνδυνος και δεν ξέρω πως θα το χειριστούν εκεί στην disney.

Ο rebel στον οποιον αναφερεσαι δεν ειναι αντιπροσωπος της dark side στο Rogue One. Βλεπεις το pure evil σε πολλες εκφανσεις του στην ταινια. Δε νομιζω πως πανε να κανουν κατι τετοιο με το dark side. Αλλωστε παντα υπηρχε inner conflict, ακομα και στον Vader. Μονο ο Emperor ηταν το Απολυτο Κακο.

Συμφωνω απολυτα (οπως εξηγησα κι εγω) οτι ειναι τερμα ηλιθιο να ξεφυγουν απο την Jedi φαση (ηδη μαλακια το οτι ονομασαν τους νεους “κακους” ως κατι αλλο και οχι Sith)

Το inner conflict που λες υπήρχε στην προσπάθεια της dark side να σε κερδίσει. Όλο αυτό το έδωσαν πολύ ωραία στην αρχική τριλογία. Εδώ όμως ο rebel δεν πήγε προς την dark side, δεν πήγε να τον παρασύρει κανείς προς τα εκεί για να έχει inner conflict. Είναι ίδια φάση με το δαχτυλίδι στον Άρχοντα. Ο Boromir αρχίζει να επηρεάζεται από το δαχτυλίδι και την δύναμη του. Δεν έχει εξομολογήσεις τύπου “και να 'ξερες πόσους εξόντωσα στο όνομα της ελευθερίας της Gondor”.

Θελεις να μου πεις οτι ο Han Solo δεν ηταν ο ορισμος του τυπου που κανει γενικοτερα το καλο, αλλα εχει κανει στη ζωη του πολλες μη-καλες πραξεις? Εχει παρα πολυ γκρι και η αρχικη τριλογια, και τα prequels, και καθε εκφανση του SW saga, δε νομιζω οτι ΑΥΤΟ ηταν το μεγαλυτερο προβλημα με το Force Awakens…

Inner conflict υπηρχε και αντιστροφα, με τον Vader που τον κερδιζε σιγα σιγα το καλο προς το τελος, και ΟΧΙ μονο λογω Luke, αλλα παντοτε ηθελε redemption.

Δεν ξέρω που μπερδεύεσαι με αυτά που λέω. Καμιά σχέση δεν έχει ο Solo με ότι έγραψα. Είχε κανένα inner confict o Han Solo και δεν το θυμάμαι;;; Ο Solo ότι έκανε το θεωρούσε καλό, δεν μετάνιωσε για απολύτως τίποτα για καμιά από τις πράξεις του. Καθόλου γκρι ζώνες δεν είχε η αρχική τριλογία. Το όποιο inner conflict άρχιζε και τελείωνε στην μάχη με τα συναισθήματα του κάθε χαρακτήρα που ήταν ουσιαστικά μια μάχη του καθενός με την dark side. Ε εδώ αυτό πάει να το αλλάξει αρκετά για μένα.

<— γτ as told again, το star wars παραμυθι ηταν και οποια πολιτικογουατεβερ κατευθυνση πηρε ´η πηγε να παρει καποτε, δε του ταιριαζει… Και γω νομιζω οτι αυτο ηταν πιο εμφανες στο ρογκ ουαν -και ενα απο τα στοιχεια του που με αφησαν αδιαφορο, αν κ τοχω σχεδον ξεχασει πια και για αλλους λογους- και πολυ λιγοτερο στο awakens…δε νομιζω παντως να παει προς τα εκει με τα episode η ντισνεη… Ξερουν οτι οι φανς θελουν το παραμυθι ξανα στο frontline των ταινιων και νομιζω στο επομενο θα δουμε πολυ περισσοτερο απο αυτo ελεω luke κ training…

Το μεγαλυτερο προβλημα του force awakens ηταν το γαμημενο τριτο death star + η αναγκη να τρεχουν τα παντα ασυλληπτα γρηγορα αντι να παρει η ταινια ανασες…και οταν λεω ανασες, εννοω παραπανω kylo ren, παραπανω new order και παραπανω ray, για να πατησουν ολοι καλυτερα στα ποδια τους (συν προφανως και ολοι οι υπολοιποι χαρακτηρες και σκηνικα θα εποφελουνταν απο λιγο περισσοτερο build up)… Και καθολου σχεδον snoke.-

Ωραιος και γαμω τιτλος παντως , καλυτερος απο τον προηγουμενο, βγαζει ενα old school feeling -αν και των πρηκουελ, αν βγαλεις το attack of the clones, phantom menace και revenge of the sith ειναι επισης γαματοι τιτλοι-… Τωρα ποιον εννοει κτλ κτλ κτλ, αυτο ειναι νιτπικ αλλου λεβελ και προτιμω να περιμενω ως την ταινια για να μαθω…αλλα srlsy και χωρις σκεψη κ προβληματισμο -ωιμε :stuck_out_tongue: - it seems fine…