Μαδερφακιν star wars

Ωραίο το trailer όπως σχεδόν όλα τα trailer που βγάζει η Disney δηλαδή. Το θέμα είναι να κάνουν και μια πραγματική καλή ταινία Star Wars. Με προβληματίζει το πιο σκοτεινό ύφος που θέλουν να δώσουν κυρίως επειδή σε αυτά η Disney δεν τα πάει καλά.

Τα μπαρμπαδέλια δεν με πειράζουν και τόσο (πέθανα με αντίδραση Lupin βέβαια :joy: ), τα ewoks πάντα μου άρεσαν, ίσα ίσα που εύχομαι αυτό να είναι και δείγμα στροφής σε πιο fantasy και όχι sci-fi φάση.

1 Like

o snoke δεν ειναι στην αφισα η δεν βλεπω καλα;

όντως απουσιάζει από την αφίσα μάλλον για τον ίδιο λόγο που απουσιάζει και ο λουκ από την αφίσα του 7.

Νταξ ρε παιδι μου … ωραιο τραιλερ … ψιλο πιασαμε κατι απο τα σημαντικα που θα συμβουν … μεγαλωσαμε με SW … παιξαμε ολα περιπου τα games …θα το δουμε σινεμα οκ …

αλλα δε ξερω πλεον μου βγαζει μια βαρεμαρα ολο το trend πλεον

1 Like

+10000

Τα prequels οντως βιασαν πολυ κοσμο, που ακομα δεν εχει καταλαβει καν τι εχει γινει.

Καλά ειδικά το attack of the clones βίασε ψυχές.Μιλάμε για απίστευτων διαστάσεων σκουπίδι από όπου και αν το πιάσεις , με την παράσταση πάντως να την κλέβουν οι ερμηνείες(χαχαχαχ λέμε τώρα ερμηνείες).Το πρώτο ήταν απλά κακό-αδιάφορο σαν μια ταινία …filler.

Ευτυχώς το Revenge of the Sith σώθηκε , αφού μας ανησύχησε πρώτα ξεκινώντας στο ίδιο στυλ με το Attack , ξεφεύγει γρήγορα από την μανιέρα αυτή και σιγά σιγά αλλά σταθερά ανεβαίνει για να απογειωθεί στο τέλος και να πιάσει την μαγεία του Empire.

Ε ναι ήταν δύσκολο να διεισδύσεις στα μικρά μυστικά τόσο πολύπλοκων σεναρίων όπως αυτά που είχαν τα prequel.

Τι διαβάζω θέε μου!!

Μη τα ξαναλεμε για τα prequels, σε κοινό σαν τον quintom απευθύνονταν ούτως ή άλλως, λογικό να τα βλέπει έτσι…

το ουσιαστικό θέμα είναι ότι, ναι μεν έχει λίγο κουράσει η φάση όπως είπε και ο evil παραπάνω, αλλά και ότι έδειξαν τη μισή ταινία στο trailer…έκανε και σχετικό tweet ο Johnson στο οποίο απέτρεπε τον κόσμο από το να δεί το νέο trailer αν ήθελε να βιώσει σωστά το νεο star wars - το οποίο κατέβασε λίγο αργότερα προφανώς, όταν έπεσε δάκτυλος :stuck_out_tongue:

2 Likes

Για τη νέα τριλογία όπως έχει πει και η σοφή κοπέλα μου (σε κάποια θέματα έστω :P) που ψυχαναγκάστηκε κάποτε η καημένη να αντέξει μαραθώνιο ταινιών Star Wars (για να αποθεώσει φυσικά μετά): “ε ρε παιδί μου το τραβάνε απο τα μαλλιά, 9 ταινίες για τη μάχη καλού-κακού όπου μια νικάει ο ένας μια ο άλλος, μια ο ένας μια ο άλλος”.

Δεν θα διαφωνήσω με το αποπάνω παρόλο που αν ήμουν executiv-άς και είχα πίσω μου αυτο τον κολοσσό πιθανότατα θα έπραττα τα αντίθετα. Επίσης σαν fanboy/νοσταλγός θα τα σκάσω στο σινεμαδάκι. Αλλά κακά τα ψέματα η ιστορία έκλεινε ανετα στο Return.

1 Like

Εγώ θα χρησιμοποιήσω ατάκα του Papa-Het για να περιγράψω την κατάσταση… I don’t want more Star Wars… I NEED MORE…
Είναι τόσο λατρεμένο που μου πρόσφεραν την ίδια ευχαρίστηση όλα τα επεισόδια (χωρίς εννοείται να είναι ισάξια).

Χτες εγώ με τον καμμένο κουμπάρο μου κάναμε δώρο στον εαυτό μας και κλείσαμε διήμερο στο Άμστερνταμ με προβολή σε 3D-Imax cinema στις 13 Δεκέμβρη που είναι η πρεμιέρα εκεί. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

1 Like

Απο οπου και να το πιασεις το Attack Of The Clones, ειναι φοβερο βασικα, οπως και τα αλλα δυο. Μανιερα λεει χαχΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ ναι τρελη μανιερα τα prequels ρε παιδι μου, ενω το Episode 7 ειναι κατι μοναδικα πρωτοτυπο, και η κλασικη τριλογια ιστορικη. Κλαιω :joy:

Το λυπηρο ειναι πως δε χρειαζεται να εισαι και πυρηνικος φυσικος για να καταλαβεις το σεναριο και την ιστορια, αλλα ακομα κι ετσι, η προκαταληψη τυφλωνει, με αποτελεσμα ουτε γραμμικες ιστοριες να μην μπορει να καταλαβαινει ο κοσμος, και αντιθετα να εστιαζει στα κοκορετσια του Ανακιν με την Παντμε στο γρασιδι που κρατησαν 7 ολοκληρα δευτερολεπτα.

Φυσικα και απευθυνονται σε κοινο σαν εμενα τα prequels, γιατι να απευθυνονται σε πρωτοδισκακηδες παρελθοντολαγνους που θα τα απερριπταν ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ, μονο και μονο επειδη δεν ηταν στυγνες αντιγραφες της πρωτης τριλογιας? Εγω παντως ελπιζω ακομα για σας, οτι ισως μετα απο 10 χρονια να τα δειτε χωρις προκαταληψεις και να τα εκτιμησετε για τα αμετρητα καλα τους στοιχεια, αλλα οι ελπιδες οσο περνανε τα χρονια μειωνονται φυσικα.

Σοβαρά τώρα.

1 Like

Ναι ρε μαν, σοβαρα τωρα. Κανα κλισε ακομα?
Δεν υπαινιχθηκα οτι υπαρχει μανιερα στην κλασικη τριλογια αν αυτο καταλαβες.
Μονο σε μια ταινια Star Wars υπαρχει μανιερα και ειναι φυσικα το Force Awakens.

Για τη μανιέρα του Force Awakens μαζί σου και με το σύμπαν όλο. Για την πρωτοτυπία των πρίκουελς και την ε-σιγά-την-ιστορικότητα της πρώτης τριλογίας, εχμ.

1 Like

Δεν ειπα οτι δεν ειναι ιστορικη, ειπα οτι ειναι ηλιθιο το να μην αγγιζεις ολο το δημιουργημα των 7-8 ταινιων με τον ιδιο τροπο, επειδη οι πρωτες ταινιες ειναι “ιστορικες”. Ναι ειναι, αυτο δε σημαινει οτι ειναι τελειες (δεν ειναι). Και σορρυ, αλλα τα prequels ειτε σαρεσουν ειτε οχι, ειναι πρωτοτυπα.

προσωπικα απο τα prequel μου αρεσουν πολυ τα 1 και 3 και καπως λιγοτερο το 2…με την αρχικη τριλογια επειδη την ειδα πολυ μικρος ομως εχω αλλο δεσιμο ειναι η αληθεια!

1 Like

Καύλα όλο αλλά ξενέρα που μου αποκάλυψε μεγάλες στιγμές είτε πάνε έτσι είτε γιουβέτσι. Καύλα στην γεύση με ένα bitter aftertaste αλλά ντάξει, τι να κάνουμε, ακόμα και αν πάει ακριβώς όπως τα λέει ένα παληκάρι στα σχόλια του youtube (συνδέει λογικά τις σκηνές στα προφανή συμπεράσματα) ή αν έχει κανά δυο εκπλήξεις, εγώ πάλι θα ανατριχιάζω στην μισή προβολή γιατί νιώθω σύμπαν Star Wars με αισθητική Star Wars όπως την αντιλαμβάνομαι και αγαπάω εγώ.

Σα να λέμε, προσδοκώ νέο Star Wars όπως ο drenie προσδοκούσε το Hardwired. Προβλέπω να μου αρέσει όπως του drenie του αρέσει το Hardwired… I’m sooooo fine with that! :slight_smile:

Tα επιχειρήματα υπέρ και κατά των prequels τα έχουμε πει όλοι εκτενώς νομίζω, δεν χρειάζεται νέος γύρος.

Φακ τρεντς, πράουντ το μπι ε στορμτρούπερ και τέτοια.

1 Like

Φοβερό το attack of the clones.OK.Ο καθένας έχει την γνώμη του και το κινηματογραφικό γούστο είναι ευαίσθητο.Κατά τα άλλα με τα χρόνια η κάθε ταινία παίρνει περίπου την θέση που της αξίζει από περισσότερο αντικειμενικά κριτήρια που κρίνονται με την πάροδο των ετών.Σκηνοθεσία-ερμηνείες-σενάριο-αντίκτυπο κλπ.Εάν εσύ θεωρείς ότι αυτά είναι υψηλού επιπέδου στο Attack of the clones δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ.Να μου έλεγες ότι απλά το γουστάρεις εσύ για πάρτυ σου να πω εντάξει…αλλά ρε παιδί μου για παράδειγμα απλά…δεν μπορεί να μην βλέπεις ότι ο Άνακιν παίζει σαν αγουροξυπνημένος fan των Tokyo Motel.

Κατά τα άλλα πουθενά δεν είπα ότι το επεισόδιο 7 ήταν πρωτότυπο.Μπορεί να διάβασες κάτι άλλο.Ένα καλογυρισμένο Tribute στο New Hope το θεωρώ.Και προφανώς και η κλασσική τριλογία είναι ιστορική.Είναι καθαρά θέμα αντίληψης.

Χτες πάντω,άσχετο, χάζευα σπίτι στο n64 for reasons :stuck_out_tongue: και είπα να παίξω λίγο το Shadow Of the Empire, ξέρωγω 15+ χρόνια μετά… δεν υπάρχουν καν αυτά τα στόρυ + χαρακτήρες + ατμόσφαιρα αυτών των παιχνιδιών διάολε… αν ειδικά βάλω και κάνα jedi outcast 2 με κάηλ κατάρ <3 και σία, θα μελαγχολήσω με την σημερινή εικόνα του Saga και δε θα ξαναδώ τίποτα σε σινεμά και μη… (τελικά έπαιξα ξέρω γω το 1/3 του παιχνιδιού και μάλλον θα το τελειώσω το σκ γτ έτσι)

1 Like