Μαδερφακιν star wars

Jedi Knight Dark Forces 1-2 ( το 2ο επαιζα και online παρακαλω με 56κ στο MSN Gaming Zone κατι αιωνες παλια ) , Jedi Outcast και KOTOR … απειρες ωρες διασκεδασης και γκαμπλας φτιαγμενα απο πορωμενους για πορωμενους. Τωρα τα βλεπεις απλα για να το δεις - νταξ θα εχει καποια καλα σημεια και nostalgia factor αλλα ειναι κατι σα το GoT δε θες να FOMO.

1 Like

Γραφω στα παπαρια μου την αντικειμενικοτητα σου, και τα ξυριζω κοντρα για να φαινεται ποσο γραμμενη την εχω. Σαν αγουροξυπνημενος φαν των Tokyo Motel ειναι η αποψαρα σου, που την παρουσιαζεις και ως σοβαρη, με αυτα τα καταπληκτικα σου κριτηρια και επιχειρηματα. Καθαρα θεμα αντιληψης ειναι το να μπορεις να δεις και καποια πραγματα πιο σφαιρικα, κι οχι με τον σανο που σου ταιζουν μεσα απο την μικρη τρυπουλα που εχουν ανοιξει στις παρωπιδες σου, αλλα δυστυχως δεν την εχουν ολη την αντιληψη, τι να γινει τωρα.Οντως ειναι ευαισθητο το κινηματογραφικο γουστο, φαινομενο που παρατηρειται ακομα πιο εντονο σε κοσμο που του “χαλασαν την αναμνηση”.

Τι να γινει τωρα, οταν ειμαστε παιδια ολοι βιωνουμε καποια πραγματα πολυ εντονα, και μετα οταν προκυπτει οτιδηποτε διαφορετικο, το απορριπτουμε λες και ειναι το απολυτο κακο σε καποια παγανιστικη θρησκεια, χωρις καν να το αξιολογησουμε με κανενα σοβαρο κριτηριο και φιλτρο. Για σενα το Attack Of The Clones ειναι ο ορισμος της κακης ταινιας, και δεν εχει τιποτα θετικο μαλλον, δε γουσταρεις το στορι, την σκηνοθεσια, την ηθοποιια, κτλ. Μπραβο σου, συγχαρητηρια, θα περιμενω και την αποψη σου για την ταινια οταν τελικα καταφερεις και την δεις, αν ποτε δηλαδη κατσεις και την δεις.

“Μπουχουχου μου χαλασαν την ταινια μου και δεν ειναι οπως οι παλιες” ισως πλεον η αγαπημενη μου συμπεριφορα οταν μιλαμε “σοβαρα” για κινηματογραφο.

Παλι καλα που πιασαν τα παλικαρια αποκατω κουβεντα για τα Star Wars Videogames 2000-2010 που ηταν ολα εκπληκτικα υψηλης ποιοτητας στα παντα, και με μερικες απο τις καλυτερες ιστοριες του Star Wars, και διασωζεται το τοπικ.

παντως μιας και αναφερθηκαν τα games…πως θα γουσταρα να εβλεπα την ιστορια του KOTOR 1 σε ταινια…

Ούτε την παιδεία να μιλήσεις σαν άνθρωπος σε έναν άγνωστο στο διαδίκτυο δεν έχεις τι να πούμε τώρα για ταινίες…κάτσε παίξε με τα ξυρισμένα παπάρια σου και άμα την βρίσκεις με attack βάλε αυτό να παίζει και έγινες.

2 Likes

Όταν μιλάει ο αιρετικός κάνουμε όλοι τουμπεκί.

Γαμάνε τα prequel?

ΓΑΜΑΝΕ ΓΑΜΑΝΕ

Τα εκτρώματα ενός καθυστερημένου, ατάλαντου και αχόρταγου χοντρομαλάκα τα σερβίρεις σαν υψηλή τέχνη, τι περιμένεις να ακούσεις μετά? παλαμάκια?

Τα είχαμε ξαναπεί κάποτε και δεν έβαλες μυαλό περήφανε αιρετικέ, δεν είναι κακό να σ αρέσουν οι κουράδες, κακό είναι όταν νιώθεις άσχημα που τις λέμε με το όνομα τους, κουράδες δλδ, γαμώ την ανασφάλεια σου και γαμώ το αιρετικό μυαλό σου στόκε.
Φιλικά καντήλια από την όμορφη κρήτη :stuck_out_tongue:

1 Like

Quintom be like :stuck_out_tongue:

1 Like

Αν σε πειραξε η φραση με τα ξυρισμενα παπαρια, οκ, να μιλαω με πιο καθως πρεπει λεξεις και ορους. Το οτι καθε λογυδριο σου ειναι 3 παραγραφοι περιφρονησης και ισοπεδωτικης λογικης ειναι σιγουρα θεμιτο φανταζομαι στους κανονες σου. Φανταζομαι αν μιλας για ελλειψη αντιληψης του συνομιλητη σου ειναι μεσα στους κανονες, και πολυ ευγενικο.

Σε σενα που οταν βλεπεις να γινεται τζερτζελες σε οποιοδηποτε τοπικ, για οποιοδηποτε θεμα, ακομα κι αν αυτο δε σε ενδιαφερει. και αφου μυρισεις απο μακρια το αιματακι ερχεσαι να πεταξεις ακομα μια κακοπροαιρετη χαζομαρα…αφιερωνω αυτην την κομματαρα, που ειμαι σιγουρος οτι θα βρισκεις απαισιο τραγουδι, γιατι μεχρι εκει φτανει το φτωχο μυαλουδακι σου:

Δεν ξερω γιατι δεν το εχεις καταλαβει ακομα, αλλα η προταση “στο εχω ξαναπει καποτε και δεν εβαλες μυαλο” δεν μπορει να ειπωθει απο σενα προς οποιοδηποτε ατομο στον πλανητη. Δεν γνωριζεις τιποτα, και για κανενα θεμα, καλυτερα απο αλλους ανθρωπους. Γελαω δυνατα με το οτι με θεωρεις ανασφαλες ατομο. Το μεγαλυτερο ελαττωμα που εχω δεν ειναι η ανασφαλεια, αλλα το οτι καθομαι και κανω διαλογο με κομπλεξικους ανθρωπους που μπορουν να μιλησουν μονο ισοπεδωτικα και απαξιωτικα. Αλλα οκ, εχει και το χαβαλε του αυτο, δεν μπορω να πω. Προσφερει μια αρρωστημενη ικανοποιηση το να παρακολουθεις τι κολληματα εχει ο καθενας και βαφτιζει κουραδες διαφορα πραγματα εκει περα για να νιωσει καλυτερα με το “ανωτερο” γουστο του και το ποσο εκλεπτυσμενος ειναι. :joy:

pws katafernei auto to quintom na einai toso kathysterimeno se ola ta themata tou forum
respect

1 Like

Λόγω προχωρημένης ηλικίας, επαυξημένης αντίληψης :stuck_out_tongue: και αρκετής ενασχόλησης, γνωρίζω αλλά πιο σημαντικό είναι οτι μπορώ και αναγνωρίζω, αντιθέτως με εσένα που δεν είσαι ικανός να αναγνωρίσεις την παντελή έλλειψη ΒΑΣΙΚΩΝ κινηματογραφικών αξιών στα prequel όπως σενάριο/διάλογοι, σκηνοθεσία, casting και άλλα πόσα τραγελαφικά. Το ότι αρέσουν σε κάποιον δεν τον μειώνει ώς άνθρωπο όπως ίσως νομίζεις και αντιδράς σαν γκομενίτσα, ταινίες είναι και έχουν την χάρη τους ΑΛΛΑ αντικειμενικά είναι ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ταινίες, χώνεψε το καθυστερημένε και μετά αγκάλιασε το :stuck_out_tongue:

Καμία ανωτερότητα δεν προβάλει ο οποιοσδήποτε σιχαίνεται τα εκτρώματα, καθαρά αγανάκτηση είναι για τον βιασμό που υπέστησαν από τον ατάλαντο και αχόρταγο χοντρομαλάκα λούκας. Αγανάκτηση και μόνο αγανάκτηση, τα περί εκλεπτυσμένου και ανώτερου γούστου είναι μέρος της γνωστής μανιέρας σου, παπαροδημιουργήματα δικά σου που σε βοηθάνε να επιχειρηματολογήσεις γιατί αλλιώς δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ βάση στα παπαρολογήματα σου, έχεις ΜΟΝΟ το προσωπικό σου γούστο να αντιπαραθέσεις… Μείνε σε αυτό λοιπόν και μην επεκτείνεσαι παραπέρα γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο να μας πείς, δεν θα σπάς και αρχίδια έτσι, στόκε εξ αμερικής

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο και μην κανετε σαν μωρα.σε αλλους αρεσουν σε αλλους οχι.

2 Likes

Γελαω με οργη. Χαλαρωσε θα σπασει κανα αγγειο. Δυο ολοκληρες παραγραφοι με παραληρημα, οσο πας καλυτερευεις.

Συγγνωμη που στο λεω, αλλα η αντιληψη σου γενικα δεν φτανει πολυ ψηλα, και οσο περισσοτερο προσπαθεις να το τονισεις, τοσο χαμηλοτερη παρουσιαζεται. Στο ειπα και προηγουμενως, αλλα δεν λες να το καταλαβεις, δεν εχω κανενα θεμα ανασφαλειας, ουτε προσβαλλομαι ως ανθρωπος αν εσυ θεωρεις καποιες ταινιες κακες μονο και μονο επειδη δεν τις καταλαβαινεις (αν τις εχεις δει δηλαδη). Κουβεντα κανουμε, και οσο παραληρεις για αντικειμενικοτητα, τοσο περισσοτερο το απολαμβανω και το διασκεδαζω. Αρχιζει και κατανταει λιγο λυπηρο ομως, δηλαδη το να “σιχαινεσαι τα εκτρωματα” ειναι θλιψη. Περαστικα.

Οι ταινίες ΕΙΝΑΙ κακές όπως ο ήλιος ΕΙΝΑΙ άστρο αντικειμενικά. Εκτός κι αν υποκειμενικά θεωρείς τον ήλιο φωτεινή ταπετσαρία. Υποκειμενικά πίστευε ότι θές, αλλά υπάρχει η αντικειμενική πραγματικότητα που πολλές φορές δεν συνάδει με την υποκειμενική πραγματικότητα του καθένα. Ποιος την ορίζει την αντικειμενική άποψη σε πειράζει? Επειδή εσένα σου αρέσει η μυρωδιά της σκατίλας δεν αναιρεί το γεγονός ότι η σκατίλα μυρίζει άσχημα. Παραδείγματα για παιδάκια δημοτικού φτάσαμε να λέμε μπας και το πάρεις χαμπάρι. Οι ταινίες ξαναλέω είναι ΚΑΚΕΣ, και εμένα μ αρέσει να τις βλέπω γιατί είναι μέρος όλου του saga, ασχέτως του βιασμού που υπέστησαν, αυτές έχουμε να δούμε δυστυχώς. Αλλά είναι ΚΑΚΕΣ, δεν χρειάζεται πιστοποίηση από κανέναν ειδικό, απλή λογική χρειάζεται.

Κανενας βιασμος, οι ταινιες γαμανε. Το saga τα prequels το ανεβασαν πολλα επιπεδα.

Καμια σκατιλα, φοβερη ατμοσφαιρα καθολη τη διαρκεια των ταινιων, μονο ενας μισανθρωπος μπορει να βρει σκατιλα παντου και παντα.

Αντικειμενικη πραγματικοτητα δεν υπαρχει στις τεχνες, ειτε το γραψεις 1 ειτε 1000 φορες.

Ο ηλιος ειναι αστρο αντικειμενικα, γιατι δεν ειναι ταινια.

Πιστοποιηση απο ειδικο δε χρειαζεται ουτε το οτι τιποτα απο οσα γραφεις δεν εχει την παραμικρη λογικη, αλλα παρολα αυτα σε αφηνουν να γραφεις ελευθερος κι ανετος. Ενα απο τα κακα της ελευθεριας λογου ειναι οτι αναγκαζομαστε να διαβαζουμε τετοια λογυδρια, απο την αλλη βεβαια, οπως εγραψα και προηγουμενως, ειναι μια ενοχη απολαυση ταυτοχρονα. Προτου σεβαστω το οτιδηποτε εχεις να γραψεις για κινηματογραφο ή μουσικη, καλυτερα να γινω φαν του Λεμπρον Τζεημς.

Ας φτιάξει κάποιος ένα poll για τα prequels…πολύ καλά-καλά-μέτρια-χάλια-αίσχος, να δούμε πού βρισκόμαστε σαν ρόκινγκ κοινότητα.

1 Like

fargo?!

1 Like

αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Και εδω απο το επισημο site. Γιατι ειναι προβλημα αυτο ειπαμε?
Οκ πολυ αισιοδοξη υποθεση, αλλα αν πανε στο Old Republic θα μιλαμε για ονειρωξη (αν το κανουν καλα φυσικα).
Δυστυχως φοβαμαι οτι θα πανε να κανουν τιποτα remakes παλι, οπως με το Episode 7.

Το πιο ενθαρρυντικό είναι αυτό νομίζω "θα δημιουργήσει μια ολοκαίνουργια τριλογία Star Wars"
Ελπίζω να αφήσουμε το Σκαιγουοκερέικο και να δούμε κάτι εντελώς καινούριο στο star wars universe

Το γραφει στο λινκ που εβαλα οτι δε θα εχει να κανει με Σκαηγουοκερς.