Μαδερφακιν star wars

δεν γινεται να πεις τιποτα, αληθεια.

Ελα να τα πουμε αυριο να πουμε

1 Like

Lupin το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι υπάρχει σκηνή ΕΙΔΙΚΑ για εσένα στο τέλος…

Επίσης μην ανησυχείς δεν παίζει απολύτως τίποτα σε σχέση με prequels…

1 Like

ουπς… μόλις τώρα πρόσεξα το audience score

Καλά δεν λέει και πολλά αυτό.

απογοητευση η ταινια

1 Like

Συμφωνω απολυτα με τον Dead σε ολα οσα λεει. Αυτη η τριλογια δεν νομιζω οτι σωνεται. Με απογοητευσε περισσοτερο και απο το Force Awakens κατι που μου φαινοταν πολυ δυσκολο. Oι villains ειναι εντελως ξενερωτοι και σαχλοι. Καρικτουρες κι δεν με πειθει κανεις τους. Ειδικα ο Kylo για το struggle που χει. Γενικα η ταινια στα 3/4 της μου κανε πιο πολυ σε παρωδια. Οπως ειπε φιλος διπλα “αυτο ειναι πιο γελοιο και απο το space balls”. Οχι οτι το τελος την εσωσε, απλα ανεβηκε πολυ οπτικα. Ωραιες εικονες κτλ. απο ουσια παλι οχι πολλα πραματα. Μετα το Rogue One που μ αρεσε πολυ ηλπιζα σε κατι αντιστοιχο, αλλα δεν. 2μιση ωρες αμηχανιας

1 Like

το force awakens παρα τις ενστασεις σε σημεια, μου αρεσε…αυτη δεν θεωρω οτι εχει λογο υπαρξης…

απο που να πρωτοξεκινησω;

1.κανουν τον General Hux να φαινεται καρτουν απο το πουθενα

2.σκοτωνουν snoke χωρις να εχουμε ιδεα για το ποιος ειναι

3.βλεπουμε μια ταινια οπου στο μεγαλυτερο μερος βλεπουμε καποια διαστημοπλοια να ακολουθουν καποια αλλα

4.ο φιν απο εκει που παει να την κοπανησει στην αρχη ξαφνικα θελει να θυσιαστει για την ρεσιστανς

5.στο ασχετο παει η κινεζα και πεφτει πανω του

6.την κουβαλαει 50 χιλιομετρα με τα ποδια για να ζητησει ιατρικη βοηθεια

7.μαθαμε οτι τα force ghosts ειναι πυρομανη και μπορουν να επιδρασουν (…)

8.η leia εχει ως προτυπο τον superman

9.νομιζαν οτι θα φτιαξουν το νεο Guardians of the galaxy με τοσο δηθεν χιουμορ

10.η καπεταν φασμα…κανενα νοημα η παρουσια της

11.το ιδιο και ο χαρακτηρας του ντελ τορο… μου αρεσει που υπηρχαν θεωριες καποτε οτι ηταν ο τυπακος απο το star wars rebels

12.τρισαθλιο σκηνικο στον πλανητη καζινο

13.ο φιν και η τυπισσα πανε σε μια αποστολη επειδη ετσι του καυλωσε του αλλου και χωρις λογο

14.δεν απαντηθηκε στην ουσια κανενα κενο απο την 1η ταινια.

15.τρισαθλιο αυτο με την καταγωγη της Ρει

16.ξαποστειλαν και τον λουκ χωρις λογο

17.ουτε μια μονομαχια με φωτοσπαθα ρε;

18.εχεις τον Λουκ σκαηγουοκερ σε ταινια και τον κρατας μονιμα σε ενα νησι

19.η αθλια σκηνη με τσουμπακα που εχει ψησει το πλασματακι

ειμαι τοσο τσατισμενος και ξενερωμενος που θα μπορουσα να γραψω και αλλα τοσα…

οταν τελειωσε το force awakens ανυπομονουσα να δω την συνεχεια…οταν τελειωσε αυτη μου ηταν αδιαφορο αν θα γυριστει καν η συνεχεια της…

2 Likes

Δεν καταλαβαινω την έκρηξη σας

Πειτε μου τι back story ειχαν ο Emperor ή ο Ποπα Φεττ στην πρωτη τριλογία. Προσωπικα το χάρηκα που κατουρησε ολα τα φαν θεορις και εκανε κατι διαφορετικό.

Συμφωνω σε ο,τι αφορα την Leia και τα υπερβολικα comic reliefs αλλα κατα τ αλλα η ταινια ηταν μια χαρα

3 Likes

Για μενα δεν ηταν τοσο θεμα του back story, [spoiler]αλλα το οτι ειναι καρικατουρες. Ο Snoke δεν προκαλει κανενα δεος και πεθαινει πανευκολα, ο Hux η πως αλλιως λεγεται ειναι ενα σαχλο κομικ ρηλιφ, και ο Kylo Ren τουλαχιστον σε μενα δεν προκαλει κανενα σεβασμο και ενδιαφερον. Καμια σχεση με τις παρουσιες πχ του Vader η του Emperor που ταν Icons

1 Like

Σποιλεεεεεερρ :stuck_out_tongue:

Θα επανελθω, bittersweet γευση overall παντως…

1 Like

ειδες να υπαρχει καποια εξελιξη στην ολη ιστορια;

[spoiler]Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Snoke σε μερικά σημεία προκαλούσε το δέος που έπρεπε. Στο προηγούμενο επεισόδιο ο kylo ren προσπαθεί να κάνει force mind read στην Ρέι και παίρνει τα τέτοια μου. Σε face to face με τον Snoke η Ρέι δεν ήταν σε θέση να του πάρει ούτε το φωτόσπαθο (της το κοπάνησε στο κεφάλι σε στυλ “αυτά να τα κάνεις αλλού γατάκι”). Επίσης έκανε mind trick και στους 2, τονίζοντάς τους πόσο αδύναμοι ήταν μπροστά του αφού μπορούσε να τους κάνει ότι θέλει.

Φαίνεται να πεθαίνει εύκολα αλλά νομίζω το έκανε να φανεί εύκολο ο Kylo Ren αφού “του πήρε το πορτοφόλι”. Μας έδειξε η συγκεκριμένη σκηνή ότι ο Snoke θα μπορούσε να πεθάνει μόνο με μια πουστιά σαν αυτή που του έκανε ο Kylo… στα ίσα δεν γινόταν.
Συμφωνώ με αυτό που λες πάντως σχετικά με το back story του (όχι ότι ξέραμε κάτι για τον emperor στην πρώτη τριλογία). Η θεωρία μου είναι ότι ο Snoke ήταν ο δάσκαλος που είχε προδωθεί και σκοτωθεί από τον μαθητή του (Palpatin/emperor) ο οποίος έχει τη δυνατότητα να νικάει το θάνατο (αφού ήταν ο σοφότερος Sith)… οπότε μπορεί να τον ξαναδούμε. Άλλωστε οι Sith πρέπει πάντα να είναι 2 [/spoiler]

1 Like

με την διαφορα οτι αυτοι μας λενε οτι δεν ειναι sith :stuck_out_tongue:

Κριτική από Ζουμπουλάκη,φαίνεται να είναι πρωτοταινιάκιας τούτος

καλα αυτος θαβει την ταινια χωρις να καταλαβαινει γιατι το κανει…

Εντάξει πραγματικά πολύ ατυχής επιλογή.

χαχαχα παιζει να ειναι η σκηνη που μου εκανε την πιο κακη εντυπωση απο ολες…

Σε δυο γραμμες, γιατι δεν εχω πισι για το σκ ( :confused: dont even ask)

Το κομματι λουκ-ρευ στο νησι και γενικοτερα ΝΗΣΙ και ΛΟΥΚ, ηταν απο τα καλυτερα μεμωνομενα σκηνικα και απο τα 5 star wars συμπεριλαμβανομενου και αυτου… Αν υπηρχε μονο αυτο + η φαση interaction kylo ren (αλλα με καλυτερο στορυ στα σημεια που επασχε πχ Snoke), θα ελεγα οτι ειδα το αγαπημενο μου star wars ισως μετα το empire… Δυστυχως ολη, μα ολη η υπολοιπη ταινια, δλδ το 65% της, δε μου αρεσε σχεδον καθολου…

Γενικα νομιζω οτι ειδα μια κακη ταινια με μερικες απο τις καλυτερες star wars στιγμες εβερ… Divisive as fuck, το overall ομως ειναι, οτι δυστυχως δε νομιζω οτι με ενδιαφερει περα απο απλη περιεργεια να δω το επομενο- σε αντιθεση με πχ το ΤFA που βγηκα σχετικα καβλωμενος για τηη συνεχεια -χωρις να ειναι και αυτο αριστη ταινια-… Δεν νομιζω οτι με ενδιαφερει και μου αρεσει η νεα προοπτικη και potential του μυθου και της ιστοριας/ιστοριων…

Το ΤFA περα απο το προβληημα του υπερβολικου rehash και καποιων OP θεματων της Ρεη, ηταν μια καλοφτιαγμενη ταινια που εθετε βαςεις, εδινε πατημα για το μεγαλο βημα μπροστα και εσβηνε απο το μυαλο τα πρηκουελ που ειχαν αποξενωσει την μεγαλη μεριδα των φανς… Το βημα εγινε εδω, αλλα δεν μου αρεσε η νοοτροπια που φανηκε να αποκτα πλεον το star wars

Σε μια γραμμη, αν θελω να δω marvel, θα δω marvel, το star wars δεν ζητησε κανεις να γινει ετσι…

Αλλα πιο αναλυτικα απο δευτερα γιατι γενικα νομιζω πως συμφωνω με οτι γραφετε εδω :stuck_out_tongue: , αρνητικο και θετικο για το ιδιο πραμα :stuck_out_tongue: :smile:

Yγ (got Spoiler, κλεμμενο :p)

Admiral Holdo’s entire purpose was to sacrifice herself to hold the FO fleet off right? To slow them down and buy the fleeing resistance time to get to Crait? Doesn’t this all sound a bit familiar?
“Admiral, someone must stay aboard the cruiser and hold off the enemy fleet. Admiral, hold them off! HOLD THEM OFF!”
“Hold them off! Hold them off! Holdhemoff! Holdeoff! Holdoff! HOLDOFF! HOLDO! HOLDO! HOLDO!”

2 Likes

Τι πατάτα μας έμελλε να βιώσουμε…

Μέχρι το διάλειμμα, απλά μία από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει.

Υπερβολικά γρήγορη, ακόμα και για τα σύγχρονα δεδομένα. Δεν απολάμβανες καμία σκηνή, όχι μόνο γιατί ήταν κακές, αλλά γιατί δεν προλάβαινες να τις δεις καλά καλά.

Όλα τα νέα στοιχεία στο σύμπαν (κοτοπουλάκια, κρυσταλοαλεπουδάκια κλπ) μια ακόμα θλιβερή προσπάθεια της Disney να βγάλει λεφτά από το merchandise.

Μα κυρίως μπερδεμένο storyline. Ο Snoke πέθανε χωρίς καν να βιώσουμε τι ήταν ή τι έκανε.

Οι γονείς της Ρέι τελικά ήταν τιποτένιοι;;

Το δίλημμα του KyloRen ποιο είναι τελικά; Αφού σκότωσε τον Snoke και μπράβο του τί ήθελε, να εγκαθιδρύσει νέα δικτατορία μαζί με την Ρέι; Να εγκαθιδρύσει νέα δημοκρατική κοινωνία μαζί με την Ρέι; Δηλαδή γιατί μαλώσανε μετά τον θάνατο του Snoke, κατάλαβε κανείς;

Το μόνο που είχε πλάκα είναι η σκηνή με τον Luke στο τέλος. Τον κατούρησε κανονικά, είχε πλάκα αυτό.

Όπως και σε κάθε ταινία της Marvel, νιώθεις ότι δεν βλέπεις τίποτα με μεράκι και καλλιτεχνική άποψη. Απλά φαντάζεσαι δέκα άτομα στα δωμάτια της εταιρείας, να προσθαφαιρούν σκηνές και ιδέες με μοναδικό σκοπό πως θα βγάλουν περισσότερα λεφτά.

1 Like