Μαδερφακιν star wars

αν ισχυει αυτο σημαινει οτι χλωμο να εμφανιστει ο Λουκ…

Aν για καποιο λογο δεν παιξει ο Hamil μαλλον θα ειναι αποκλειστα δικος του λογος.

To oti pethane o xaraktiras tou fantazomai de sas noiazei e, alla logo Mark Hamill kai Yoda einai poy de tha doume Luke, oxi epeidi gamisan to story (!)

δεν ειπε κανεις κατι τετοιο.οτι το βιασαν δεν χωραει αμφιβολλια.
εστω και σαν force ghost θα ηθελα να τον ξαναδω ομως.

εγώ σε 1080rip, κλαιν τους δω δε τους δω :stuck_out_tongue:

Το νεο animated show. Δυστυχως, στην περιοδο μεταξυ Return Of The Jedi και The Force Awakens.
Ευτυχως, απο Dave Filoni, αρα γνωριζουμε ηδη πως θα ειναι 100 φορες καλυτερο απο τις ταινιες της Disney.

4 Likes

Για να δουμε αν θα «σωσει» τιποτα απο την σαπιλα της τωρινης φασης του saga… οπως και ναχει φιλονι γουη τραστ

Τρελο ρησπεκτ σε οποιον το εφτιαξε, δακρυσα

1 Like

απλα οχι.

σωστά, ο supreme leader του νέου SWU ‘‘τα φράζει’’ στον supreme leader του MCU :stuck_out_tongue:

On the record

κααααααααλή φάση :stuck_out_tongue:

Απλά το infinite war τα γαμησε λίγο

Παίζουν σε άλλες κατηγορίες τα δύο franchise για να μπορεί να γίνει η οποιαδήποτε σύγκριση. Το franchise του Star Wars (ακόμα και η τελευταία ταινία που για μένα είναι μακράν η χειρότερη) έχει ελάχιστες ομοιότητες με το σύμπαν και το στυλ της Μαρβελ. Εγώ προσωπικά το ανάλαφρο χιουμορακι τύπου ο κόσμος καίγεται κι εμείς χαβαλεδιαζουμε δεν το αντέχω, όπως δεν αντέχω τις ταινίες με σχεδόν μηδενική πλοκή και 2 ώρες σκέτη δράση με πιστολιδια, βόμβες, απειλές για καταστροφή όλου του σύμπαντος και άλλα τέτοια κλισέ. Δεν έχω δει το Infinity War, και ούτε πρόκειται να το δω σινεμά εκτός κι αν με τραβήξουν, αλλά δεν υπάρχει γενικά κανένας χαρακτήρας Μαρβελ που να μπορώ να πάρω στα σοβαρά. Άρα, κανένας Θάνος στο Star Wars.

Από την σελίδα στο fb

Δεν αντιλεγω σε τιποτα (και εγω στο mcu μπορω να σταμπαρω 3 με 4 ταινιες που θα πω οτι ειναι actual καλες απο ενα συνολο 20 ταινιων so far :stuck_out_tongue: αρα τραγικα χαμηλο ποσοστο), απλα ολα τα παραπανω στον ακομα χειροτερο βαθμο ειναι το τωρινο star wars ε :stuck_out_tongue:

Οφτοπικ ομως και ον δε ρεκορντ ο Θανος απεδειχθει ισως ο καλυτερος χαρακτηρας overall ολου του mcu και σιγουρα θα παει στο τοπ pop culture icon villains κοντα σε τζοκερς βεηντερς και σια με τη παροδο του χρονου, ειδικα αν συνεχισει ετσι και στο επομενο… αρα απο καποιον που εχει δει το infinity, το σκετσακι παραπανω ηταν κατι παραπανω απο πετυχημενο :stuck_out_tongue:

ff3cee1424eb6d9dd5452261bab9484d

3 Likes

1 Like

prive screening του Solo χτες, με πρόσκληση -ευτυχώς- μιας και λεφτά σινεμά για να δω οτιδήποτε σχετίζεται με Disney Wars είπα να μην ξαναδώσω…

ας μην spoiler-ιάσω ή πω πολλά για την πλοκή κτλ μιας και ανοίγει νομίζω αύριο παγκοσμίως, overall ήταν βαρετό (το τελευταίο πράγμα που περίμενα ήταν να κοιτάω το κινητό μου πότε θα περάσει η ώρα), πολύ κοντά στη μέση marvel ταινία, δηλαδή πλοκή/villain/ρυθμός/κακό χιούμορ (οπότε υποθέτω ίσως αρέσει σε όποιον αρέσουν και αυτές οι ταινίες) και όταν τελείωσε δεν δικαιολόγησε για κανένα λόγο την ύπαρξή της…

Είχε κάποια συμπαθητικά στοιχεία, όπως τον Chewi ή τον Lando (οι μόνοι που άξιζαν μια καλύτερη ταινία δεδομένης της παρουσίας τους εδώ) αλλά δεν το έσωζαν στο φινάλε από τον αχρείαστο και βαρετό χαρακτήρα του…η λέξη generic νομίζω καλύπτει απόλυτα το έργο.

ο τυπάς που έπαιζε τον Han, ψιλό-αξιοπρεπής αλλά οκ, ούτε καν, όπως και σχεδόν όλες οι β’ ερμηνείες/χαρακτήρες πλην του Glover (νταξ είχα ξεχάσει πως έπαιζε η Καλίσι, αυτό συνοψίζει τα πάντα στο ερμηνευτικό κομμάτι :stuck_out_tongue: )

σαν star wars ταινία κακή, σαν μέση disney/marvel καλοκαιρινή περιπέτεια…υποθέτω, διασκεδαστική?

αυτά, ευχαριστούμε Disney για άλλη μια φορά (y)

Χαρά στο κουράγιο σου!

1 Like

πήρα μπρελόκ μιλένιουμ φάλκον δώρο όμως :wink:

3 Likes