Stephen King

πάντως ή ξερω να διαλέγω βιβλια ή ειμαι κωλόφαρδος και δεν εχω πέσει σε καμια μαλακια του king :stuck_out_tongue:
7 βγενει το 22-11-63 που εχει παρει καλες κρητικές και 20 το a darck tower tale: The Wind through the Keyhole που δεν το εχω ψαξει καθόλου μη φάω και κανένα spoiler!!:smiley:

αλλα ρε γαμώτο πρεπει να πιάσω κάποια στιγμή και το the stand…

τεσπα τωρα εχω να τελειώσω τα 2 τελευταια απο song of ice and fire που τα εχω εδω και ενα 3μηνο αλλα βαριέμαι να κανω την αρχη(καταραμένο witcher!!!) :stuck_out_tongue:

παλικάρια. όλοι στα αγγλικα διαβάζετε?

τόσο χάλια;

εγώ ελληνικά (περισσότερο), όχι ότι δεν τα βγάζω τα αγλλικά απλώς στα ελληνικά όπως και να το κάνω τα τελειώνω πιο γρήγορα γιατί στα αγγλικά όλο και κάπου μπορεί να κολλήσω.

έχει βγάλει και χειρότερα, αλλά και πάλι δεν αξίζει να δώσεις ούτε ευρώ imo

προτιμώ τα αγγλικά κυρίως γιατί έχουν 8-10 ευρώ ενώ τα αντίστοιχα ελληνικά φτάνουν μέχρι και 25. επίσης στα ελληνικά βλέπεις και κάνα “ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ” ως μετάφραση του “school’s out” και σου γυρνάνε τα μυαλά.

crimson εγω τα περισσότερα εκτος απο 2-3 στα ελληνικά και πιστεύω η μεταφράσεις της bell ειναι αρκετά καλες…

εδιτ καλα για την τιμή δεν το συζητώ η ελληνικές εκδώσεις ειναι φαρμακείο!!!

Ομοίως

ρε συ, εχω παρει ατ 2 πρωτα, ξεκινησα το πρωτο, αλλα ψιλοβαρεθηκα και στην μεση το αφησα. μηπως ανεβαζει στροφες και πρεπει να το συνεχισω?

^^
Μέγιστο λάθος. :slight_smile:
Ουσιαστικά το πρώτο βιβλίο είναι μια εισαγωγή όσων ακολουθούν. Με το δεύτερο μπαίνεις για τα καλά στο πετσί της ιστορίας.

ok!! message received! θα ξεκινησει μολις τελειωσω το first law trilogy

Samis βασικά αν έχω καταλάβει είσαι του sword and sorcery? Δεν έχει σχέση, αλλά παρόλα αυτά είναι μια επική σκοτεινή surreal ιστορία με φοβερό ενδιαφέρον. Πιστεύω ότι άμα επιμείνεις θα ανταμειφθείς. Απλά ετοιμάσου για κάτι εντελώς μη συμβατικό. Εγώ θα σου πρότεινα άμα γουστάρεις κόμικ και έξοδα να ξεκίναγες με τα κόμικ. Έτσι τινάχτηκε το δικό μου ενδιαφέρον και ουσιαστικά αποτελούν και ένα πρόλογο των βιβλίων κατά κάποιο τρόπο

οχι δεν ειμαι απαραιτητα του sword and sorcery. απλα ετυχε να μου δωσουν τον 1ο τομο, οποτε μολις βρηκα ευκαιρια το διαβασα. ε μετα ειπα να συνεχισω να την τελειωσω.
οποτε σε ακουω. θα ψαξω τα κομικ και θα συνεχισω τα βιβλια, 9 αν θυμαμαι καλα ειναι.

οχι διάβασε τα πρώτα 6 μονο αν θες να ξεκινήσεις απο τα κομικ…

Τα πρώτα 6 κόμικ? 6 δεν έχουν βγει ούτως ή άλλως μέχρι τώρα? Σε τόμο. Το 6ο πάντως από ότι είδα είναι ουσιαστικά το πρώτο από τα βιβλία. Tα βιβλία Samis είναι 7 από όσο ξέρω αν και πρέπει να βγήκε και ένα εξτρά τελευταία το οποίο δεν έχω ασχοληθεί ακόμα να δω πως κολλάει στο στόρυ.

σε τόμους εχω μεχρι το Fall of Gilead αλλα η σειρα βρίσκεται στο 10, τα υπόλοιπα τα εχω κατεβάσει και ετσι σκέφτηκα και για τον sami οτι θα τα κατέβαζε για αυτο ειπα 6 μέτρησα το Sorcerer ξεχωριστά :stuck_out_tongue:

τσέκαρε τα εδω πάντως

Μιλάμε βγάζουν συνεχώς έτσι?? Λογικά το πάνε για να βγάλουν όλη την σειρά σε κόμικ! Χαίρομαι γιατί έχει φοβερό σχέδιο, χρώματα, “φωτογραφία” κτλ. Πάντως μετά το Battle of Jericho χρονολογικά πρέπει να ξεκινάνε τα βιβλία οπότε διαβάζεις μέχρι εκεί και είσαι κομπλέ υποθέτω.

τα κομικ ισως τα κατεβασω, τα 2 πρωτα βιβλια τα εχω αγορασει ηδη και θα παρω και τα υπολοιπα. ο χειμωνας προβλεπεται μακρυς… ευχαριστω και τους 2 σας παντως! :slight_smile:

για εναν που δεν εχει διαβάσει τα πρώτα βιβλια τουλάχιστον ναι ειναι καλα να σταματήσει στο Jericho hill

αλλα Viper η ιστορία του μικρού ρολαντ συνεχίζεται και στα υπόλοιπα… :wink:
και ναι ειναι πολυ καλη σειρα κομικ!!!

να πω κι εγω μια γνωμη. αρχικα μη τσιμπησετε με το πρωτο του μαυρου πυργου. θα το εκτιμησετε αργοτερα.οντως ανεβαζει τρελα γκαζια μετα το 2ο μεχρι και το 4ο που για μενα ειναι το απολυτο αριστουργημα. εχει τα παντα. στο 5ο κολλαει το πραγμα και εκει σταματησα πριν 3 μερες για να κανω ενα διαλειμμα και να συνεχισω μετα. περιμενω και το 4,5 που βγαινει στις 20/9. ειναι ενδιαμεση ιστορια το καινουργιο. παντως ειναι πολυ πρωτοτυπη σειρα και εθιστικη.