Stone Sour ? House of Gold & Bones Part 1

01 ? Gone Sovereign
02 ? Absolute Zero
03 ? A Rumor Of Skin
04 ? The Travelers
05 ? Tired
06 ? RU486
07 ? My Name Is Allen
08 ? Taciturn
09 ? Influence Of A Drowsy God
10 ? The Travelers
11 ? Last Of The Real

με την πρωτη ακρόαση φαίνεται αρκετα καλο…!!
ξεχώρισα τα ντραμς μεχρι τωρα καλη δουλειά…

Πολύ συντομα εβγαλαν δίσκο για τα δεδομένα τους.Το προηγουμενο απεδείχθη μεγαλη δισκαρα εν τελει.Λογικά θα συνεχίσουν το καλό σερί.Θα απεφανθώ μετά απο ενα μήνα εντατικών ακροάσεων.

Επιτέλους ένα thread της προκοπής!!! :slight_smile: Μεγάλη λατρεία!!! Αναμένουμε ΔΙΣΚΑΡΕΣ!!!

Τον προηγούμενο ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟΝ ΛΙΩΝΩ ακόμα.Σπίτι,αμάξι,δουλειά…ΤΡΕΛΗ ΔΙΣΚΑΡΑ!!!
Τα 2 πρώτα τραγούδια που έδωσαν στην δημοσιότητα είναι γαμάτα!!!Μάλλον πάμε για δισκάρα πάλι.

Σε λίγο το ακούω κι εγώ, για να δούμε! Έχω περιέργεια να δω πως έφτιαξαν τα τραγούδια γύρω από ένα συγκεκριμένο concept και πως θα συνεχιστεί στο part 2!

χμμμ νομίζω καλύτερο απο το προηγούμενο και γενικα το πρωτο αλμπουμ τους που δεν κανει κοιλια πιστεύω…

Tired, A Rumor Of Skin ΤΟ ΛΙΩΣΙΜΟ!!

αλλα και τα αλλα δυνατά…

μεταφορικά

Gone Sovereign,Tired, Absolute Zero(μια ενσταση για το αααεεε στο intro),A Rumor Of Skin,αυτα ξεχωρισα κυριως,τα υπολοιπα oχι κατι ιδιαιτερο.

Εμένα μου άρεσε αρκετά ο δίσκος μετά από 2-3 ακροάσεις. Πάντως είναι πιο σκληρός από τον προηγούμενο και σαν να το γυρνάνε στο μεταλ σιγά σιγα… Δεν έχει τόσο κολλητικές μελωδίες όπως το audio secrecy. Βέβαια πρέπει να το ξανακούσω αρκετές φορές για το τελικό συμπέρασμα.
Πολύ τραγουδάρα το tired!!!

Πολύ όμορφα πράγματα… Πολύ όμορφα πράγματα!!!

Υ.Γ. Μαγικές στιγμές από την αρχή ως το τέλος… TIRED.-

Δισκάρα.

Γενικά, φέτος η “νέα γενιά” τα έχει πάει σούπερ. Shinedown, Tremonti, Coheed, Stone Sour, Halestorm αποτελούν πολύ δυνατές κυκλοφορίες.

Πολυ καλο αλμπουμακι μου θυμισε παλι πριν τον προηγουμενο στυλ στα κομματια,ακουγεται ευχαριστα και στο αμαξι ειδικα οτι πρεπει…Absolute zero πωρωση μονο

παιδες πολυ ωραιο το αλμπουμ

τωρα καθησα και το τσεκαρα
και μπορω να πω οτι ειναι φοβερο

πολυ ωραια τραγουδια
με ποικιλια
δυνατα, μελωδικα
σολο
και εμπνευσμενα φωνητικα (βασικα ο κορευ ανεβαζει τα κομματια ενα επιπεδο παραπανω)

μπραβο
περιμενουμε και το παρτ 2 τωρα
και περνουμε μια μικρη γευση
με το Do me A Favor

το παρτ 1 ηταν για μενα το καλύτερο stone sour αλμπουμ μακάρι να ειναι στα ίδια επίπεδα και το 2ο…

ωραιο το φαιβορ παντως

Fixed :stuck_out_tongue:

2 σελίδες για αυτή τη δισκάρα… Θα έπρεπε να διαγράψετε το θρεντ ως προσβολή της δημοσίας οδού Πανεπιστημίου

Kαλά τα λες Σίγκναλ (ποιός σε ακούει) και ενώστε τα παρτ στον τίτλο του θρεντ μπας και περάσει τις 2 σελίδες :lol:

ρε μαλάκα τι λες τώρα…εδώ έρχονται οι Slayer το καλοκαίρι και θα καθόμαστε να ασχολούμαστε με τους Stone Sour? :stuck_out_tongue:
δίσκαρος ολκής το part 1 ακόμα το λιώνω στα ακούσματα
btw το νέο τραγούδι είναι καλό αρκετά εμπορικό ρεφρεν αλλά οκ…περιμένουμε το αλμπουμίδιον για να πούμε περισσότερα

[SPOILER]heaven’s basement τσέκαρες; γαμάει μανούλες κόρες και γιαγιάδες…τα πάντα όλα[/SPOILER]

Checked, ασελγεί, το έχωσα στα αορ/χαρντ ροκ, που να το στριμώξω;

τρίτη σελίδα στο παρών θρεντ, έστω κι από σπόντα χεχε

Do me a favor, your behaviour is the reason why there is no savior… :metal:

Αρχίζει το μπρίζωμα ε; I am an anti everything man

O Corey o Taylor συνεχίζει να μιλάει στις καρδιές μας τις πονεμένες 8)

ελπίζω αυτή τη φορά να γράψουν και κανα solo της προκοπής ε… κατα τα άλλα αγαπάμε φωνάρα Corey