Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

Μόλις σηκωθώ το πρωί θα τσεκάρω άμεσα.
Από την περιγραφή με έψησες.

Amy Rose κομματάρα (και το When She Goes)

1 Like

φοβερο το Amy Rose και αυτη η bluesιλα - classic rockια που βγαζουν σε ταξιδευει.
Βρηκαν αντιπαλο οι Blues Pills αλλα με αντρικα φωνητικα.

Και το As Long As I Can ειναι παρα πολυ ωραιο !

2 Likes

Οντως και το As Long As I Can είναι πάρα πολύ καλό!!Το τελευταίο Blues Pills δεν ακουγόταν ρε γαμώτο!!

1 Like

Δεν το έχω προσέξει ιδιαίτερα. Λίγο που το άκουσα δεν μου είπε κάτι και το άφησα . Το προηγούμενο το είχα λιώσει .

Αν έχεις και άλλα στα υπόψιν σου που να μπορώ να τα βρω και σχετικά εύκολα για να τα ακούσω γράψε εδώ .

Για να καταλάβεις πέρα από τα γνωστά γκρουπ είχα ακούσει πάρα πολύ cowboys and aliens . Αν σου έχουν ξεφύγει ρίξε μια αυτιά !

1 Like

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία. Κλείνωντας αυτή η χρονιά μου έκανε ένα δώρο. Σας το παραθέτω εδώ…
Tumbleweed Dealer - TDIII - Tokes, Hatred & Caffeine

1 Like

Καλή Χρονιά με υγεία και σε σένα ! Αύριο με το καλό θα ξετυλίξουμε το δώρο που μας ποσταρες !
Όλα τα καλά !

Lé Betre - Melas

Το ξέθαψα σήμερα και ευχαριστήθηκα πάλι τα dirty heavy blues rock κομμάτια των Σουηδών!!
Κρίμα που διέλυσαν!!

επιρροές από Red Fang-Refused-Q.O.T.S.A
τα φωνητικά…γάμησαν…

1 Like

θα ριξω αυτια αυριο και θα ερθω για κουβεντα! Ξεχωριζει καποιο κομματι ;

1 Like

Kill or Be Killed - One-Eyed Skoll - Son of a Goat-Dog :slight_smile:

1 Like

Αύριο θα σου ποσταρω. Πρόλαβα να ακούσω μισό κομμάτι το πρώτο . Τα φωνητικά κάτι μου θυμίζουν από μπάντες πέρα από stoner.

Μπορεί μα μου θυμίζει φωνητικά από core.

Να ξέρεις το whoopie cat το έχω εκτιμήσει πάρα πολύ.

1 Like

Τόσο τα φωνητικά όσο και η μουσική της μπάντας δεν έχουν και πολύ σχέση με stoner!!

My mistake. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να βάλω τις μπάντες που είπες ότι μπορεί και να έχουν στοιχεία .

Τα βάζω συνήθως όλα αυτά κάτω από τον τίτλο stoner για την οικονομία της κουβέντας .

1 Like

και καλά έκανες drenie,σιγά το λάθος!Για μουσική μιλάμε και ο καθένας εκφράζεται όπως νιώθει!

1 Like

Το όπως θέλει σχετικό είναι αλλά μάλλον καταλαβαίνω τι εννοείς .

Πως θα το χαρακτήριζες το ύφος τους αν όχι Stoner;

1 Like

Βασικά υπάρχουν riffs που είναι εμπνευσμένα από μπάντες όπως truckfighters-lowrider οι οποίες έχουν σύνδεση με τον stoner ήχο.Θα το χαρακτήριζα heavy rock με hardcore-fuzz στοιχεία!!
Τέλος,για να είμαι ειλικρινής,όσο γερνάω συνειδητοποιώ ότι το stoner είναι από τις πιο αποτυχημένες μουσικές ταμπέλες!!

1 Like

Χάχα χαχαχα. Συμφωνώ και συμφωνώ.

Δηλαδή αν θεωρήσουμε ότι το είδος ξεκίνησε με τους Kyuss θα προτιμούσα χίλιες φορές να το έχουν ονομάσει desert Rock ή κάτι τέτοιο .

Λοιπον το δισκακι οντως τα σπαει ισως να ελεγα οτι μου θυμιζουν και λιγο Fu Manchu αλλα οπως και να εχει ειναι πολυ ωραιο και ευχαριστο!

1 Like

Θα το εκτιμούσα αν είχες να προτείνεις και άλλες μπάντες παλιές και καινούργιες .

1 Like