Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

Φυσικά drenie,όποτε βρίσκω χρόνο θα προτείνω!

1 Like

Περιμένω με αγωνία . Είμαι έτοιμος για Download ( για αρχή ! )

1 Like

drenie τσέκαρε
Barbarella - neon city (heavy rock - rock n roll)

Black Book Lodge- Tundra (με alternative στοιχεία)

Black Space Riders - Black Space Riders (heavy space rock)

Boogieman - Triple Six Blues (heavy rock)

Εαν μπορείς πες μου και αγαπημένα σου heavy rock συγκροτήματα για να σου προτείνω κάτι ανάλογο!

1 Like

απο το λιγο που ακουσα και απο τις 4 μπαντες καραγουσταρα!!

αγαπημενες μπαντες, θα σου γραψω μερικες απο τις μπαντες που εχω ακουσει και μου αρεσαν απο πολυ εως τελειως !

Kyuss και σχεδον ολα τα παιδια τους,Baroness, Cowboys and Aliens, Answer, Fu Manchu, Abdullah,El Caco,Gov’t Mule, Crobot, Blind Dog, Dozer , He is Legend, Karma to Burn, Nebula. Orange Goblin,Spiritual Beggars (και οι Mushroom River Band), ωραιοι ειναι οι Ozric Tendacles, Rival Sons, Truckfighters ,Wo fat, Whoopie Cat (χα χα χα χαχα!), Yob και ελληνικα οπως οι 1000Mods Και Planet of Zeus

Οι COC και οι Black Label Society,Kill Devil Hill, Black Stone Cherry, Mustasch,Trouble,Down, Maylene and the Sons of Disaster πιανονται ως τετοιου τυπου συγκροτηματα ή ειναι πολυ heavy metal ;

2 Likes

απο αυτά που ανέφερες κάποια έχουν hard rock-southern στοιχεία και κάποια άλλα metal-doom-alternative-core στοιχεία αλλά περίπου όλα έχουν σχέση (είτε μικρή είτε μεγάλη)με την συγκεκριμένη μουσική σκηνή!

1 Like

ναι ναι !!! τα εβαλα ολα μαζι !!!

Οσο μεγαλωνω βεβαια μου αρεσουν πολυ τα μελωδικα στοιχεια και τα groove. Δινω πολυ σημασια και στη φωνη πλεον.

1 Like

drenie

1 Like

Πω πω πω πω. Αυτό εδώ είναι λίγο " σαπίλα " έτσι ;
Χώνουν άσχημα .

Αφού τα λέμε τα δύο μας εδώ , για γράψε και εσύ ποιες μπάντες ξεχωρίζεις . Και ας μην είναι μόνο stoner .

1 Like

35007 - 35007
7Zuma7 - Deep Inside
Abramis Brama - Rubicon
The Atomic Bitchwax - The Atomic Bitchwax
Brant Bjork - Jalamanta
Bomb the Sun - Bomb the Sun
Ché - Sounds of Liberation
Colour Haze - Los Sounds de Krauts
Greenleaf - Agents of Ahriman
Humo del Cairo - Humo del Cairo
The Kings of Frog Island - The Kings of Frog Island
Lonely Kamel - Blues for the Dead
Lowrider - Ode to Io
Nebula - To the Center
Sgt. Sunshine - Sgt. Sunshine
Sons of Otis - SpaceJumboFudge
Thumlock - Emerald Liquid Odyssey
Acrimony - Tumuli Shroomaroom
Natas - Ciudad de Brahman
Truckfighters - Gravity X
Spiritual Beggars - Mantra III
Dozer - Through the Eyes of Heathens
Fu Manchu - The Action Is Go

κυρίως αυτοί οι δίσκοι με έκαναν να αγαπήσω το συγκεκριμένο μουσικό ιδίωμα

2 Likes

Δεν έχεις μέσα kyuss. Έχεις βέβαια συγγενικες μπάντες.

Θα ψάξω να βρω αυτά που δεν ξέρω . Είναι περίπου τα μισά! Χαχαχαχα !

1 Like

ε τότε βάζω το Blues for the Red Sun(εχθές θα έβαζα το Welcome to Sky Valley και αύριο το …And the Circus Leaves Town) :slight_smile:

2 Likes

Χαχαχαχα. .Έτσι είμαστε μάλλον όλοι !

Πω πω πω πω έγραψες δουλειές από συγκροτήματα που έχω λατρέψει και εγώ (acrimony, lowrider, colour haze , 35007, 7zuma7, atomic bitchwax ,κα ) .

Είχαμε γράψει για τους Clutch; αυτοί βέβαια έχουν μεγάλο κοινό ακόμα και στην Ελλάδα .

Είδα ότι έκανες ποστ και στα alternative. .γράψε και για μπάντες πέρα από αυτό εδώ το είδος . Αν δεν θες να βιάσουμε το thread στείλε μήνυμα (έχεις ακούσει ποτέ only living witness; ).

1 Like

Μπορεί να σου φανεί περιέργο αλλά δεν πολυγουστάρω clutch(earth rocker-blast tyrant θα ακούσω μόνο από αυτούς).only living witness έχω ακούσει αλλά δεν με συγκινούν!

1 Like

Όχι βρε . Γιατί να μου φανεί παράξενο ;

Μου αρέσουν πολύ αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μπορεί να ακούσει κάποιος εύκολα ένα ολόκληρο δίσκο τους . Περισσότερο ίσως κομμάτια από όλες τις δουλειές τους.

Κάνε το κόπο και γράψε και άλλες μπάντες από άλλα είδη ( οι only living witness τότε που ήταν ενεργοί μου άρεσαν πάρα πολύ είχαν συνδυάσει πράγματα που μου άρεσαν . Τώρα μπορώ να δεχτώ ότι ακούγονται πιο ξεπερασμένοι. Γούστα είναι αυτά ) .

Υποθέτω για μένα ξέρεις την αγάπη μου για τους Metallica αλλά μου αρέσουν πολύ και οι Pantera, tool , soundgarden , AIC , system , alter bridge, Foo fighters , entombed αμερικάνικος ήχος τύπου Slipknot, Disturbed, soil , drowning pool, A7X και πιο alternative black keys, Franz Ferdinand, arctic monkeys, biffy Clyro ( ψιλοχαλια ο τελευταίος ) , Kings of Leon , strokes , αλλά και ο bonamassa ή ο Johnny Cash και κλασικές μπάντες τύπου Zeps, Sabbath, Floyd, Motorhead, Beatles.

1 Like

Sleep και Sheavy;

2 Likes

Sleep θα έβαζα στους δίσκους που με έκαναν να αγαπήσω το Doom.Οσον αφορά τους Sheavy δεν θα τους έβαζα πουθενά!!

1 Like

Πολύ Οζζίλα οι Sheavy :smile:. Sleep φανταστικοί!

2 Likes

Ωραίες μπάντες και οι δύο.
Sheavy ο ozzy o ίδιος . Επίσης δεν μπορώ να ακούσω εύκολα sludge μπάντες ενώ υπάρχουν πράγματα που μου αρέσουν.

Sleep καυλα.

1 Like

Drenie δεν είμαι φαν του ήχου των Pantera,soundgarden, alter bridge, Foo fighters,Disturbed, soil , drowning pool,Franz Ferdinand, arctic monkeys, biffy Clyro (τους εχω τσεκάρει αλλά δεν…)

1 Like

Εεεεεεε αυτό σε παρακαλάω μάνα μου , να μου πεις τι άλλο σου προκαλεί το ενδιαφέρον πέρα από doom , stoner, κτλ .

Φαν όμως Metallica δεν αρνήθηκες ότι είσαι !

Χεχεχεχε .Σε αγαπώ διπλά και ας μην ισχύει το σχόλιο μου !

1 Like