Stranger Things

αναμενομενο…

νομιζω δικαιουται να εχει το δικο του thread :metal:

Θα ήταν αμαρτία να μη συνεχιστεί, τεράστια σειρά. Άνετα την ξαναβλέπεις και δεύτερη και τρίτη φορά. Αναμένουμε!

παω για τεταρτο επεισοδιο τωρα
εχω μεινει μλκας:)

Ναι.

Και υπέρτατη μουσική τίτλων.

Σειραρα. Εγώ ήδη εχω δει 2 φορες την πρώτη σεζόν.

Sent from my iPad using Tapatalk

Σειράρα. Και εγώ τη ρούφιξα με καλαμάκι σε μια μέρα. Περιμένουμε τη δεύτερη asap.

Λατρείες

Γαμησε.Προφανως και την ειδα μονοκοπανια ε !

Προφανως κ γαμησε, εβαλα παυση στο συμαζεμα παλιων σειρων για να τη δω.
Μ αυτη τη σειρα γιναμε παλι δεκαχρονα

Ανα γεια σου !

2 Likes

Θέλω να βάλω να την ξαναδώ, διότι έχω ξεχάσει σχεδόν τα πάντα. Δεν είμαι των σειρών, αλλά αυτή μου άρεσε πολύ.

Ανυπομονω!!!

μολις ηρθα να το ποσταρω και με προλαβες! ΕΠΟΣ!!!

Παντως ενω νομιζα οτι μου αρεσε παρα πολυ, οταν την ξαναδα με κατι φιλους που δεν το χαν δει οταν βγηκε, βρηκα πολλες αδυναμιες. Οχι οτι ξενερωσα. Η νοσταλγια παραμενει και η αγαπη για 11 κτλ, αλλα τελικα σκηνοθετικα δεν ηταν τοσο αρτιο οσο νομιζα στην πρωτη εντυπωση

1 Like

Ισχύει σε μεγάλο βαθμό. Ωραίο ήταν αλλά από την αρχή δεν είχα ενθουσιαστεί στον ίδιο βαθμό. Θέλω να το ξαναδώ πριν βγει η νέα σεζόν πάντως.

That being said… το νέο trailer τα ΄σπασε. Εντάξει είναι full on attack στην νοσταλγία αλλά το κάνει πολύ καλά. Vincent Price και η μουσική σε βάζουν κάτω και σε χτυπάνε ανελέητα.

Ποτε δεν καταλαβαινω τι εννοει ο κοσμος οταν λεει “σκηνοθετικα αυτο ηταν ετσι κι αλλιως και οχι καλο”. Νομιζω εχει καταντησει πλεον blanket term για να εκφρασει ο κοσμος οτι δεν τρελαθηκε κιολας με κατι, αλλα δε νομιζω οτι ο σκηνοθετης του Stranger Things εκανε κατι “λαθος”. Νομιζω πως η σειρα ηταν ακριβως οπως την ηθελαν οι δημιουργοι.

Προσωπικα βρηκα τα πρωτα 6 επεισοδια κορυφαια, ενω στα 2 τελευταια απλα θα προτιμουσα ισως λιγοτερη δραση και περισσοτερο μυστηριο, αλλα χωρις να ξενερωσω και καθολου.

Γενικα καλο ειναι να βγαινουν τετοιες σειρες, κι ας εχουν και μεγαλη δοση καλτιλας (αλλωστε αυτο ειναι το ζητουμενο).

Ghostbusters λεμε ρε.

Γιατι η σκηνοθεσια να μην ειναι κατι που μπορεις να κρινεις? Απο την στιγμη που ξαναβλεποντας διαπιστωσα οτι εχει σκηνες που μου φανηκαν περιττες, κουραστικες, με κακη μπορει ηθοποιια κτλ, τοτε προφανως θεωρω οτι σκηνοθετικα εχασε ποντους.

Την ξεκίνησα κι αυτή τη σειρά, ήδη είμαι στα 3 πρώτα επεισόδια. Καλά φοβερή μορφή ο ψευδός πιτσιρικάς!

2 Likes