Studio για πρόβες/ηχογραφήσεις

πρώτον δεν κάνω διαφήημιση.απλά το στούντιο το γουστάρω πολύ και γ***ει./ετσι κ αλλιώς τι όφελος θα ειχα απο την διαφήμιση???λες να παίρνω ποσοστά???#-o
2ον έκανα σερτς και το λινκι που μ έστειλες βγαίνει οφ τόπικ καθώς το θρεντ μιλάει για στούντιο στην κυψέλη.
3ον με το στούντιο μπορει να σου έτυχε μια κακή στιγμή.συμβαίνουν αυτά.εμένα ποτέ δν μ έχει τύχει να αργήσουν.
4ον για το χάνγκαρ που λες…αν σ αρέσει…τ ν πω??..(παίζε με καμμένο ράνταλ και σπασμένα πιατίνια):papas:
και τελευταίο που κολλάει στο πρώτο το θρεντ το άνοιξα προς ενημέρωσην μ και των συμφορουμιτών που ενδιαφέρονται για καλά στούντιο και σε καμία περίπτωση για διαφήμιση.
αυτά.
τώρα αν οι αγαπητοί μοδεράτορες πιστεύουν πως πρέπει να κλειδωθει αν το λινκ σου το καλυπτει,οκ
εγώ πάντωσ δεν πιστεύω κάτι τέτοιο

Ξέρεις δε μίλησα για έμμισθη διαφήμιση. Κι εγώ διαφήμιση κάνω στα στούντιο που κάνω κέφι, το χω κάνει για πάνω από 5 στούντιο στο άλλο τόπικ:wink:

Σπασμένα πιατίνια ξέρεις παίζουν στα περισσότερα προβάδικα, γιατί πάνε οι 15-16-17χρονοι ντράμερ και τα μεταχειρίζονται όπως αυτοί μόνο ξέρουν.:lol:

Το τελευταίο ξέρεις που κολλάει? Αντί να ποστάρω 7 διευθύνσεις παραπέμπω εκεί που είναι συγκεντρωμένες.

Όπως και να χει, κάποιος μόντ ας τα μεταφέρει στο άλλο τόπικ.

οτί παίζουν σπασμένα πιατίνια σε πολλά στούντιο παίζουν…
αυτό που λες δεν ονονάζεται διαφήμιση…δεν θέλω απλώς να προβάλω ένα στούντιο αλλά και να ενημερωθώ για άλλα.και επαναλαμβάνω οτι το θρεντ που μου έστειλες έιναι δύσκολο στην αναζήτηση καθώς το αρχικό θέμα είναι; στούντιο στην κυψέλη.άλλο αν μετά προχωράει ,και βγαίνει εκτός θέματος μιλώντας γενικά για τα στούντιο της αθήνας.ο γιουζερ που θέλει να αναζητήσει θέμα γύρω απότα στούντιο της αθήνας πίστεψε με δεν θα μπει σε ένα θρεντ με αυτόν τον τίτλο.:-k

Nέο Ηράκλειο, Basement.

Το καλύτερο χωρίς πολλά πολλά.

Urban στου Ψυρρη.
Ολοκαινουριο στουντιο με απιστευτοτατο ηχο.

Αν παει κανεις να ζητησει τη μεγαλη αιθουσα

http://www.myspace.com/urbanstudios1

μμμ…τι ενισχυτές έχει?

__Εχω πάει σε 2 (κλικ στα ονόματα):

[ul]
[li]Πρόβα Studio. Hi-end look με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά καλά μηχανήματα. Βέβαια, δεν πήγα στην καλύτερη αίθουσα, αλλά πιο σημαντικό είναι να ξέρεις πως όλες (και οι απλές) είναι καλές. Πολύ αυτοματοποιημένο (ειδικός στόμπολάιτ φωτισμός που ειδοποιεί 10 και 1 λεπτό πριν τελειώσει ο χρόνος -και κλείσουν τα ηχεία αυτόματα…!- hi-end ηλεκτρονικές πόρτες με το όνομα της μπάντας, ειδικές θήκες για τα ποτηράκια και τις μπύρες -γουάου! :p), πολύ καθαρό, με καλό ήχο και ζωντανό και ευχάριστο περιβάλον (όχι αυτή τη φτήνια /ντεκαντάνς που το πουλάμε και καλά για άποψη). Και νορμάλ τιμές. Βέβαια, μέχρι να το βρούμε γκανιάξαμε, δεν έχει και την καλύτερη πρόσβαση… Πολύ καλό γενικά, με εξέπληξε ευχάριστα με το ποιοτηκό του επίπεδο. Εχω ακούσει πως οι ηχογραφήσεις του είναι πολύ αξιόλογες, αλλά δεν έχω ιδία γνώμη.[/li]

[li]Fame Studios. Καμία σχέση ποιοτηκά ως χώροι. Αλλά είναι οκ. Για τους χώρους των προβών δεν ξέρω τι παίζει -δεν έχω πάει, αλλά από πλευρά ηχογράφησεων είναι αρκετά καλό. Πλεονέκτιμά του ο Διογένης ο οποίος κάνει την ηχοληψία και το μάστερινγκ /επεξεργασία και ο οποίος είναι εξυπηρετικός, συνεργάσιμος και ορεξάτος.[/li][/ul]

Sowwy, αλλά το boldαρισμένο μου φαίνεται εμετικό. Δε πας να παίξεις Ridge Racer σε ουφάδικο, μουσικός είσαι, δημιουργείς.

όντως εμετικό…[-X μ’ηπως σε βγάζουν έξω ειδικά αυτόματα μηχανήματα σουίτς-πορδ οφ δε κλαν???:stuck_out_tongue:

Eνάξει η προειδοποίηση δεν είναι απαραίτητα κακή, αλλά να κλείνουν τα ηχεία είναι όντως εμετικό.:expressionless:

__Οκ, δεν τίθεται θέμα “sorry”, δεν είναι δικός μου ο χώρος! :stuck_out_tongue: Και δε μίλησα ποτέ για “γούστο”, μίλησα για ποιότητα. Απλά έχω πάει μία φορά (στο studio 4 -από τα 4!), το οποίο όπως θα δεις και από τις φωτο (όπως και το studio 3) ήταν μια χαρά, φωτεινό, με παράθυρα (αν ήθελες να εχεις ανοιχτές τις περσίδες), πεντακάθαρο, με κρεμάστρες, θήκη για ποτά, ηχεία τοποθετημένα στο σωστό ύψος με τη σωστή κλίση και όλα σε άριστη κατάσταση και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

__Σίγουρα είναι πιο “φαντεζί” (:p) οι δύο μεγάλες αίθουσες (η μία με δύο ντραμς παρακαλώ!!), και δε τις είχα δει από κοντά γιατί κάναν άλλοι πρόβα, αλλά με βάση το τι είδα εγώ από χώρους από κοντά και τι φαίνεται στις φωτογραφίες (που έχουν όλα τα φώτα ανοιχτά κλπ), είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα. Πολύ πιο νορμάλ, χάνει απ’ τις φωτογραφίες. Αλλά και πάλι, εγώ “εμετικό” δε το λέω με τίποτα. Είσαι κατά τη γνώμη μου υπερβολικός. Αλλο το δεν είναι του γούστου μου και άλλο το “εμετικό”. Οι ακραίες τοποθετήσεις “σκοτώνουν” το διάλογο και όποιες ελπίδες αντικειμενικότητας.

__Και να σου πω; Εγώ αν έφτιαχνα έναν χώρο, δε θα το έκανα έτσι, ΑΛΛΑ αυτή τη μουντάδα, το “τα βάφω όλα μαύρα που δε κοστίζει”, τις μοκέτες μες τα μικρόβια και τη σκόνη, τα ρικοφον που είναι λες και τα έχουν φάει ποντίκια (ή τα κόβουν απ’ τα νεύρα τους τα καφράκια γιατί η κωλοκιθάρα τους δε βάζει το σόλο του… “Smells Like Teen Spirit”), τη μούχλα και την υπογειίλα που έχει copywright μεταλιάς και τρουίλας, τουαλέτες του θανάτου, να περιμένουμε να τελειώσουν οι άλλοι την πρόβα “ένα λεπτάκι φιλάρα, παίζουμε το Changes Of Seasons και βγαίνουμε!” ή να μην δουλεύουν όλα τα μηχανήματα ακριβώς όπως πρέπει (ενώ οι τιμές είναι ακριβώς αυτές που ζήτησαν) ο ήχος να είναι “ε καλός είναι μωρέ”, να μην υπάρχει καθαρός αέρας κλπ, να μου λείπουν.

__Και τι πάει να πει “μουσικός είσαι, δημιουργείς”. Ελα ρε συ, και μεταξύ μας; Ξέρεις πολλούς που πάμε και κλείνονται 3-4 μήνες σε ένα στούντιο και γράφουν τα κομμάτια τους; Ούτε στο εξωτερικό δε δουλεύον έτσι πλέον. Ο κάθε ένας σπίτι του και εκεί κλείνεις 2-3 ωρίτσες για πρόβα… Ή επειδή γράφεις death metal το στούντιο αντί για φωτα πρέπει να έχει μόνο κεριά και παρθένες με φίδια και άιλάινερ…

__Αν διακρίνεις αγανάκτηση, είναι γιατί κάποιοι (στη Θεσσαλονίκη κυρίως που έχω πάει σε αρκετά studio αλλά και αρκετά της Αθήνας απ’ ότι φαίνεται), πουλάνε ως τρου και αυθεντικό τη μιζέρια, τη βρωμιά (που είναι και επικίνδυνη π.χ. για τον τραγουδιστή), τα υπόγεια και τα χαμηλοτάβανα και τα άλλα είναι φλωργιές κλπ… Μήπως θα έπρεπε άλλα να έχουμε στο μυαλό μας όταν λέμε “εμετικό” κάτι; Αλλο το “όχι του γούστου μου” ή “πολύ ποπ” και άλλο το εμετικό! Γ@μ* το μέταλ μου ώρες-ώρες!! [-X

__Τέλος πάντων… Τα δύο στούντιο που αναφέραν τα παιδιά, το Urband και το Basement φαίνονται μια χαρά, μακριά από την μίζερη νοοτροποία και με πολύ καλά μηχανήματα, ακουστική και αισθητική. Είναι μία νότα αισιοδοξίας. :slight_smile:

__Εγώ ανέφερα αυτά που έχω πάει και ξέρω για να πάρουν μία ιδέα τα άτομα που ενδιαφέρονται. Αν είχα πάει σε περισσότερα, θα είχα αναφέρει και εκείνα. Για το “Πρόβα” ότι είχα να πω το είπα -μου έκανε πολύ καλή εντύπωση ΠΟΙΟΤΙΚΑ και αισθητικά ήταν οκ (και άνετο /πεντακάθαρο). Μου άρεσε κιόλας που είχε δωρεάν πάρκιν (αν και παρόλο που ήταν σε κεντρικό σημείο, το βρήκα δύσκολα όπως προείπα) και mini-bar μέσα στον χώρο για να μην τρέχω έξω και χάνω χρόνο. Παραθέτω και fotos για τους φίλους που διαβάζουν τους διαξιφισμούς μας (:p), για να δουν κι αυτοί μόνοι τους. Πάντως, στις φωτό αυτές, έχεις δίκαιο κάτι σε ουφάδικο ή ντίσκο-προβάδικο το φέρνει! :lol:

[SIZE=“5”]EDIT:[/SIZE]
__Κάτι έκλεινε, νομίζω τα ηχεία (οι ενισχυτές θα ήταν "επικίνδυνο)… δε θυμάμαι. Πάντως εγώ το προτιμώ. Τι; Μη χάσει την χημεία η μπάντα, ή μη χάσεις την σούπερ έμπνευση της στιγμής, των τελευταίων δευτερερολέπτων και δε γράψεις το “air” του Μπαχ? Αλλωστε μιλάμε για κατασταση πρόβας, όχι ηχογράφισης. Και σε έχει προιδοποιήσει 2-3 φορές, για να μη σου έρθει απότομα. Οπότε, μετά από ένα λεπτό που έχει τελειώσει η ώρα σου (και έχεις προειδοποιηθεί) κλείνει και ο ήχος. Αν ήσουν εσύ απ’ έξω, θα ήθελες να μπεις στην ώρα σου, γιατί πληρώνεις, σωστά; Και σίγουρα δε θα γούστρες καθόλου θα ανοίγεις πόρτες και να λες “ρε μάγκες, τελειώνετε;”, σωστά; Οπότε καλύτερα να είναι ουδέτερο και τυπικό, το ξέρουν όλοι και όλοι είναι κύριοι.

υ.γ. στο προηγούμενο post, πριν το edit, όπου “εμετικό” αναφερόμουν στον χώρο, μιας και ο χώρος είχε χαρακτηριστεί μ’ αυτή την έκφραση -για το ότι κλείνει ο ήχος χρησιμοποιήθηκε ύστερα, οπότε και απάντησα με το edit. Αυτά. :stuck_out_tongue: :lol:

Δεν έχω πάει στο πρόβα, αλλά όντως φαίνεται επαγγελματικότατο - ντρέπεσαι να παίξεις. Θα το δοκιμάσω.

Εγώ συμφώνησα με το 2ο σκέλος του σάμαν, απλά γιατί η μουσική δεν είναι μπάσκετ, να παίζεις τη νότα buzzer beater![-X

Προχτές πάλι είχα πρόβα στο Π, που κατά τ’ άλλα είναι αξιολογότατο με καλό ήχο. Άργησαν 20 λεπτά οι προηγούμενοι μ$%ς, και μπήκαμε 20 λεπτά μετά. ΟΚ, δε βιαζόμασταν, και περιμέναμε. Προς το τέλος έρχεται 10 λεπτά πριν ο στουντιάς και μας κάνει νόημα “έχετε 5 λεπτά”. Επειδή έπαιζα, δε μπορούσα να του κάνω νόημα “λες μλκς, έχουμε άλλα 5”. Έρχεται λοιπόν 5 λεπτά μετά, πάνω που κανονίζουμε πως θα παίξουμε το κομμάτι που δεν ήταν πάνω από 4μιση λεπτά, και μας λέει “άντε”. Μου ρθε να του σπάσω το κεφάλι. Και μετά του την είπα ότι μας έφαγε 5 λεπτά κι έκανε την κότα.

Το αναφέρω σαν παράδειγμα, γιατί πολλά στούντιο, και κανείς δε προσέχει την ώρα που μπαίνεις, και κάνει σα δαιτητής για την ώρα που βγαίνεις.

Shadowcaster, thanx για τα ίνφο. Επίσης σε παραδέχομαι για τα μεγάλα πόστ σου. :wink:

Εκεί που θα διαφωνήσω είναι στην εμφάνιση. Το Musicon ας πούμε, την 1η φορά που πήγα, μου έδινε την εικόνα ακριβώς του κοτετσιού που περιγράφεις. Από ήχο όμως ΣΚΟΤΩΝΕΙ.

Ο ήχος δεν έχει σχέση με την εμφάνιση. Και η μουσική είναι ΗΧΟΣ, δεν είναι περιρρέουσα ατμόσφαιρα.

__Συμφωνώ σε πολλά που λες. Σίγουρα, άλλο ο ήχος και άλλο η ατμόσφαιρα, αλλά εκτός απ’ το ότι είναι πολύ προσεγμένο και πεντακάθαρο, ευάερο κλπ, δε μίλησα περί γούστου διακόσμισης… :wink: Μίλησα για ποιότητα (π.χ. ηχεία και σωστή κλήση, ηχεί μόνιτορ σε ειδικές βάσεις ψηλά που στρίβουν όπως θέλεις, ηχομόνωση κλπ) που παίζει ρόλο στον ήχο. Μουσική = ήχος όπως λες, αλλά και ένας επαγγελματισμός δε βλάπτει και ο χώρος να είναι τουλάχιστον καθαρός (ασε που έχει να κάνει και με την τεχνική, π.χ. μη κλείσει η φωνή του τραγουδιστή) και περιποιημένος όχι κοτέτσι όπως είπες.

__Χεχε, ευχαριστώ-ευχαριστώ… :slight_smile: Γι’ αυτό είναι τα φόρουμ για να βοηθάμε και να μαθαίνουμε ο ένας απ’ τον άλλο… :wink: (άσε που είναι και κόλλημά μου αυτή η τελειομανία και το να γράφω παπύρους! μάλλον λίιιιγο πρέπει να το “διορθώσω” αυτό! :p)

“buzzer beater!” χαχα, πολύ καλό! Μόνο οι σρεντεράδες δε θα είχαν πρόβλημα εδώ! :lol: “Ωχ μάγκες, το buzzer beater! 8O λοιπόν, το υπόλοιπο Nightcrawler το πάμε σε τύπου διασκευή Nile!” :lol:

Shadowcaster, πάντα είμαι υπερβολικός :stuck_out_tongue:

Νταξ, το “εμετικό” σίγουρα ήταν βαρύ, αλλά εγώ το studio που πάω θέλω να έχει μια ζεστασιά, να μη σε πειράζει να μπεις 16:15 αντί για 16:00 ξέρωγω, και να κάθεσαι να μιλάς με τον ιδιοκτήτη για κονσόλες και ενισχυτές. Ακόμα και ρολόι να έχει μέσα στην αίθουσα, σπάζομαι :stuck_out_tongue: Άρα ίσως είναι δικό μου κόλλημα.

Τζιζας, αυτοματοποίηση sucks. Βάλτε και ρομποτ ξέρωγω να ανοιγοκλείνουν το στούντιο. Δε μ’αρέσουν αυτά. Και δε μ’αρέσουν και οι ξερόλες υπάλληλοι/ηχολήπτες/στουντιάρχες.
Μουσική είναι, και η μουσική θέλει χαλαρότητα και όχι άγχος, να προλάβεις να τελειώσεις αυτό που παίζεις πριν τελειώσει το τρίωρό σου.

Μαζί σου πάντως και σ’αυτό που λες περί σαπίλας κτλ. Δεν είπαμε να μπαίνουν όλοι στα στούντιο, να πληρώνουν τρίωρο και να παίζουν τρεισήμισι ώρες, να τσιτώνουν τέρμα τους ενισχυτές και να σπάνε hi-hats. Eίπαμε, δε θέλουμε μόνο από αυτούς επαγγελματισμό, πρέπει και εμείς οι ίδιοι να είμαστε σωστοί.

Πολύ καλό και το Terra στην Ηλιούπολη.

Ωραίο και το ποστ-αχταρμάς που μόλις έκανα. Flow \m/

__Οχι ρε φίλε, δεν ανέχομαι να μιλάνε έτσι για το στούντιο του θείου μ… εεε… #-o :stuck_out_tongue: :lol: :smiley: :lol:

__Δίκαιο έχεις, αλλά, αυτά μόνο αν δεν έχει κόσμο που περιμένει και βασικά δύσκολο εφόσον κάτι είναι επαγγελματικό… δύσκολα να υπάρξει τέτοια αντιμετώπιση… εσύ θα ήθελες να δουλεύεις παραπάνω απ’ όσα πληρώνεσαι; Είχα αφεντικό που μου είπε “γιατί μόλις τελειώνει η βάρδια σου φεύγεις; Γιατί να μη μένεις κανα μισάωρο παραπάνω;” και κόντεψα να του πω “γιατί για τόσο με καλοπληρώνεις ανασφάλιστο ρε μλκ, δε μου είπες ποτέ φύγε σήμερα νωρίτερα, ή πάρε υπερωρίες που έχω καθήσει, ή πάει καλά το μαγαζί, πάρε κι εσύ σήμερα κάτι παραπάνω” και μετά να του δαγκώσω τον λαιμό, αλλά δε το έκανα. Του τα είπα όλα αυτά ευγενικά και σε ότι μου απάντησε δεν απάντησα ξανά… ΑΛΛΑ δεν είχε να κάνει με τέχνη, ήταν κάτι για δύο μήνες που έπρεπε να κάνω για προσωπικούς λόγους.

__Στην τέχνη εγώ πάντα δουλεύω παραπάνω, γιατί τέχνη δεν γίνεται 3:16 με 8:16. Αλλά θέλει και ένα μέτρο, γιατί πάντα κάποιοι θα θέλουν να εκμεταλευτούν καταστάσεις. Και μπορείς να κάνεις τέχνη με ρολόι (όταν είσαι επαγγελματίας), είναι και λίγο μύθος το “δε γίνεται με ρολόι και πρόγραμμα”, ίσα-ίσα, χωρίς πρόγραμμα είναι που δεν γίνεται (ή γίνεται “ερασιτεχνικά” με την κακή έννοια και άρπα-κόλλα), και όσο για την “έμπνευση” είναι σαφέστατα σημαντική, αλλά ακόμα πιο σίγουρο είναι πως είναι υπερεκτιμημένη. Το 90% είναι δουλειά, το 5% ταλέντο και το υπόλοιπο έμπνευση. Οκ, αυτό το 10% μπορεί να κάνει διαφορά για 1000% αλλά μόνο αν υποστηρίζεται από 90% δουλειά…

__Βγήκα λίγο εκτός, αλλά είχε ενδιαφέρον νομίζω και είχε και κάποια σχέση με το πως λειτουργούν οι επαγγεματικοί καλλιτεχνικοί χώροι. Μακάρι να υπάρχει αυτό που λες, αλλά ας υπάρχει ως βάση ο σωστός επαγγελματισμός και βλέπουμε. Κάτσε και μίλα, πριν, ή μετά. Και φυσικά άλλο ο πιτσιρικάς ή ο μεγάλος που πάει για χαβαλέ και εκτόνωση και άλλο κάποιος που είναι καλλιτέχνης, αλλά πάει για “δουλειά”.

__Και σε μια συναυλία, οκ, να υπάρχει και χαβαλές, πίνουμε και καμιά μπυρίτσα, αλλά όχι γίνομαι τύφλα και αργώ να βγω καμιά ώρα ή δε μπορώ να παίξω τα τραγούδια μου απ’ το μεθύσι. Αλλο π.χ. το μια παρέα είμαστε, δώστε ένα δεκάλεπτο στα παιδιά μέσα και θα σας το δώσω κι εγώ μετά και να σας βρω και άκρες για λάιβάκι και άλλο το περιμένω 40 λεπτά και μου διακόπτουν την πρόβα για να μου πάρουν το ένα τομ…

__Οπότε ας υπάρχει ο επαγγελματισμός και από 'κει και πάνω χτίζουμε… Νομίζω…

Και ένα τελείως οφφ-τοπικ ποστ:

Πρόβα σήμερα, 15:00-17:00. Αν ήμασταν στο στούντιο που κλείνουν αυτόματα τα ηχεία, τα νεύρα μου αυτή τη στιγμή θα ήταν κορδόνια, καθώς 16:50-17:05 ήταν το καλύτερο δεκαπεντάλεπτο που έχουμε παίξει σαν συγκρότημα. Και τα τελευταία 5 “extra” λεπτά, ήταν τα λεπτά που χρειαστήκαμε για να ηχογραφήσουμε πρόχειρα αυτό που γράψαμε σε κινητό.
Δε περιμένω να καταλάβει κανείς τι εννοώ, παρά μόνο αν έχει βιώσει τι σημαίνει αλλαγή μουσικής κατεύθυνσης από ένα jam και μόνο.

Τέλοσπαντωνε, καλός ο ενθουσιασμός, αλλά για να γυρίσω και λίγο οντοπικ:

Ηχουργείο, Κυψέλη: Μέτρια πράματα. παλιά ήταν χρέπι, κατσαρίδες δίπλα στο drumset και τέτοια :stuck_out_tongue: Του κάνανε μια ανακαίνιση, κάτι λέει πλέον.
Groove House, Κυψέλη: Ε, το προσπαθούν, σε πολλούς αρέσει, σε μένα όχι, λόγω ακουστικής. Αρκετά καλό πάντως.
Terra, Ηλιούπολη: Πολύ προσεγμένο, στην τρίχα, υπόδειγμα στούντιο. Gamay. Δεν έχει κάτι αρνητικό νομίζω. Όλα οκ.
Baseline, Ταύρος: Επαγγελματικό και τίμιο. Ο τύπος που είναι εκεί κάθεται μέσα στην αίθουσα μέχρι να του πεις ότι όλα είναι οκ, και μετά φεύγει :stuck_out_tongue: Δίκαση σε μία αίθουσα θυμάμαι, αλλά κακοκουρδισμένη.
Basement, Ηράκλειο: Personal favourite. Δεν έχω βρει κάτι καλύτερο.

Αυτά μου 'ρχονται.

paidia na rwthsw to tribal sthn agia paraskeuh einai kalo?
gt skeftomai na parw to sugrothma na pame ekei gia kamia proba

να σου πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω…#-o:lol::p:?

Η μεγάλη αίθουσα την ψιλοπαλεύει… Τπτ το ιδιαίτερο από drums, έχει κάποια πλήκτρα εκεί (το ένα ημιβαρυκεντρισμένο) και οι ενισχυτές γενικά μέτρια πράγματα.
Ακριβούτσικο απ’ όσο θυμάμαι.

Apo oti exw akousei dn einai kalo an kai enas filos m to 8ewpoiei to tribal kai eipa na dokimasoumai kai ekei.
Epeidh ekana prosfata sugrothma kai epeidh dn 3erw poia studio einai kala akoma proteinete kanena kalo pou na einai kai konta sto xolargo kai sthn a8hna
Na exei kalo e3oplismo kai na mporoume na uxografisoume8)