Studio για πρόβες/ηχογραφήσεις

κανενα προς βορεια ξερουμε?Μιας που η ηχορυπανση ειναι μπουρδελο, μαπα μηχανηματα, αθλιος εξαερισμος και αμορφωτα παιδακια που το παζουν γνωστες…???

η υχορυπανση δεν ειναι καλη καθολου μονο για πολυ ασχετους
ειχα παει εκει περα και οταν επιανα τισ χορδες της κιθαρας μου και το μικροφωνο ηλεκτριζομουν :?
αντε πειτε κανα στουντιο ρε παιδια

__Μπορεί να σε βολεύει αυτό λόγω ηλεκτρικού… Απ’ ότι αναφέρουν εδώ και τα παιδιά είναι απ’ τα καλύτερα που υπάρχουν…

οκ ευχαριστω θα το τσεκαρω
:slight_smile:

Εγω εχω γυρισει αρκετα, 100% ικανοποιημενος δεν εμεινα απο κανενα.

1)Baseline-Tavros: Προσεγμενο,καθαρο και η μια αιθουσα που πηγαιναμε παλια ολα οκ κ αρκετα καλος ηχος. Πριν λιγο καιρο ξαναπηγαμε,στην αλλη αιθουσα, και ο ηχος ηταν μετριοτατος.

2)Tribal-Ag.Paraskevi: Κλεισαμε 2 προβες. Την πρωτη φορα πηγαμε (εχοντας ακουσει εξαιρετικα σχολια) και ηταν μια μετριοτητα για να μην πω κατι χειροτερο. Την 2η προβα ομως κατι ετυχε κ την ακυρωσαμε τελευταια στιγμη,αλλα αντι να μας πουν “παιδια χρωστατε τοσα,οποτε μπορειτε περαστε να τα πληρωσετε” μας εκαναν κανονικο κυνηγι με τηλεφωνα καθε μερα λεγοντας να παμε την επομενη να πληρωσουμε κλπ που επειδη δν μενουμε κ κοντα δεν ηταν ευκολο,με μονη καταληξη να μας ξενερωσουν/εκνευρισουν κ να μην ξαναπατησουμε ουτε για τα χρωστουμενα.

3)Prova-Tavros: Οντως δυσκολο οσον αφορα προσβαση,ειδικα στην τελευταια ευθεια την πρωτη φορα ψαχναμε ενα τεταρτο. Πολυ ωραιοι χωροι,αιθουσες και εξοπλισμος, ηχος αρκετα καλος εξαιρουμενης μιας φορας.

4)Esoteron-Dafni: Οταν ειχα παει,μπουρδελο. Ελπιζω να αλλαξε.

5)Feedback-Vyrwnas: ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Αξιζει να παει κανεις για να μην ξαναγκρινιαξει για αλλα studios.

6)Terra-Ag.Dimitrios: Το studio στο οποιο εχουμε καταληξει. Χωρις να ειναι εντυπωσιακο και με αψεγαδιαστο ηχο,ειναι το καλυτερο που εχω παει. Ωραιοι χωροι,ζεστη ατμοσφαιρα,καθαρο,ευχαριστοι ανθρωποι,καλος ηχος και αιθουσες, και οποτε εχουμε χρωστουμενα κλπ μπορουμε να τα πληρωνουμε σιγα σιγα, η μετα απο 2-3 βδομαδες.

7)Αrttracks-Psixiko: Πηγαμε εκει για πολυκαναλη ηχογραφηση,και ηταν πολυ καλο,τοσο απο αποψη χωρων μηχανηματων και αποτελεσματος οσο και απο αποψη προσωπικου,ευχαριστοι κ βοηθησαν πολυ.

Μια απ’ τα ίδια…

Το χουν σύστημα φαίνεται:p δυστυχώς για αυτούς:wink:

Σ’αυτό θα πάμε κι εμείς αύριο, άντε να δούμε.

Eμείς πάντα πάμε στην “μικρή” αίθουσα, η “μεγάλη” και “καλύτερη” δεν μας αρέσει,χειρότερη την βρίσκουμε :stuck_out_tongue:

Αν δεν απαιτείς κανέναν κρυστάλλινο ήχο θα σαρέσει πιστεύω.

Tι μουσική παίζετε?
Γιατί αν παίζετε τίποτα θρας/ντεθ θα ξενερώσετε, είναι πολύ καθωσπρέπει :stuck_out_tongue:
Θρας. Λέμε τώρα ρε παιδί μου, υποθετικά.

Συμπαθέστατο στουντιάκι που λέτε αυτό, ευγενικός ο τύπος (καταπληκτική φάτσα) και συμπαθής.
Γάμησα τη φωνή μου, hail.

ΡΙΧΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ MUSIC REHEARSAL ΣΤΟΝ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ .ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΒΑΔΙΚΑ .
ΕΧΕΙ 4 ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΕ FULL ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΑΠΟ ΝΤΕΚΟΡ.
ΤΟ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10-12 ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ.
ΟΛΑ ΕΧΟYΝ FLOOR MONITORS ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ.
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 15 ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.
Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ +5.ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ.
ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟΝ 3ο ΟΡΟΦΟ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 272Β ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ SHELL ¨
ΤΗΛ 2109706840 6945958028

WWW.myspace.com/musicrehearsalstudios

Όσα έχουν ειπωθεί για το Τέρρα στην Ηλιούπολη ισχύουν. Όμορφος χώρος, πολύ καλός ήχος, συμπαθέστατο και πολύ εξυπηρετικό το παληκάρι που το έχει.Απ’ τα καλύτερα στην Αθήνα. :slight_smile:

Άκης \m/

το artracks δεν ειναι προβαδικο ομως ειναι κανονικο στουντιο ηχογραφησεων…

ΠΙστευω αυτο να φανει χρησιμο

Νικος

Ελπιζω αυτο να ειναι χρησιμο

Νικος

μολις γυρισαμε απο το τραιμπαλ.στη μεσαια παι3αμε.ετσι και ετσι…αλλα ο μλκς που χει στην υποδοχη ειναι για πολλες μαπες.απο χωρους τπτ ιδιαιτερο.το μικροφωνο επρεπε ναναι τερμα και παλι δεν ακουγοταν.και η κιθαρα μου στον ενισχυτη που την δοκιμασα ακουγοταν πιο σκατα και απο σκατα.

Κοπλιμέντα τους κάνεις…

ημασταν αναμεσα σε ηχορυπανση και αυτο.και επειδη ο καθενας μενει στου διαολου το κερατο ειπαμε να διαλε3ουμε αυτο που ειναι ψιλοενδιαμεσα.και επειδη δεν ειχαμε ακουσει τα καλυτερα για την ηχορυπανση.ναι τωρα που το ξανασκεφτομαι σκατα…οι ενισχυτες αλλου για αλλου…η μεγαλη δεν 3ερω αμα ειναι καλυτερη.παντως η μεσαια και η μικρη ειναι γτπ