Studio για πρόβες/ηχογραφήσεις

Studio D - Ston Stathmo Sta Pefkakia… :D:D:D

Tilefono: 210 - 27 58 342
Myspace Site: www.myspace.com/studiodathens

:roll::roll::roll:

Εγώ!

Γενικά ηχορύπανση πήγαινα από 2005-2007 στις κάτω αίθουσες που ήταν σάπιες…

Η τελευταία φορά που πήγα ηχορύπανση ήταν σε μία από τις πάνω αίθουσες, που ήταν και η καλύτερη εκεί πέρα που είχε πάει. Τουλάχιστον γι’ αυτή τη μία πρόβα που’ χα κάνει…

η καλύτερη από τις αίθουσες πάνω είναι η 3 πιστεύω

Καλά 2 δεν είχε πάνω?

Εκαναν καινούρια?

εγώ πάω tribal.Πιστεύω πως είναι καλύτερο απο την ηχορύπανση πάντος.Μόνο που πληρώνεις το δεύτερο πετάλι στα ντραμς

εδώ και καιρό έχουν κάνει και τρίτη αίθουσα πάνω

η ηχορυπανση ειναι μονο για περιπτωση που ψαχνεις να βρεις στουντιο τελευταια στιγμη…οι πανω αιθουσες ειναι καλυτερες απο τις κατω αλλα και τις κατω τις εχει ψιλοφτιαξει κ δεν εναι τελειως χαλια…για μενα θα επρεπε να ειχε καλυτερη τιμη…συγκριτικα με το τι προσφερει δλδ…

το tribal δεν μαρεσει επισης κ δεν μ φαινεται καλυτερο απο την ηχορυπανση…

εγω θα προτεινα το jammin στο Ηρακλειο μονο που ο ιδιοκτητης ειναι λιγο τσιπης με τα λεφτα…

ακομη ψαχνω να βρω ενα στουντιο στο οποιο ολοι θαμαστε ευχαριστημενοι - μπασο-κιθαρα-ντραμς…

πολυ μεγαλη υποθεση το σωστο στουντιο!

εγώ πάντως την ηχορύπανση την θεωρώ αρκετά καλό studio.στις πάνω αίθουσες και ειδικά στην 3 ακούγονται αρκετά καλά όλα τα όργανα

Καλά studios (που έχω παίξει δηλαδή) είναι τα : Εσώτερον (στην Δάφνη) και τα Prova Studios…

την τελευταία φορά που πήγα ηχορύπανση παντος ο ένας ενυσχητης κιθάρας δούλευε… Και ειδικά τα καλώδια που έχει και τα μικρόφωνα σε όποια αίθουσα και να πας θα είναι χαλασμένα

Υπερεκτιμημένα, κατ’ εμέ…

Έλεος ρε παιδιά με τα κακοφτιαγμένα στούντιος , την κακή ηχητική τα μέτρια μηχανήματα. Άνοιξε πριν λίγες μέρες ένα εκπληκτικό στούντιο λίγα βήματα απο τη στάση νομισματοκοπέιου του Μετρό.Ένα θα σας πώ αίθουσα 40 τμ με τέλεια ηχητική και τα καλύτερα μηχανήματα που έχω δεί. Οrange rockereverb (λαμπάτος) με καμπίνα 4 x 12 vintage celestion ηχεία , και Marshall jcm 2000 (λαμπάτος) με καμπίνα slope 4x12 vintage celestion και Αmpeg svt3pro με καμπίνα ampeg 4 x 10 και horns…απλά δεν υπάρχει 12 ε την ώρα , ααα ξέχασα να πω ότι το στούντιο διαθέτει ίσως το καλύτερο σέτ ντραμς που έχω παίξει (yamaha oak custom )…το σετάκι χωρίς βάσεις και πιατίνια έχει γύρω στα 3000 Eυρά!!! check it out και ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος μουσικός ( τραγουδιστής στο συγκρότημα ΝΕΚΥΙΑ)

ΝΕΚΥΙΑ STUDIOS 210 6545290

Τιποτα Π.φαληρο νεα σμυρνη παιζει? γιατι μ εχει φυγει η πλατη με το μπασο#-o

έχω να πώ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ για το εσώτερον στη δάφνη… Πραγματικά απίστευτο στούντιο, φανταστικός χώρος και εξαιρετική εξυπηρέτηση… και έχει και πιάνο με ουρά!!!
(μπορεί βέβαια να μην είναι stainway ή bosendorfer, θα ήταν υπερβολικό άλλωστε, και κάτι τέτοιο θα ανέβαζε την τιμή στα ύψη… , οπότε δεν πειράζει… είναι ένα καλό yamaha)
Τελος, χαίρεσαι να “κλείσεις” εκει!

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~

Zero gravity στον Κολωνό. Νομίζω Σερβιών λέγεται ο δρόμος. Στη μεγάλη έχει και 88ρι Yamaha. Το παληκάρι που το έχει τραγουδάει στους Scar of the sun.

Πόσο την ώρα πάει αυτό φίλε?(ανα ατομο)

Λοιπόν παιδιά λέμε να φτιαξουμε μια μπάντα εχουμε αρχικα κιθάρα ντραμς και μπάσο θα μπουν φωνητικά και πιθανότατα 2η κιθάρα…επειδή ειμαστε φοιτητές και λεφτά ως γνωστον δε παιζουν πολλα εψαχνα τώρα για ενοικίαση ας πουμε κάποιου…γκαράζ(ακα lars ulrich garage days :p) me 50-60 ευρω…το θέμα είναι βασικά να βρεθεί χωρος γιατι στην αθήνα ως γνωστον πολλοι γειτονες ρε παιδι μου :lol:… αυτο με το γκαραζ λέτε να πετύχει(καταρχας αφήνουν για οποιαδηποτε αλλη χρήση εκτος αυτοκινήτου)??

τι ανά άτομο ρε φίλε, θες να σου κάνει και την διαίρεση? είπε, 12 ευρώ η ώρα.