Summer Festivals

Σε κάτι περισσότερο από δύο εβδομάδες (έχει κλειστεί πριν το καλοκαίρι βέβαια) θα παρευρεθώ στο παρακάτω με καλούς φίλους.

Πέρα των “μεγάλων ονομάτων” και άλλων αγαπημένων για τα οποία και φυσικά πάω (Kadavar, Truckfighters, Blues Pils, Electric Wizard, Yob, Monkey3, Brant Bjork, Fumanchu, Colour Haze, Karma to Burn, Valley of the Sun, 1000mods) έχω βρει εξαιρετικούς (μιας και τους ανακάλυψα πρόσφατα λόγω του festival) τους Vintage Caravan, Pallbearer, BLack Bombaim, Steak κτλ.

Επειδή θα παίζουν stages και πιθανές επικαλύψεις και επειδή το Billing είναι αρκετά μεγάλο (και με κάποιες μπάντες που προσωπικά δεν γνωρίζω) όποιος έχει να προτείνει κανένα άλλο must see ή αξιόλογη μπάντα προς ανακάλυψη ας το γράψει εδώ!

Θα κάνω το ίδιο Post και στο stoner thread και όποια πρόταση δεκτή.

Παρακαλώ όχι name dropping με 10 ονόματα, ας είναι λίγο πιο συγκεκριμένη η κάθε πρόταση.

thanks!

Bevis Frond ειναι κλασικο ονομα και αξια στο γκαραζ (τζαμαριστο, μη φανταστεις τιποτα φουλ χορους) και Flying Eyes (πιο αργοι ρυθμοι, νεοψυχεδελεια φαση) απο μενα.

Με δεδομενη την προτιμηση μου στο ψυχεδελογκαραζ ολα αυτα, οποτε παιζει να μην ειμαι καταλληλος να σε βοηθησω σε τετοιο φεστιβαλ.

Oποιος θελει να δει και καμια αλλη πιο cool φαση (χωρις κατουρα στον αερα οπως διαβασα παραπανω) ας τσεκαρει το Rockstadt. Aπιστευτο festival,μερος ,φαγητο,ανθρωποι,διαμονη.

ok…

yes. τουλαχιστον ξερουμε πως οι Hot water music θα περασουν απο ευρωπη με Lagwagon.

yay yeeeaaah

Νταξ… μαλλον για Γαλλια με ξαναβλεπω

Lol, MUTIILATION λέει… :’’’’)

Κι εμένα εκεί έπεσε το μάτι μου και απόρησα. Ότιναναι

Mutiilation σε ίδιο φεστιβάλ με λιμπ μπιζκιτ … lululul #-o

Εγω παντως ψηνομαι να δω και Mutiilation και Limp Bizkit. ;p Καλα εχει και CRAFT, Shape of Despair, Desultory, Tribulation. Ψηνει πολυ.

Μαζί στην σκηνή θα ήταν ονείρωξη.

Meyhn’ach (Μηνάς ;:wink: και Fred Turdst σε διπλή φωνητική επίθεση :!:

Εχει παει κανενας fortarock στο ναιμεγκεν στην ολλανδια???Μπορει να δωσει καμια πληροφορια???

Βασικα ψαχνω να βρω πως να παω…Υπαρχει αεροδρομιο κ πτηση απο Αθηνα για εκει κοντα???

Εχω παει εγω στα 3 τελευταια, τι ακριβως θες να μαθεις?

Για πτηση, κοιτα για Dusseldorf αν εχει με ryanair ή easyjet. ειναι πιο κοντα απ’οτι το Αμστερνταμ.Αλλιως transavia για Αμστερνταμ και μετα τραινο για Ναιμεγκεν, καπου 1μιση ωρα κανει.

Ωραιος…Αυτα που εγραψες μου κανουν για αρχη…Με ψηνει το line-up αλλα να τραβηχτω για 1 μερα ειναι μειον…Θενκς

Ναι είναι λίγο too much να έρχεσαι από Ελλάδα για μονοήμερο φεστιβάλ. Πάντα έχει καλό και ποικίλο (metal) lineup το Fortarock, αλλά δεν είναι και κάτι μοναδικό που δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Εγώ μένω ούτως ή άλλως Ολλανδία, να έκανα ταξίδι μόνο γι αυτό δεν θα έπαιζε.

Ψαχνομαι γενικα για φεστ…Εχω παει σε 3 διαφορετικα σε 3 χρονια κ κοιταω που αλλου μπορω να παω…Ειδα το fortarock κ μου αρεσε…Κ το Graspop ειναι ενδιαφερον φετος…

ΜΕΤΑ ΑΠΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ,
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΣΚΛΗΡΟΥ,ΤΡΟΥ,ΜΠΛΑΚΜΕΤΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΕ ΤΑ 8ΟΟε ΓΙΑ ΤΟ 2ΠΛΟ LP -VAMPIRES OF IMPERIAL BLOOD, ΟΤΑΝ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΦΙΣΣΑ :twisted:

Hellfest συνεχεια,

The second wave of bands has just been confirmed and we’re happy to add to our line-up the Americans from MASTODON and the crazy English guys from COCK SPARRER. Of course, Phil Anselmo will, as usually, be in Clisson as well, but this time he’ll be with [B][SIZE=5]SUPERJOINT RITUAL[/SIZE][/B]!

You will also have the pleasure to see: A DAY TO REMEMBER, EPICA, NO RETURN, BUTCHER BABIES, GIUDA, SYLOSIS, HAKEN, SUP, ARGILE, ONSLAUGHT, CRUSHER, MELECHESH, SHINING (nor), INFESTUS , VULCAIN, GHOST BRIGADE, DOCTOR LIVINGSTONE, PETER AND THE TEST TUBE BABIES, TRIGGERFINGER, BRANT BJORK, LION’S LAW and SNOT

ησαωφγσγηφσδγηφγγδηφγηδφγδφγφδγδφγδηφσ

http://www.exitfest.org/en/news/first-acts-exit-2015-drop-hot-rock’n’roll-style-motorhead-are-coming-fortress