Summer Festivals

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ον τοπικ ή οχι, καθως ειναι Μαϊο και Αμερικη και τα λοιπα, αλλα

γουατδεακτσουαλφακ.

Και οι headliners δεν εχουν ανακοινωθει ακομα σου λεει.
Ξεκιναω με τα ποδια για Καλιφορνια πουρνο πουρνο.

το είδα που το πόσταραν οι OMG στο fb και κλαίω ακόμα…

Αμα ειναι να πει ο καθενας τον πονο του, ας παμε και δω…:frowning:

Ευρωπη σου λεει μετα…

Ρε τι μαλακες ειναι αυτοι ; Αφου Μποφιλιου και Χαρουλης εχουν κενες ημερομηνιες!

οντως !! το δικο σου αστειο ηταν καλυτερο.

Ποιός μίλησε γι’ αστείο;

ενταξει , βαριεμαι. Κερδισες.

off topic, είναι τέλη Μαΐου.

[SPOILER]ντάξει οκ, αστείο
Main στις 29 και second στις 31 :!:[/SPOILER]

Νταξ δυνατο το 2015 μεχρι στιγμης…
Russian Circles / Οathbreaker-Cancer Bats / Devin Townsend-Shining και Temples fest. Κατι θα ακουσουμε κ φετος… Τους Bossk να πετυχω καπου και εκλεισα.

Μονο οι BTBAM να μη παιζουν μαζι με Earth γαμω.

Το βρετανικό Sonisphere προφανώς και δεν έβγαινε φέτος. Είτε είδε ο κόσμος τις μεγάλες μπάντες την προηγούμενη χρονιά είτε θα τις δει φέτος στο Download. Ανακοινώθηκε όμως πριν από λίγο το ιταλικό Sonisphere Festival στο Μιλάνο. Metallica + Faith No More και θα ανακοινωθούν και άλλες μπάντες.

Αναμένονται και άλλες ευρωπαικές χώρες που θα δουν το Sonisphere Festival το φετινό καλοκαίρι. Να δούμε θα ξυπνήσουν εδώ στην Ελλάδα επιτέλους? :-k :-k

να προσθεσουν και Guns n’ Roses Και θα ειμαστε στο μαγικο 1992 !!!

χα χα χα χα χα!!!

Μακαρι να μας ερθουν.

Μόνο εμένα μου φαίνεται το Primavera , ένα επίπεδο κάτω σε σχέση με τα Hurricane/Southside ? … Τα συγκρίνω , επειδή έχουν πολλές κοινές αναφορές , ενώ το primavera μπορεί να κοστίζει και 50-60ε παραπάνω . Πιθανότατα , το Primavera να 'χει μεγαλύτερο ‘βάθος’ ως προς τους μικρούς ανερχόμενους ( κάτι που δεν μπορώ να εκτιμήσω, γιατί δεν ασχολούμαι με τη σκηνή αυτές καλά ) , αλλά το Hurricane φαίνεται να φέρνει περισσότερα hot ονόματα. (δεν έχει ανακοινωθεί το πλήρες lineup φέτος , αλλά όπως φαίνεται θα κινηθεί στα ίδια επίπεδα με πέρυσι). Από κόσμο πως είναι το Primavera ? Παλεύεται ή το έχουν πήξει ?

Στο Temples ή Desert Fest έχει πάει κανείς να πει καμιά γνώμη ? Διοργάνωση , κόσμο κλπ …

Σιγουρα, το φετινο δεν ειναι σαν το περσινο που το στομα ειχε μεινει ανοιχτο για καμια ωρα, αλλα ειναι σιγουρα δυνατο.

Μαλλον, ειναι οτι εχει σταθερα πολυ δυνατα μικροτερα ονοματα και καθε χρονο εξαρταται απο το ποσο ψηνουν τον καθενα τα “μεγαλυτερα”.

Δηλαδη, εγω ισως για το φετινο απο τα πρωτα ονοματα τρελαινομαι μονο για Spiritualized (τα ρεστα μας να τους φερει το Plissken βγαζουν και δισκο) και Ride και, γι’ αυτο δεν επαθα πλακα.

Ειναι θεμα γουστου, μαλλον, και γι’ αυτο δε βλεπω περιθωριο συγκρισης με τα φεστς που αναφερεις

Γενικα, ομως, το Primavera ειναι σταθερη αξια, οποτε μαλλον ο κοσμος και φετος θα 'ναι γυρω στο μυριο. :stuck_out_tongue:

Ναι, όσο το παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια , γίνεται πάντα sold-out , απλά δεν ξέρω που το 'χουν οριοθετήσει. Είναι η πρώτη χρονιά που θα επισκεφτώ το Νότο για φεστιβάλ και δεν τους πολυ-εμπιστεύομαι σε κάτι τέτοια , να πω την αλήθεια μου :stuck_out_tongue:

Σε ολο αυτο το θησαυρο να προσθεσουμε και το reunion των 13rd FLOOR ELEVATIONS για τα 50 χρονια τους.

Με διαφορα, το κορυφαιο φεστιβαλ στον κοσμο αυτη τη στιγμη (ή εστω φετος).

Όποιος ενδιαφέρεται να πάει Graspop φέτος, ας στείλει ένα μήνυμα…

Μένω Βρυξέλλες και έλεγα για Κυριακή χωρίς να με χαλάει και το Σάββατο (γιατί Δευτέρα δουλεύω και οι Faith No More τελείωνουν στις 1πμ) αλλά δεν το έχω σιγουρέψει ακόμα λόγω (πιθανής) έλλειψης παρέας.

Θενκς!

Πωλείται εισητήριο για metal days (Σλοβενία) από έναν φίλο που τελικά δεν μπορεί να πάει! Το εισητήριο δίνεται σε απίσταυτα καλή τιμή και είναι για όλες τις μέρες 19-25 ιούλη! τιμή συζητήσιμη! Πληροφορίες και τιμή σε inbox! http://www.metaldays.net/ εδώ πληροφορίες και οι μπάντες του φεστιβάλ… ξαναλέω τιμή εκπληκτική!