Superhero Movies

Oloi milane gia thn kalyterh tainia Marvel pantws.
Gia na doume. Kai gw thn perimenw san trelos.

(sorry gia ta greeklish)

Αν λέω εγώ μόνο με reboot το σώζουν το πράγμα εκεί στην DC…

To Flash χάνει τους σκηνοθέτες που αποχωρούν μόνοι τους…

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/flash-movie-loses-director-888994

… και όπως δείχνουν τα πράγματα το ίδιο θα γίνει και με τον James Wan που θέλει να αποχωρήσει από το Aquaman.

http://www.indiewire.com/article/james-wan-considering-leaving-aquaman-dc-comics-troubles-20160501?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_campaign=IW_post

“creative differences” ο λόγος και στις 2 περιπτώσεις. Έχει πηδήξει τόσο πολύ το σύμπαν ο Snyder σε μια ταινία που δεν ξέρουν πως να το σώσουν, λέω εγώ.

Βάλτε τον Snyder να τα σκηνοθετήσει όλα :!:

Όλοι μιλάνε με πολύ καλά λόγια για civil war. Μακάρι να είναι σαν winter soldier (μακράν η καλύτερη mcu movie) αν και δύσκολο το κόβω.

καλα λενε, περασα καταπληκτικα.

Ωραίος!! Σε σχέση με τις άλλες που βρίσκεται?

Avengers Assemble
Civil War
Winter Soldier
Iron Man I
Guardians of the Galaxy

για μενα

ήταν όντως πολύ καλο

ο snyder τα κανε πουτανα κ πως να μαζευτει το πραγμα. δεν εχουν υπομονη εκει στη dc αν κ στα κομικς (για μενα) ειναι πολυ μπροστα απτους μαρβελεους εχουν χασει το παιχνιδι του σινεμα εδω κ χρονια.
κ το χειροτερο ειναι οτι καποιοι κολλημενοι με dc υποστιρηζουν οτι ο αφλεκ ειναι ο καλυτερος μπατμαν γιατι αμα δε στιρηξεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει

γμωμη μου οτι η dc δεν το σωζει ουτε σε 10 χρονια, οσο καλα κ αν πηγαινουν οι σειρες flash,arrow κ gotham οι ταινιες ειναι που φτιαχνουν κοινο

Ναι ήταν η καλύτερη ταινία της Marvel.

Sent from my D5803 using Tapatalk

απολαυση το civil war, ισως η καλυτερη ταινια του ΜCU.

spidey, black panther, antman εδωσαν ρεσιταλ, οχι οτι οι αλλοι πανε πισω.

μεγαλη διαρκεια, πολλοι χαρακτηρες αλλα πολυ σωστος χειρισμος σε καθε επιπεδο, ολοι εχουν τις στιγμες τους πραγματικα. Η ροη της ταινιας αν αναλογιστει κανεις τα παραπανω ειναι πολυ καλη.

πολλες σκηναρες, η δραση ειναι επεισης η καλυτερη που εχουμε δει στο MCU

παραδοξως ειχε και πολυ καλο χιουμορ, οχι τα τερμα καθυστερημενα πραγματα που μας εχουν συνηθισει, σωστη ισορροποια και κει.

σταθερα gtp χειρισμος villain αλλα τι να κανεις, ειναι αυτονοητο πλεον, η μονη ελπιδα που εχει απομεινει για μια γαμημενη σωστη αποδοση villain ειναι ο Thanos.

3/3 ο cap μεχρι στιγμης, μακαρι να εδειναν τετοια βαση σε ολες τις ταινιες τους εκει στη μαρβελ, αν και περισσοτερο για avengers μου κανει.

οπως και ναχει μπραβο στους Russo, αν δεν ηταν αυτοι απο πισω δεν θα ανυπομονουσα τοσο για τα επομενα Avengers, οι τυποι το εχουν.

Το είδα χθες. Οκ η ταινία απλά γάμησε. Επίτευγμα ανάλογο με αυτό της πρώτης ταινίας Avengers όπου ο Wheton κατάφερε και χώρεσε μέσα τόσους χαρακτήρες και δεν έμεινε κανένας πίσω, όλοι είχαν ένα καλό screen time και τουλάχιστον 1-2 εξαιρετικές σκηνές. Το ίδιο έκαναν εδώ και οι Russo με ακόμα περισσότερους χαρακτήρες. Τέλεια ισορροπία μεταξύ χιουμοριστικών και δραματικών σκηνών, μακράν η πιο σκοτεινή και δραματική ταινία Marvel νομίζω, Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ε-Σ σκηνές δράσης και αρκετά brutal κλωτσομπουνίδια σε αρκετές φάσεις. Σεναριακά και σκηνοθετικά μάλλον ότι καλύτερο έχει βγει στο MCU. Επίσης μου έκανε εντύπωση πως κατάφεραν και έμειναν αρκετά πιστοί στο πνεύμα του κομικ κάτι που έμοιαζε αρκετά δύσκολο με την κατεύθυνση που είχε πάρει το κινηματογραφικό σύμπαν.

Black Panther, Spiderman (την hot aunt May δεν ξέρω αν μπορέσω να την συνηθίσω its too fucking weird!!) εξαιρετικοί αλλά την έκπληξη την έκανε μάλλον ο Ant-man. Μικρή η συμμετοχή του μεν αλλά οι σκηνές του εδώ παίζει να ήταν καλύτερες και από όλη την δική του ταινία. Vision, Scarlet Witch επίσης εδώ έλαμψαν πολύ περισσότερο από ότι στο Age of Ultron. Μόνο παράπονο και πάλι ο villain. Κάτι που φαίνεται να είναι πολιτική της Disney πλέον ο vilain σε κάθε ταινία να είναι εντελώς generic για να μην κλέβει την παράσταση από τους κεντρικούς χαρακτήρες. Είναι φανερό νομίζω πως δεν θέλουν κάτι ανάλογο του Joker στο Dark Knight όπου έκλεψε την παράσταση από Batman. Το καλό βέβαια εδώ με τον Zemo είναι ο ηθοποιός και το ότι ο ρόλος του ήταν αρκετά παρασκηνιακός, έτσι δεν έβλαψε την ταινία καθόλου. Αλλά αυτό είναι το μοναδικό που με αποθαρρύνει για Thanos και Infinity War. Δεν μπορεί τόσοι σκηνοθέτες να έχουν περάσει από το MCU και μην έχουμε δει έναν villain της προκοπής.

Αύριο πάμε για 2η προβολή :smiley:

Whedon είναι, όχι wheton.

Λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε :stuck_out_tongue:

Διαφημιστικό spot-ακι για το bluray του Deadpool.

https://www.youtube.com/watch?v=PiYazotcgjg

:lol2:

Το είδα και γω σήμερα και είναι εξαιρετικό. Απίστευτη συνοχή για δυόμιση ώρες ταινία. Και επιτέλους ένα πειστικός Spiderman και ας τον είδαμε για λίγο μόνο. Ψήθηκα να δω και την solo ταινία του.

Μοναδικό παράπονο (όπως και στις περισσότερες ταινίες του είδους) αυτό το γαμημένο το blurriness στις σκηνές δράσης. Κούραση σκέτη.

διαβαζω οτι στο Civil War ειχε cameo απο το αμαξι/σκαλα του Arrested Development

Είχε και από το Community :")

Δημοψήφισμα από το περιοδικό ΣΙΝΕΜΑ για την καλύτερη ταινία Marvel (όχι μόνο MCU όλες οι ταινίες Marvel) που έχει βγει μέχρι σήμερα. Πρώτη θέση προς το παρόν… Deadpool!!!

Τώρα μόλις πρόσεξα πως ξέχασα να βάλω το link στο αποπάνω post :lol:

Anyway σε άλλα νέα

http://www.indiewire.com/2016/06/david-fincher-james-cameron-ryan-reynolds-1201687496/

David Fincher και James Cameron είχαν συμβολή στην δημιουργία του… Deadpool!!! Το θεόκουφο νέο της ημέρας.

Βγήκε

Στο youtube μπορεί κανείς να βρει trailer από το Captain America the fir… ε από το Wonder Woman ήθελα να πω :roll: αλλά και από το Justice League τα οποία έχουν πλάκα.