Superhero Movies

…το οποιο ειναι παντελως γτπ τελικα
Ψοφο επισης σε οποιον σκεφτηκε τις "προσθηκες"
Good work man (y)

Πάρτε και νέο Dr.Strange

https://www.youtube.com/watch?v=h7gvFravm4A

(δεν αποκαλύπτει πολλά πράγματα πάντως)

Το προηγούμενο ήταν πιο promising. Τώρα έχω λίγο κακό προαισθημα η αλήθεια ειναι

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

justice league

και wonder woman

το 1ο σαπουνοπερα μοιαζει. το wonder woman ωραιο φανηκε.

Δε καταλαβα απο που ξενερωσες, αλλα το τραιλερ του Dr Strange τα σπασε.
Φαινεται σαν μια διαφορετικης αισθητικης Marvel ταινια, και ελπιζω να κανουν και αλλες τετοιες.
Ελπιζω να ειναι οντως καλη, γιατι με τη Marvel εχω χασει το ενδιαφερον μου εδω και καιρο.

Εμένα αυτό της Wonder Woman μάλλον μου φάνηκε το χειρότερο. Justice League συμπαθητικό είναι αλλά πλέον μετά (και) το BvS οτιδήποτε φέρνει την υπογραφή Zack Snyder τρώει Χ (ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω που τον άφησαν να κάνει και το Justice League). Αυτό που μου άρεσε στο Strange είναι τα σύμβολα που εμφανίζει στα χέρια του, νομίζω αυτό υπήρχε και στα κομικ αν και από αυτόν έχω διαβάσει ελάχιστα και ότι ξέρω είναι κυρίως από guest συμμετοχές σε ιστορίες άλλων. Η τελευταία εικόνα του trailer μοιάζει τόσο πολύ με καρέ κομικ που είναι αδύνατον να μην χαζογελάς για λίγη ώρα :smiley:

μου ηταν λιγο πιο δυνατο πρωτο τρειλερ η αληθεια ειναι. βεβαια ηταν και πιο μικρο, με δευτερη ματια οκ μου αρεσε λιγο πιο πολυ. πολυ inception φαση, αλλα ενταξει, ας ειναι καλο το στορυ και τοδ εσιμο με τις αλλες και βλεπουμε.

Εγώ πάλι για πρώτη φορά έχω μεγάλο ενδιαφέρον για κάθε ταινία που έχει ανακοινωθεί.
Έχω πίστη μέχρι και στο Thor. Γενικώς σε αυτή την phase η Marvel μάζεψε γνωστούς ηθοποιούς για villain και δεύτερους ρόλους.

Επίσης έχουμε και επίσημα την brie Larson ως captain marvel, αν και θα ήθελα να δω kamala khan αντί της carol danvers.

Sent from my D5803 using Tapatalk

πάτος, απλά.

suicide squad έφαγε χοντρό χτύπημα από κριτικές και τα ‘‘θεμέλια’’ του DC cinematic universe τρίζουν δίχως αύριο…
πλέον με το πρώτο στραβοπάτημα Marvel (που δεν θα αργήσει) και με το DC cinematic universe να μην φαίνεται να έχει καμία τύχη (το ίδιο σκατά θα είναι WW και JL και λογικά θα πάνε χαμηλά και σε εισπράξεις αν εχει δημιουργηθει επιπλεον αρνητκο κλιμα μεχρι τοτε), ίσως θα έρθουμε κοντά στο τέλος της superheromovie era, επιτέλους, μέσα στην επόμενη 4ετία…

(ναι Dead, εσένα κοιτάω :stuck_out_tongue: )

παντως για suicide squad λενε οτι οι executives γαμησαν τη ταινια και την εκοψαν σε τραγικο βαθμο για το tentpole pg13 αποτελεσμα… ο Leto σαν Joker εμφανίζεται λέει μαξιμουμ 8-9 λεπτα στη ταινια ενω αρχικα ειχε ενα γεματο 25λεπτο…

τραγικο αν συνεβει ετσι, γτ τον Ντεηβηντ Αγιερ τον γουσταρω πολυ σαν σκηνοθετη και σεναριογραφο, training day, sabotage, fury, night watch, ολες του οι ταινιες εχουν τρομερο χαρακτηρα και γαμηστερη δραση…

Εντάξει το είχα γράψει και μερικές σελίδες πιο πίσω ότι η όλη φάση έχει ημερομηνία λήξης :stuck_out_tongue: Εγώ αυτό που φοβάμαι από Marvel είναι το infinity wars. Όταν tease-αρεις ένα υπεργαμαουα villain για τόσες ταινίες, όταν αυτός σκάσει μύτη θα πρέπει να είναι επιπέδου Darth Vader και Joker στο Dark Knight. Κάτι που η Disney δεν θέλει να κάνει, γενικά δεν θέλει να έχει villains που θα τραβήξουν το κοινό περισσότερο από τους main characters. Εκεί νομίζω θα φάνε τα μούτρα τους (μακάρι να κάνω λάθος βέβαια).

Δεν με χαλάει και τόσο, και πολύ κράτησε η φάση να σου πω. Για μένα έτσι και αλλιώς η Marvel έδωσε τουλάχιστον 4 κορυφαίες ταινίες (Avengers/Winter Soldier/Guardians of the Galaxy/Civil War) άλλες 3 πολύ καλές (The First Avenger/Iron Man/Age of Ultron) και μερικές που έχουν αρκετό fun για να χαζεύεις με πίτσες μπύρες :stuck_out_tongue: Not bad if you ask me.

Για DC τώρα φαινόταν από την αρχή ότι βιάζονταν να προλάβουν την Marvel. Από την μια μου κάνει εντύπωση το θάψιμο που πέφτει σε Suicide Squade απο την άλλη νομίζω πως εκείνη η παντόφλα του Snyder έχει ήδη γαμήσει τα πάντα με τον ίδιο τρόπο που τα είχε γαμήσει ο Σουμαχερ το '95 και '97. Δεν μου κάνουν καμιά εντύπωση τα όσα διαβάζω για τις παρεμβάσεις στην ταινία μετά τις αντιδράσεις στο BvS. Πάντως δεν νομίζω πως φταίει το PG-13. Πρόσφατα έδωσα μια δεύτερη ευκαιρία στο BvS με αυτή την extended που βγήκε που είναι και R (και 30 λεπτά παραπάνω). Παραμένει τεράστια μαλακιάρα, ταινία ντροπή στο είδος. Το R το πήρε επειδή σε μια φάση μας δείχνει τον κώλο του ο Affleck.

Η D.C. δεν βλέπω να έχει κανένα μέλλον, και όχι μόνο αυτό αλλά βλέπω να είναι η DC που θα βάλει την ταφόπλακα στο είδος. Η Marvel για να κρατηθεί από εδώ και πέρα θα πρέπει να βγάζει μόνο ταινιάρες, κάτι αδύνατον.

Βρίσκομαι στην υπέροχη σουηδία αυτές τις μέρες και είχα την ευκαιρία να δω Suicide Squad από νωρίς. Γελάω πολύ με το άπειρο θάψιμο και τα τριαντάρια στις τομάτες.

Πέρα από κανα-δυο σημεία που δε βγάζουν νόημα και το ότι ο κακός της υπόθεσης περνάει σχεδόν αδιάφορος, είναι μια ωραιότατη ensemble ταινία στο πιο κομιξίστικο action. H Robbie και ο Smith εξαιρετικοί ως Quinn και Deadshot, η Waller της Davis απίστευτη, και η υπόλοιπη παρέα μια χαρά, με ιδιαίτερη συμπάθεια στον Diablo και την Katana.

Το στόρυ χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό (για Suicide Squad μιλάμε) κυλούσε ευχάριστα, οι action sequences ήταν απολαυστικές και το σάουντρακ τα σπασε. Σε γενικές γραμμές, χωρίς να το πλησιάζει, μου έφερε στο μυαλό κάτι από Guardians με περισσότερα σκοτάδια και βία.

Σίγουρα ένα πιο ακραίο rated-R, με περισσότερο Joker και Croc, θα ταίριαζε γάντι. Ακόμα κι έτσι πάντως μιλάμε για ένα τιμιότατο action blockbuster. Αρκετά επίπεδα πάνω από BvS, χωρίς δεύτερη σκέψη.

Κανένας άλλος εκεί στα ξένα το είδε; Στα δικά μας μέρη αργεί ακόμα (25 Αυγούστου). Όχι τίποτα άλλο αλλά μόλις διάβασα τα tweet του Cameron Steward (κομιξάς που δουλεύει κυρίως για DC) που ρίχνει τρελό χέσιμο στην ταινία (και δεν είναι ο μονός). Δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι ΤΟΣΟ κακό ρε γαμώτο.

θα πάω να το δω μέσα στη βδομάδα κ θα επανέλθω

νομίζω η DC πληρώνει το πολυ πολυ πολυ ΠΟΛΥ επιθετικό της marketing. στο Λονδίνο μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με το SuicideSquad που έρχεται, έρχεται, έρχεται τόσους μήνες τώρα, κ τελικά, σε πιάνει λίγο εμετός, ακόμα κ αν θες να το δεις, όπως εγώ ας πούμε. κ όταν μια ταινία σου υπενθυμίζει τόσο πολύ ότι το studio ίσως είναι πιο σημαντικό κ από την ίδια την ταινία, ε δεν θέλει πολύ το ιντερνετ να στρατευτεί κατά της…

ακόμα απορούν όλοι πάντως με το controversy του BvS όπου ναι μεν θάφτηκε, αλλά ο κόσμος το είδε. ήδη κάπου πήρε το μάτι μου ότι λέει το SS το είδαν πολλοί, κ κυριώς γυναίκες, παρόλα τα υπερκαυτά σορτσάκια της Αυστραλής, που σήκωσαν συζήτηση…

τοδα γω χθες.

η ταινια ειναι οκ.

Βασικα, η ταινια ειναι μετρια, αλλα το καστ ανεβαζει την ποιοτητα και φανταζει καλυτερη αποτι ειναι.

Συμπαθησα την ομαδα και τις δυναμικες μεταξυ τους, αλλα το στορυ γενικα ηταν non-sensical και σε φασεις cringeworthy.

αυτα.

Will Smith, παντα θασαι αστερι γαμωτοκερατο

Τοδα και εγω… Πολυ μετριοτητα, κατι βεβαια που το περιμενα. Will Smith ο μονος που τραβαει υποκριτικα κατα τ’αλλα μηδεν. Στο σινεμα μια χαρα βραδια ειναι με τον ηχο,την μεγαλη οθονη και κοακολα αλλα μια τρυπα στο νερο.
Κλισε αστειακια, αν και σε καποια ψιλογελας, Τζοκερ οχι πολυ ασχημος - δε με χαλασε , Delevingne γλαστρα με ματαρες.
Γενικα η DC προσπαθει πολυ να προφτασει το hype train της Marvel, αλλα σε μικροτερο χρονικο διαστημα και σε αριθμο ταινιες, και αυτο σκαει πολυ ασχημα γιατι οι χαρακτηρες δεν εχουν κανενα background.

Φρέσκο trailer Luke Cage

https://www.youtube.com/watch?v=ytkjQvSk2VA

Φώτο του Aquaman από τα γυρίσματα του Justice League.

Λογικά θα έχει σκηνή με τους Behemoth να παίζουν live underwater :!:

Zack Snyder και Warner μας τρολάρουν ομαδικά μου φαίνεται.

Το είδα και εγώ το suicide squad, μέτρια ταινία όπως είπαν όλοι.
Ο leto δεν μου κακοφάνηκε σαν joker, αντίθετα θα ήθελα λιγότερο harley quinn.

Θα ήθελα ένα batman prequel του bvs με joker και quinn να δείχνουν πως σκότωσαν τον joker.

Anyway βγήκε blu-ray rip του civil war οπότε θα μπορέσουμε να έρθουμε στα ίσια μας μέχρι το dr strange.

Το είδα και εγώ το Suicide Squad μέσα στο Σ/Κ και μου φάνηκε και μένα μέτριο ως κακό. Ειδικά από σενάριο/story ήταν απαράδεκτο σε σημεία (τεραστιότατο facepalm το plot twist στην μέση της ταινίας). Deadshot ωστόσο παίζει να είναι ο πιο ολοκληρωμένος χαρακτήρας σε αυτό το DCEU που έχουμε δει ως τώρα. Harley Quinn μάλλον απογοητευτική. Βασικά καλά την πήγαν ως ένα βαθμό κάτι άκυρες σκηνές που έχωσαν μέσα χάλασαν πολύ τον χαρακτήρα. Joker μικρό το δείγμα για να κριθεί.

Τεράστια απογοήτευση με βάση τα trailer που ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο.

Σήμερα ο Affleck ανέβασε ένα βιντεάκι από τα γυρίσματα του Justice League με τον Deathstroke. Αλλά η φάση ήταν who cares ο Snyder το σκηνοθετεί.