Superhero Movies

H Dust ηταν γαματη Mary Jane, καριολιτσα δυναμικη και τσακαλακος
στα 2 πρωτα δηλαδη

Στα amazing δινω την Stone γτ η Stone ειναι γαματη οπου και να παιζει, δε δινω ομως τον Γκαρφιλντ, Τον Πιο Βαρετο Ηθοποιο Εβερ

John Ηughe δεν ειδα πουθενα εγω + το να βλεπω στην πρωτη σολο σπαιντερμαν ταινια τον Πητερ πουτανακι του Τονι Σταρκ - ο οποιος btw ειναι τεζα κλισε και κουραστικος τοσα χρονια πια με το κουλ δηθεν στυλακι του κτλ- δε με ψηνει και πολυ…

  • Μαικλ Κητον ρε, 5 σεκοντ και δειχνει ηδη ο μεσος generic random marvel villain που θα ειναι τεζα κλισε και κακος-πολυ-κακος γτ ετσι ας πουμε…

ο μλκ, εισαι παιδι των 70ς :confounded:

1 Like

Δεν μου έβγαλε καθόλου Mary Jane η Dunst, καλή ήταν γενικά δεν με χάλασε η παρουσία της απλά ποτέ δεν ένιωσα ότι είδα Mary Jane στην οθόνη. Garfiled γενικά ούτε εμένα με ενθουσιάζει και τόσο. Στο πρώτο Amazing ήμουν ούτε κρύο ούτε ζέστη, στο δεύτερο όμως μου άρεσε πολύ και η χημεία με Stone ήταν εξαιρετική.

Για το καινούργιο κάποιος στο youtube έγραψε I can smell the weak villian a mile away. Κοίτα αν κάνει κάτι καλά η Marvel για μένα ως τώρα είναι το πόσο καλά περνάει τους κεντρικούς χαρακτήρες στην οθόνη. Εκεί δεν έχω παράπονα, ούτε καν ο Stark δεν με έχει κουράσει. Αλλά ναι δυστυχώς στους Villians δεν το 'χουν. Αλλά ρε γαμώτο πόσο χειρότερος μπορεί να είναι από τους villians που είδαμε στα 2 Amazing. One can only hope.

καλα, ασχετως αν μαρεσε το τρεηλερ ή οχι, δε νομιζω να ειναι χειροτερο σε κανενα level απο οτι στα amazing

H Dunst δεν ειχε τιποτα απο τη φλογα (sic) της Mary Jane, αλλα δεν ηταν σε καμια περιπτωση κακια, απλα οχι αυτο που ηθελα, δηλαδη η ακραια αντιθεση στη λουζερια του Parker (οχι μονο απο αποψη δημοτικοτητας).

Ο μονος λογος που πιστευω πως ο Holland θα ξεπερασει τους αλλους 2 σαν σπαηντερμαν ειναι επειδη πειθει για λυκειοπαιδο. Ο μαγκουαηρ στο πρωτο σπαηντερμαν θα μπορουσε ανετα να ηταν πατερας του Holland. Garfield ηταν απλα φεηλ σαν Παρκερ, αυτος ο Παρκερ θα πηδαγε

Προφανως τιποτα δε θα ξεπερασει τιποτα την ποιοτητα του Spiderdman 2 βεβαια, γιατι πλεον εχει και nostalgia factor, αλλα νομιζω θα κουβαληθει καλα με τη Μαρβελ. Πονταρουν 2 τεράστια στουντιο πανω του και δε νομιζω να τα σκατωσουν. Ναι, θα το παιξουν σεηφ σιγουρα, αλλα θα βγει ποιοτικο.

Τωρα για δυναμικη Σταρκ/Παρκερ, βλακειες λες παλι Σπανε, τεραστια χημεια.

Εγινε ο spidey υπαλληλος του tony του stark :frowning:

τεράστια χημεία σε 3 λεπτά shared screentime + 1 trailer? :stuck_out_tongue:

χημεία ο RDJ έχει με τους πάντες γνκ γτ είναι κουλ τυπάς, πουτανακι του αηρον μαν τον σπαιντη εγω δε μπορω να βλεπω

Ε στα πρώτα comic επιθυμούσε διακαώς να γίνει υπάλληλος των Fantastic 4, μέχρι που μπούκαρε στο κτίριο τους για να τους εντυπωσιάσει και να τον βάλουν στο payroll τους (όπως πίστευε ότι είχαν). Στις πρώτες περιπέτειες Spidey οι F4 είχαν μεγάλο ρόλο, εδώ απλά αντικατέστησαν εκείνη την δυναμική με αυτή του Tony Stark.

μα αλλο πουτανακι και αλλο σχεση μαθητης/μεντορας. Μιλαμε για ενα παιδι, ποιος καταλληλοτερος να του δειξει τα κατατοπια;

προφανως βεβαια θα δουμε αρκ που σπαηντη θα κλανει αηρονμαν και κατι θα γινει, αλλα ναι

Σε άλλα νέα η Fox έδειξε σε μερικούς κριτικούς τα 40 πρώτα λεπτά του Logan και έπεσε τρελή αποθέωση.

http://moviepilot.com/p/logan-reviews-x-23-x-men/4164942?utm_source=fb-stream-post&utm_medium=facebook&utm_campaign=first-reviews-for-logan-indicate-x-23-is-the-future-of-the-x-men

Το trailer το είχα λατρέψει και παίζει να το έβαλα καμιά 20αρια φορές σερί. Αν δεν υπήρχαν στην μνήμη και οι 2 πρώτες…

Δικός μου ο dead και στο κόμικ και σε ημερομηνία γέννησης! On topic, αδιάφορη ή ταινία ακριβώς λόγω villain. Ημαρτον με δαυτους πλέον. Αλλά πόσο χειρότερη να είναι του amazing 2? Ειδωμεν

Και εκεί στην Warner σε μια προσπάθεια να αναστήσουν το DCEU ανακοίνωσαν το νέο project τους που είναι το… Gotham City Sirens

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/gotham-city-sirens-movie-david-ayer-margot-robbie-reteam-all-female-dc-villains-project-

Λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα προσλάβουν και τον Σουμαχερ να κάνει μια ταινία Robin ξέρω γω.

Η φαση ειναι batmobile street racing.

Eγώ τήνω να καταλήξω ότι στηρίζω DC φουλ

Οι ταινίες της so far - και ειδικά όπως προβλέπονται οι μελλοντικές- είναι αυτό που λέμε ‘‘Μπάφοι - 4 το πρωί - junk food - Star Channel - παρεα - μπύρες’’ και δε ξέρω γιατί αυτό είναι χειρότερο από το ‘‘επίπεδο’’ της Marvel :stuck_out_tongue:

οn a more serious tone, KILL IT WITH FIRE, KILL IT BEFORE IT LAY EGGS η φάση του DCCU

edit, και εσκασε και φημη για Megan Fox=poison ivy

DC <3 <3 <3

Πάντως όπως διαβάζω οι λόγοι για την ταινία είναι λίγο πιο… πονηροί.

http://lrmonline.com/news/hot-rumor-which-bombshell-actress-might-be-locking-lips-with-margot-robbie-in-gotham-city-sirens

Η DC έχει ανατριχιαστικές ιστορίες στα κομικ της, ο Μπατμαν ακόμα και στα παιχνίδια έχει συγκλονιστικά storylines. Κορυφαίο υλικό , ειδικά ο συγκεκριμένος χαρακτήρας που είναι και η “ναυαρχίδα” για μένα

Μπορούν να κάνουν παπάδες που θα αφήσουν ιστορία και αυτοκαταστρέφονται

Δεν γνωρίζω αν αυτό το Gotham City Sirens ήταν ποιοτική σειρά. Αλλά όσον αφορά τον Dark Knight υπάρχει Long Halloween, Hush , Year One, Killing Joke, The Man Who Laughs , Under the Hood, Knightfall, Arkham Asylum όλα ωραία in their own way

Ένα πολύ ωραίο άρθρο για την αγαπημένη μου superhero ταινία.

https://editorial.rottentomatoes.com/article/why-batman-returns-deserves-its-cult-following/#

https://www.youtube.com/watch?v=VQcXolXaymY

1 Like

με αυτή τη ταινία έκανα μια από τις τελευταίες μεγάλες κωλοτούμπες μου the past 5 years :stuck_out_tongue:
αν και ακομα πιστευω οτι επασχε σε αρκετά σημεία, ήταν το μόνο superhero movie που άξιζε την τελευταία πενταετία τουλάχιστον και overall οριακά πιο πάνω από το winter soldier + first class…

  • ότι με έκανε να ξανα-συμπαθήσω τον ρέηνολντς -τον οποίο λάτρευα μικρός στο two guys and a girl, μετά άρχισε τις κωμωδίες και τον σιχάθηκα και εδώ τον ξαναβρήκα, 10+ χρόνια μετά…

ωραίο βίντεο

Θέλω να πάρει την υποψηφιότητα για να δω τι διάολο video θα κάνει μετά (στο twitter υποσχέθηκε το πιο γελοίο reaction video ever αν πάει για καλύτερη ταινία).