Superhero Movies

Νέο trailer justice League

Αδιάφορο…

Συνήθως τα trailer των ταινιών του Snyder μου φαίνονταν εξαιρετικά, όταν βλέπω τις ταινίες του απογοητεύομαι. Αυτό μου φάνηκε τέρμα αδιάφορο ως και κακό. Και δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι η απλά η ξενέρα που έφαγα από BvS είναι τόσο μεγάλη που ότι φέρνει πλέον υπογραφή Snyder ο εγκέφαλος μου το απορρίπτει κατευθείαν.

cutscene από νέο Injustice? :stuck_out_tongue:

μάπα + αν υπολογίσει κανείς και το παρελθόν του DCCU, στα γκουλάγκ ολοταχώς… και όμως θα υπάρξει κόζμος που θα πάει να το δεί 3-4 φορές και θα χτυπιέται μετά ότι ο Ζακ Σνάηντερ είναι visionary director, ο Michael Bay β’ διαλογής να πούμε…

Παπαριά το τρέιλερ.
Η μόνη ταινία DC που θα πάω να δω στο σινεμά είναι Γουάντερ Γούμαν διότι ήταν ο μόνος χαρακτήρας που μου άρεσε στο BvS.

Edit: Επίσης τη χαζομάρα είναι αυτό που χρησιμοποιούν παλιά (πλέον πασίγνωστα) ροκ/ποπ κομμάτια… Δεν είδαν τα χάλια της επιλογής αυτής στο Suicide Squad.

1 Like

Στο τσακ με πρόλαβες έτοιμο το είχα το ποστ μέχρι που ήρθε ειδοποίηση για τον δικό σου :stuck_out_tongue:

Μάζεψα όλο τον fanboy-ισμο μου, ετοιμάστηκα να πανηγυρίσω και… δεν μου βγήκε. Άρχισε να με προβληματίζει ο ρόλος Iron Man εδώ. Κατά τα άλλα είναι spiderman και μόνο που τον βλέπω να κρεμιέται από τα ντουβάρια και να αρχίζει το τρελό swinging είμαι μέσα. Και ναι είμαι πολύ μεγάλος και τελειωμένος fanboyzz.

1 Like

1 Like

πέρα του ότι το τρέηλερ έδειξε όλη τη ταινία, πραγματικά μετά από 5 ταινίες σπάιντερμαν πόσο όρεξη να υπάρχει -από έναν παλιό φαν- για να δεί ακριβώς τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια… μέχρι και η σκηνή του πλοίου θυμίζει το τρένο στο spiderman 2 -ΠΟΣΟ ΓΑΜΟΥΣΕ ΓΝΚ ΤΟ SPIDERMAN 2- + υπερβολικα πολύς τονι σταρκ + ελαφρώς γελοίο το φινάλε με το αεροπλάνο ε…δλδ αν και το πλοίο είναι too much, ΤΟ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΣΤΟΥΣ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: …δε ξέρω, ξαναείδα καπάκια τρέηλερ από spiderman 1 και ρε παιδί μου, το άλλο είχε τα πάντα, αυτό εδώ φαίνεται τέρμα πλαστικό και ψεύτικο και μηδέν πρωτότυπο -και οχι δε περιμένω να ανακαλύψει τον τροχό ξανά αλλά οκ, μια φρεσκάδα, κάτι…-

ο μόνος λόγος να το δεί κανείς φαντάζει ο Κήτον, ο οποίος όμως και θα πεθάνει στο τέλος και θα είναι underdeveloped όπως όλοι οι κακοί σε MCU και πρόσφατα Amazing Spiderman της sony…η παραπάνω αφίσα ήταν το καλύτερο πράγμα γνκ του νέου τρέηλερ σπάιντερμαν :stuck_out_tongue:

1 Like

spiderman 2 γαμουσε κωλαρακια παιδικα, Molina ευκολα ο καλυτερος villain. εμενα δεν μου φανηκε κακο το trailer< ωραιο ηταν και ας εδειξε πολλα. και οχι δεν χαλαει ο τονι σταρκ, ισα ισα θα ελεγα, θελεουν αν το δεσουν για το avengers μετα.

Με Stark το φοβάμαι μην το παρακάνουν. Too much drama μου φάνηκε η όλη σκηνή με την στολή. Θα δούμε γενικά πως θα παίξει το όλο πράγμα στην ταινία βέβαια. Και η φάση με το αεροπλάνο ήταν κάπως υπερβολική. Παραδόξως γούσταρα πολύ με Vulture και Keaton αν και στο πρώτο trailer η φάση ήταν πέρασε και δεν ακούμπησε. Τα υπόλοιπα γενικά μου άρεσαν.

Τώρα γενικά για να βαρεθώ Spiderman απλά δεν παίζει. Ειδικά Spiderman δηλαδή. Κάντο james bond και βγάλτε 30 ταινίες ξέρω γω, δεν πρόκειται να βαρεθώ με τίποτα. Η μόνη μαλακία που διάβασα ως φήμη κάπου είναι πως μετά το Infinity War ο Spiderman θα φύγει από MCU και θα συνεχίζει στην Sony. Κάτι πραγματικά τρομακτικό.

1 Like

ΚΑΥΛΑ, φανερος δακτυλος Waititi στο χιουμορ. Δεν ξερω αν περιμενω το Spiderman (ελεω ψυχωσης απο μικρος) ή αυτο παραπανω.

Πολύ Guardians of the Galaxy φάση. Πήγα να γκρινιάξω για τα μέτρια cgi στην αρχή (ειδικά στην αρένα που μέχρι και ο Hulk μοιάζει μισοτελειωμένος) αλλά μετά θυμήθηκα η ταινία βγαίνει Νοέμβριο άρα έχουν ακόμα μέλλον στο post-production.

Τα γραφικά στους τίτλους ήταν λατρεία και αν τα trailer του Guardians θύμιζαν Κυριακάτικη μεσημέρι με παιδικά φάση μια φορά τούτο εδώ είναι επί 2. Γενικά τα φοβάμαι τα Thor αλλά εδώ έχουμε καλό σκηνοθέτη αρα προς το παρόν υπάρχει εμπιστοσύνη.

ωραιο ειναι. και γαμω η Μπλανσετ. εμενα μου θυμιζει star wars σε καποια σημεια, αλλα ναι μοιαζει με guardians.

3 Likes

Τον Karl Urban σαν Skurge τον πηρε κανεις χαμπαρι?

μπα οχι, και μαλλον δεν θα τον παρουμε καν και μεσα στην ταινια μου φαινεται.

O Josh Brolin θα παίξει τελικά τον cable?

Οχι ρε γμτ, λες και χαθηκαν οι ηθοποιοι. Και στον Crowe να τον διναν καλυτερος θα ηταν.:angry:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BYWQ0NTkyYmMtMWE1Yi00N2QwLWJiMTMtZDUwOGE4NDhkOWQ2XkEyXkFqcGdeQXVyNzYwMjI1NTU@.V1.jpg
:stuck_out_tongue: