Superhero Movies

Μας άφησε ο Adam West
http://variety.com/2017/tv/news/adam-west-dead-dies-batman-1202461532/

Σε άλλα νέα έχουμε ωραίο trailer Black Panther.
https://www.youtube.com/watch?v=dxWvtMOGAhw

1 Like

λιγο ασχετο με το thread :stuck_out_tongue:

Εκεί έξω υπάρχουν trailer για Thor και Justice League και μάλλον θα ακουστώ ως marvel fanboys αφού το πρώτο μου φάνηκε τέλειο και το δεύτερο τέρμα αδιάφορο ως αστείο σε σημεία.

2 Likes

https://drive.google.com/file/d/0BzGhDF493Le8QXdzbG1Qb2JqaWc/view

για όσο αντέξει μέχρι να το κατεβάσουν.

infinity war

2 Likes

ωραιο φανηκε dead. παμε:

Thor:

JL:

Defenders:

το θορ το περιμενω καυλωμενος.

Ειναι τοοοοοοσο φανερος ο δακτυλος Waititi στους διαλογους <3

1 Like

Ωστόσο στο Justice League σε κάποια φάση ο Alfrent γυρνάει στον Wayne και του λέει λιγάκι ειρωνικά “One misses the days when one’s biggest concerns were exploding wind-up penguins”. Φτάσαμε στο σημείο δηλαδή να κάνει πλάκα ο Snyder στον Tim Burton. ΡΕ ΟΞΩ!!!

2 Likes

επισης

gifted:

inhumans:

Αφήνω αυτό εδώ.

https://www.youtube.com/watch?v=3MMMe1drnZY

1 Like

χαχ, γάμησε

Προσπαθώ 2 μέρες να δώ το Guardians 2 και δε τα καταφέρνω =/

κατάφερα να τελειώσω το guardians2, μετά από ένα αποτυχημένο σκ και ένα βαρετό ταξίδι με καράβι… δεν ξέρω τι λέτε, δεν είναι η χειρότερη marvel movie, είναι γενικά από τα χειρότερα έργα που έχω δεί ποτέ…

απτό δείγμα για όσους φωνάζουν ότι πολλοί κριτικοί τα παίρνουν από τους marvel executives για να προωθούν τις ‘‘ταινίες’’ τους…σαβουροχόλυγουντ στα πολύ, πολύ χειρότερά του…

Υπερβολές, δεν είναι και baby driver :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

ειστε και οι δυο σφουγγαροπανα για τελειως διαφορετικους λογους.

1 Like

In other news… μόλις τελείωσα το Defenders. Μόνο 8 επεισόδια αντί τα συνηθισμένα 13. Μάλλον θετικό αυτό αν και πολύ δραματική και ξαφνική η μείωση.

Η σειρά τώρα ήταν αρκετά άνιση. Όσο επικεντρωνόταν σε Daredevil/Elektra και Jessica Jones ήταν εξαιρετική, όσο επικεντρωνόταν σε Iron Fist λίγα πράγματα. Δυστυχώς ο τελευταίος είναι το μεγαλύτερο fail σε όλο το MCU (TV & Films). Ούτε ο ηθοποιός πείθει, ούτε ο χαρακτήρας ούτε τίποτα. Και ακόμα χειρότερα μεγάλο μέρος της σειράς βασίζεται στο δικό του story.
Luce Cage μια χαρά αν και εδώ έμεινε αρκετά πιο πίσω. Sigourney Weaver εντελώς miscast. Ο χαρακτήρας όπως διάβασα δεν υπήρχε στα comic και δημιουργήθηκε αποκλειστικά για την σειρά. Θύμιζε τους generic villains από τις ταινίες του MCU, φουλ στα κλισέ (ο κακός που απολαμβάνει την κλασική μουσική πριν σου δείξει πόσο κακός είναι) και αδιάφορος όσο δεν πάει. Κρίμα. Ευτυχώς υπήρχε και η Elektra και έσωσε τα πράγματα σε σημαντικό βαθμό. Σκηνές δράσεις εντυπωσιακές μεν, αλλά εδώ μάλλον χρειάζονται μια μικρή ανανέωση.

Την ευχαριστήθηκα αρκετά πάντως παρά τα σημαντικά προβλήματα. Τώρα για το που θα πάει η όλη φάση Netflix από εδώ και πέρα… ας δούμε τι μας έχουν ετοιμάσει στο Punisher και τα λέμε.

1 Like

Συμφωνώ σε όλα εκτός από αυτό. Σαν χαρατκτήρας ωραίος και η σκηνή που παίρνει τα sai γάμησε αλλά η ηθοποιός είναι απαράδκετη. Ό,τι χειρότερο και πιο ατάλαντο έχω δει τα τελευταία χρόνια.

1 Like

συμφωνώ σε όλα…sigourney ήταν παντελώς εκτός ρόλου και iron fist πολύ αδύναμος κρίκος…άνιση σειρά/αν και με κούρασε προσωπικά και η Jessica λιγάκι και η electra είναι indeed κακή ηθοποιός αλλά είχε την καλύτερη σκηνή μάλλον + ελπιζω να μην ξανακούσω οριστικά για το Hand στο μέλλον… αν και είχε αρκετά καλά στοιχεία, μάλλον μου έμειναν περισσότερο τα αρνητικά (γιατί ήταν και περισσότερα overall)…

Μάλλον πάει
Daredevil
Daredevil s2
Jessica Jones
Defenders
Luke Cage
Iron FIst

με τα δυο τελευταία να μην κατάφερα να τα ολοκληρώσω ποτέ γιατί ήταν χάλια…

μόνο punisher τώρα \m/

3 Likes

χωρις να εχω δει ακομα το defenders,για μενα παει Daredevil και μετα Luke Cage…μου αρεσε περισσοτερο απο Jessica Jones…
Το Iron Fist ξεκιναει αρκετα καλα αλλα δυστυχως ειναι μια μετριοτητα…

Μάλλον συμφωνώ με την σειρά Lupin για τα καλύτερα Netflix. Luke Cage με Defenders είμαι λίγο back and forth αλλά μάλλον θα επικρατήσει το Defenders.

H Elektra δεν μου φάνηκε και τόσο κακή, η ηθοποιός εννοώ. Δεν την έχω δει και πουθενά αλλού βέβαια αλλά εμένα μου φαίνεται πως την πάει ο ρόλος γάντι. Ο χαρακτήρας μου αρέσει πολύ.

Γενικά Netflix έβαλαν τον πήχη ψηλά από νωρίς και τώρα δυσκολεύονται να κρατήσουν την ποιότητα στα ίδια επίπεδα. Θετικό ότι μένουν στα 8 επεισόδια καταρχήν, ελπίζω να το κρατήσουν αυτό, από 8 ως 10 είναι καλά. Στα 13 ξεφεύγει λιγάκι το πράγμα.

Το καλύτερο είναι να επικεντρωθούν σε Daredevil/Jessica Jones με Luke Cage να μείνει περισσότερο ως guest και να ξεφορτωθούν Iron Fist όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Και το όλο πράγμα να γυρίσει στις γειτονιές σε πιο detective φάση. Αν βάλεις και Punisher σε αυτή την εξίσωση μπορούν να κάνουν θαύματα. Για τα υπόλοιπα έχουμε τις ταινίες.