Supernatural

Όντως. Αυτός ο Κράουλι γίνεται όλο και μεγαλύτερη λατρεία <3

Εγώ περιμένω να τελειώσει και να τα δω μονοκοπανιά !!! Αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω…Κράουλι, Καστιέλ μεγάλες μορφές !!!

Έπος και το 11, ιντίντ. Μην τα ξαναλέμε, σειρά που στην 9η σεζόν έχει επ σαν το 9, 10, 11, που τα βλέπεις με την ίδια γκάβλα των πρώτων σεζόν, τα λόγια περιττεύουν.

Επιτέλους γαμάτο επεισόδιο μετά από μετριότητες.
Υπάρχει μια κούραση γενικά αλλά πετάνε κάποιο γαμάτο επεισόδιο και στρώνει.
Πάντως παρατήρησα ότι λείπει ο χαρακτήρας - φόβητρο όπως τις πρώτες σεζόν.
Δεν υπάρχει αυτή η ψαρωτική μορφή. Απολαυστικοί χαρακτήρες ναι, πχ Crowley, Dick Roman αλλά όχι σαν Lucifer, Alastair, Azazel κλπ.

Κάπου διάβασα αλλα δεν θυμάμαι που οτι στο 20 επεισόδιο θα εμφανιστεί ένας χαρακτήρας που πάνω σ’αυτόν θα μπορέσουν να κάνουν καινούρια σειρά όταν τελειώσει το supernatural.

Επεισοδιάρα και το 17ο.

Το 20ό, στο οποίο έλεγαν θα βασιστεί το spin-off ήταν για τον μπούτσο.
Δεν ήταν τόσο ελεεινό σαν επεισόδιο, αλλά πραγματικά ελπίζω να μην σπαταλήσουν τον χρόνο τους για να φτιάξουν μια σειρά που είναι κράμα Beverly Hills και Vampire Diaries.
Μαλακίζονται τελευταία και ελπίζω το 23ο να είναι όντως μεγαλειώδες φινάλε όπως υπόσχονται.

Όντως αρκετά μούφα το τελευταίο. Κι εγώ κάτι σε στυλ Vampire Diaries νόμιζα πως έβλεπα.

Επειδή έβλεπα vampire diaries συμφωνώ με τα κομεντς.

Και για την πλάκα της υπόθεσης.

[SPOILER]Ο τύπος που υποδυόταν τον shapeshifter τον νεαρό, έπαιζε στο vampire diaries έναν original vampire.[/SPOILER]

Γενικά η σεζόν φέτος με κούρασε λίγο αλλά εγώ είμαι χαρούμενη και μόνο που βλέπω τα όμορφα παλικάρια Sam and Dean

γενικως η σειρα εχει πεσει
εχω βαρεθει να βλεπω ιστοριες τυπου βρικολακων,shapeshifters κυνηγι παραξενων υποθεσεων
και δεν ξερω και εγω τι αλλο:blow::twisted::x
γινεται να δειχνει μονο κας,μετατρον,κραουλι,αμπαντον?

εγω αντιθετως οταν εχει αυτοτελες επεισοδιο κατουριεμαι πανω μου…ο μετατρον ειναι βαρετος…κραουλη μακαρι να ειχε σε ολα…και αμπαντον τουλαχιστον σε περισσοτερα…το 20 χαλι μαυρο…μου χαλασε ολο το Mood που μπαινω καθε φορα πριν δω τη σειρα

Επιστροφή στα εξαιρετικά Supernatural επεισόδια.

[SPOILER]Μας άφησε και η Abaddon. Το είχα κατά νου πως κάτι τέτοιο θα έπαιζε, δηλαδή ο Dean θα αποκτούσε και άλλα skills με τη λεπίδα. Από εκεί και πέρα ενδιαφέρον έχει το άνοιγμα που έκανε ο Castiel στον Gadriel και πώς θα αντιδράσουν οι άλλοι δύο μόλις το μάθουν.[/SPOILER]

Οπωσδήποτε ήταν πολύ καλό επεισόδιο το 21ο αλλά

[SPOILER]το βρήκα πολύ φορτωμένο και σαν να ήθελαν να ξεμπερδεύουν με κάποια πράγματα, πχ θάνατο Abaddon. Που η μονομαχία της με τον Dean θα μπορούσε να ναι πιο εντυπωσιακή, πάντως μ’αρέσει η αλλαγή συμπεριφοράς του. Επίσης το ότι ο Crowley άφησε τον γιο του στην εποχή, αλλάζει την ιστορία και θα υπάρχουν επιπτώσεις.
Τέλος, φάνηκε η συνάντηση Castieel - Gadrieel πολύ επιτηδευμένα γρήγορη. Θα μπορούσαν να το χτίσουν σιγά σιγά, δεν είναι τόσο εύκολο πράγμα να βρεθούν με κοινό στόχο.

Γενικά υπάρχουν πολλές σεναριακές αδυναμίες, έχουν πάρα πολλά ακόμη να εξηγήσουν (ρε που είναι ο Antichrist, εκείνο το παιδάκι με τις τρομερές δυνατότητες; ) αλλά την αγαπάμε την σειρά. Να μην μαλακίζονται με φιλερ επεισόδια μόνο.[/SPOILER]

[SPOILER]ποσο εντυπωσιακη να ηταν η μαχη αφου τον ντιν δεν τον ακουμπουσε τπτ με την λεπιδα στα χερια:lol:
δεν ενιωθε καστανο λεμε:)[/SPOILER]

[SPOILER]Έχεις δίκιο σε όλο το σπόιλερ. Χίλιες φορές να μην βάζανε 1-2 χαζά fillers για να εξηγήσουν κάποια πράγματα παραπάνω.[/SPOILER]

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με Scourge

[SPOILER]Τόσα επεισόδια ασχολήθηκαν με το πως θα σκοτώσουν Abaddon και περίμενα μια πιο δυνατή μάχη.Γενικά κάτι πιο καλά δουλεμένο σεναριακά.[/SPOILER]

Σταματησα να το διαβαζω γιατι εντοπισα σποιλερ για την τελευταια σεζον που δεν εχω δει

http://www.nerdist.com/2014/05/misha-collins-is-back-as-a-series-regular-for-season-10-of-supernatural/

Κραταμε παντως πως το spin off που ηταν να γινει, δε θα γινει… ε και προφανως αγαπαμε Καστιελ

Τέλος με ένα εκπληκτικό επεισόδιο.

[SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]
O Dean έγινε δαίμονας, ο Dean έγινε δαίμονας…οοοοο!!! Ψιλιάστηκα τη δουλειά όταν του είπε ο Crowley στη μέση περίπου ότι ο Cain έλεγχε τη δίψα του για δολοφονίες επειδή ήταν δαίμονας. Και ο Dean είχε ήδη αρχίσει να ξεφεύγει.Υπομονή!!![/SPOILER]

Και γω την είχα ψιλιαστεί σιγά σιγά, ήταν φοβερό το φινάλε ωστόσο.
Γενικά ρηχή σεζόν με κάποια εξαιρετικά επεισόδια (πχ αυτό με τον Cain ήταν στα καλύτερα της σειράς σίγουρα) αλλά οι εύκολες λύσεις και το κακογραμμένο σενάριο σε μερικά επεισόδια κούρασαν.
Αντέχουν ακόμη, αλλά ας μην βγάλουν 23 επεισόδια, είναι πάρα πολύ. Ας κάτσουν να εστιάσουν στην υπόθεση και να κλείσουν τις τρύπες σιγά σιγά.

Η τελευταία σκηνή ήταν και άψογα σκηνοθετημένη με τον λόγο του Crowley, να τα λέμε και αυτά.

Όντως πολύ καλό το φινάλε. Αφήνει μια ενδιαφέρουσα ιστορία για την επόμενη σεζόν. Κατα τ’αλλα συμφωνώ σε όλα με τους προλαλήσαντες.