Supernatural

Ακόμα και σε μέτρια προς κακή season, χρειάζομαι ένα ‘‘Carry On My Wayward Son’’ και θυμάμαι αμέσως γιατί βλέπω αυτή τη σειρά ακόμα…

Ένα τελευταίο γαμάτο επεισόδιο και ωραία πλοκή για την επόμενη και ελπίζω τελευταία season…

O Crowley στο τέλος μια μαγεία…!!!

Επίσης δεν μου το βγάζετε από το μυαλό ότι στο τέλος θα εμφανίσουν και το Θεό… Το κρατάνε μάλλον για τελευταίο χαρτί της σειράς… :smiley:

Εγώ για να πω την αλήθεια τον περίμενα στο τελευταίο επεισόδιο :stuck_out_tongue: Θα έχει φάση πάντως να εμφανιστεί κανάς Morgan Freeman :stuck_out_tongue:

Πολύ καλό επεισόδιο, ωραίες ερμηνείες. Μπορώ να πω πως ήταν κάπως “αναμενόμενο” το τέλος, δεν μείνανε και πολλά ενδεχόμενα που δεν έχουν εξετάσει στην σειρά :stuck_out_tongue:

Και όμως, κοίτα πόσες νέες ιδέες παρουσιάσανε στην 9η σεζόν. Μόνο και μόνο γι’ αυτό χειροκροτάμε.

η 10η σεζον σε 10 περιπου μερες

Άρχισε, άντε να δούμε.
Καλύτερη ανάπτυξη σεναριου αν γίνεται.

Ε, σαν εισαγωγή ήταν βασικά. Μια χαρά το βρήκα.

Κλασικα, θα περιμενω μεχρι να τελειωσει, να τα δω μονοκοπανια το καλοκαιρι. αουυ

Επεισοδιάρα το δεύτερο, το μόνο που κουράζει πολύ πλέον είναι ότι συμβαίνει με τους Αγγέλους.

μεχρι στιγμης ετσι και ετσι θα ελεγα
για να πω την αληθεια πρεπει να τελειωνει σιγα σιγα αυτη η σειρα δεν παει αλλο[-X

Εγώ συμφωνώ με scourge. Αλλά ούτως άλλως νομίζω πως αυτή είναι (:wink: η τελευταία σεζόν.

[SPOILER]Εκεί που ετοιμάζομαι να πω πόσο σέξυ είναι ο demon Dean και πόσο καλά παίζει τον κακό, τον επαναφέρουν Sam - Castiel. Ξενέρωσα. Ας το τραβούσαν λίγο ακόμη. [/SPOILER]
ΑΑΑ,και οι Άγγελοι, ναι, βαρετοί, για fast forward είναι κάθε σκηνή.

[SPOILER]με αυτο το τελος που αφηνει το επεισοδιο ισως να ξαναδουμε τον κακο ντιν αναγκαστικα αν στραβωσουν τα πραγματα[/SPOILER]

Στο τελευταίο επανέφεραν στη μνήμη μας το χειρότερο επεισόδιο όλης της σειράς. Ευχαριστούμε.

πολλα ηταν σαν αυτο
αμα και εδω που φτασαμε η μιση σεζον εχει να κανει με κυνηγι παραξενων υποθεσεων εε ενταξει δεν παει αλλο[-X

…Και στο σημερινό μας υπενθύμισαν το κλάσικ: “Να μην τελειώσει ποτέ”. Happy 200th episode btw. Έπος.-

Σπόιλερ για το επ: Μπορεί να ακουστώ ρουβίτσα αλλά στα παπάρια μου.

[SPOILER]Προσωπικά τα μέτα γενικότερα τα λατρεύω, και δη του SN τα παίρνω όσο σοβαρά παίρνω και τα μυθολογικά επεισόδια.

Κανονικά θα ήθελα να αναφέρω την κάθε σκηνή και τον κάθε διάλογο, γιατί κρύβονται διαμάντια στα πάντα. Αλλά αν έκανα κάτι τέτοιο, θα έγραφα μέχρι το 300ο επεισόδιο. Απλά 2-3 διάσπαρτες σκέψεις.

  • Το καλύτερο μέτα επ που έχει κάνει η σειρά. Και αυτό γιατί είναι το πιο ειλικρινές love letter προς τους φανς. Μας υπενθύμισαν για ακόμη μια φορά ότι η σχέση της σειράς με τους φανς (και ειδικά τους die hard) είναι απ’ τα μεγαλύτερα όπλα στη φαρέτρα, και ότι έχουν πλήρη επίγνωση ότι χωρίς τους φανς η σειρά δεν θα πλησίαζε καν σε αυτό που έχει εξελιχθεί μέχρι σήμερα.

  • Αναφορικό, αυτοαναφορικό, αυτοκριτική και αυτοσαρκασμός στα πάντα. Αξεπέραστο SN χιούμορ, πανέξυπνες ατάκες, nice touch το μιούζικαλ και ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ δεύτεροι χαρακτήρες.

  • Για κάποιο λόγο βρίσκω ότι θα στεκόταν άνετα σαν series finale… Όχι αυτή τη χρονική στιγμή, αλλά μόλις έκλεινε η όλη μυθολογία και ό,τι τρύπα υπάρχει ξέρω 'γω.

  • Φοβερό το κλείσιμο με Τσακ.

  • Χειροκρότημα για για το “THEN” στην αρχή και για τα ίντρος μέσα στο ίντρο. Και προφανώς για το Carry On My Wayward Son.

  • Χαλαρά στο τοπ5 μου το επεισόδιο. [/SPOILER]

Συμφωνώ σε όλα. Γενικά από τα πιο διασκεδαστικά επεισόδια της σειράς. Κάθε σκηνή είχε και κάτι άξιο αναφοράς (αγαπημένη μου ατάκα αυτή για το one woman show Orphan Black). Τελειότητα.

προσωπικα να μου λειπουν τετοια επεισοδια:)

Ανανεώθηκε και για του χρόνου

Όσο βγάζουν επεισόδια σαν το Fan Fiction…