System Of A Down

Τίποτα δεν έχει, αφού στο λένε οι άνθρωποι: “Steal It!”

ειχα την εντυπωση πως καποτε βγηκε και με στιχους αλλα με τα ματια δεν ειδα κατι…
steal it λεμε…!!!

*και οποιος πει για leftovers ας παρει φορα και ας πεσει με το κεφαλι απο τον τριτο

Ειναι το μονο που δεν εχω, αλλα νομιζω οτι δεν εχει στιχους… Μακαρι αυτη η μπανταρα να επανενωθει συντομα να μας στειλει αδιαβαστους…

Γαμάτο είναι το Steal This Album απλά δεν φτάνει το Toxicity…

εγω εχω μπερδευτει λιγο με το steal this album… το εχω (οπως κ ολα τους εννοειται 8)), αλλα στο ιντερνετ το σχεδιο του cd το εχουν διφορετικο! ειναι μπλε ενω εγω το χω σε ασπρο.:? μηπως λες το “μπλε” να ναι με τους στιχους? αν κ μ φαινεται απιθανο μονο κ μονο λογω του τιτλου κ της “φασης” του συγκεκριμενου album.

*οι system κ μεσα απο τους στιχους τους κ γενικοτερα δειχνουν τι υποστηριζουν ιδεολιγικα. το να αγαπουν κ να αγωνιζονται για τη δικαιωση της πατριδας τους (αρμενια, γενοκτονια κλπ) δε σημαινει οτι ειναι κ δεξιοι, εθνικιστες κ γενικα right wingers… δν καταλαβαινω που μπερδευεσαι. αμα μπορεις εξιγησε.

???

:-k

σε εμενα αναφέρεσαι??

leftovers λενε τα κομματια που εχουν μεινει εξω απο αυτα που στο τελος μπαινουν σε μια κυκλοφορια…
δεν ειπα κατι για τους soad…:?
πως μπερδεύτηκες ετσι…

*το steal νομιζω εχει βγει σε 4 χρώματα…χωρις στιχους και τα 4…

πουτανα ολα!:dizzy:

αλλο καταλαβα με τν ορο leftovers… εχει πολυ ζεστη σημερα!

To Steal This Album ειχε βγει στις Η.Π.Α. και στην Αγγλια και σε limited editions με artwork απο τα μελη της μπαντας.

  1. Εκδοση με artwork απο Serj Tankian

  1. Εκδοση με artwork απο Daron Malakian

  1. Εκδοση με artwork απο Shavo Odadjian

  1. Εκδοση με artwork απο John Dolmayan

Εγώ πώς και δεν έχω γράψει εδώ;

‘‘System of a Down’’: ωραία αρχή, δε φτάνει τους μετέπειτα ογκόλιθους αλλά έχει και τραγουδάρες μέσα (’‘P.L.U.C.K.’’, ‘‘Spiders’’).

‘‘Toxicity’’: το καλύτερο album της δεκαετίας για μένα. Σοκ που ακόμα δεν ξεπεράστηκε. Τόσες ιδέες, τόσα τρομερά τραγούδια σε ένα και μοναδικό album.

‘‘Steal this album!’’: ποιοτικότατο album και αυτό. Περίεχει φοβερές στιγμές αν και δε φτάνει τα υπόλοιπα albums τους.

‘‘Mesmerize’’: ό,τι καλύτερο θα μπορούσαν να βγάλουν μετά από ένα ‘‘Toxicity’’. Δεκάρι ακατέβατο.

‘‘Hypnotize’’: χειρότερο από το ‘‘Mesmerize’’ κατά τη γνώμη μου, αλλά (κλασικά) άλλο ένα εξαιρετικό album. Περιέχει και αυτό το απίστευτο ‘‘Holy mountains’’ που όσες φορές και να το ακούς δεν το χορταίνεις. Επικούρα.

Γενικώς μπάντα που θα μνημονεύεται, αν και έβγαλε (προς το παρών) τόσο λίγα albums.

Ελιωνα τον τελευταιο καιρο την δισκογραφια της αγαπημενης μου ‘‘νεας’’ σχετικα μπαντας (αυτοι και οι Mastodon πιστευω ειναι ο,τι καλυτερο στα 00’s) και η πωρωση χτυπησε παλι κοκκινο…:vibrate: Τι κομματαρες εχουν γραψει οι τυποι ρε? Ειδα και κατι live απο bootleg, γιατι κανονικο δεν εχουν κυκλοφορησει… Συγκεκριμενα ειδα απο το Big Day Out το 2002, απο το Hurricane Festival 06-11-05 και απο το MTV 2 Dollar Bill… Ενταξει τι να πω? Ανυπομονω για reunion να δω αυτη την μπανταρα να τα σπαει live, να ακουσω αυτες τις κομματαρες και να χτυπιεμαι αλυπητα… Εχει κανεις υποψη του κανα αλλο καλο live απο bootleg?

According to The Pulse of Radio, SYSTEM OF A DOWN singer Serj Tankian will release his second solo album, “Imperfect Harmonies”, on September 21, but still has nothing to report on the SYSTEM front since the band went on hiatus four years ago. “Shavo [Odadjian, bassist] got married like two months ago, we were all at his wedding, and you know, we all talk, we’re friends, nothing’s changed, and we get offers to play shows, tours, whatever, and we discuss them once in a while,” Serj said. “We have not made any decisions as of yet as to what we’re gonna do. But when we do, it’ll be quite obvious.”

Meanwhile, Odadjian himself said in a new interview with Hustler magazine that SYSTEM went on an “indefinite break” to save the band from splitting up permanently.

Odadjian explained, “We won a Grammy and we had two number one records. We were making a lot of loot [money]. Then some people within the group of four brothers started seeing things differently . . . and their actions made the reactions of others pretty unbrotherly-like.”

The bass player added, “All of a sudden band members are having problems financially. . . . [and] fighting about, ‘I want my style of music to be this and that.’ I love them. They’re my brothers, but I couldn’t see my brothers digging into each other’s pockets and killing each other’s artistic creativity.”

Odadjian said that the band members vowed to come back “when we again have the hunger and the fire in our eyes that we did when we started SYSTEM OF A DOWN.”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/

εχω την εντυπωση πως υπαρχουν δυο στρατοπεδα στους σοαντ.μαλλον ο μαλακιαν μαζι με τον ντραμερ εχουν προβληματακια με τον serj και ο shavo ειναι καπου στη μεση.

ο serj πιστευω ειναι ο πιο αποκομενος.σε 2-3 live,ηταν ολη η μπαντα (οπως σε αυτο στις 22 του μηνος)μονο αυτος ελειπε.Πιστευω παντως μεταξυ daron-serj υπαρχει το σχισμα.

Δυστυχώς η μεγάλη επιτυχία έχει και άσχημα αποτελέσματα, ειδικά όταν μπένει το χρήμα στη μέση και μεγαλώνουν και οι εγωισμοί. Δυστυχώς(ξανά) δεν βλέπω να το μοντάρουν σύντομα το θέμα…

Δύσκολο να ξανά σμίξουν, αν και το χρήμα που ανέφερες όλα τα καταφέρνει…απ’την άλλη δεν θά’ταν κιάσχημα:):!:

Γιατι ρε πουστη, γιατι μαλακιζεστε ετσι? Λογικο να υπαρχουν διαφωνιες και εριδες και στις καλυτερες οικογενειες, αλλα ας τα συζητησουν, εχουν τοσα να τους ενωνουν… Και να κανουν το reunion να κατακτησουν και παλι τον κοσμο… Πιστευω οτι μπορουν να βρουν την λυση…

Σηκωθείτε όλοι από καρέκλες,καναπέδες,ντιβάνια,πολυθρόνες και ακούστε τον Dolmayan να αποκαλύπτει στον retard δημοσιογράφο ότι το 2011 επιστρέφουν!

12 μερες εχουν περασει απο τη μερα του βιντεο.λογικα αν ηταν αληθεια θα ειχε γινει ηδη χαμος.δεν ξερω ομως,μακαρι…

Το λέει με αρκετή σιγουριά πάντως, αυτό κρατάμε.

για αρχή το βίντεο είναι παλιό…
από τηγ άλλη αυτός μπορεί να θέλει αλλά οι άλλοι όχι.!!