System Of A Down

Ωραίο πράγμα η εξωστρέφεια γενικά…Φτιάχνεις επιδερμίδα!:stuck_out_tongue:
Πάντως είχε αρκετά παππούδια στο live.:wink:.Πιάσαμε και κουβέντα με έναν 45άρη μπροστά μας,ο οποίος μας έδειχνε φώτο να τρώει μαζί με τον Tankian …#-o

Στα βιντεακια που ειδα μου φανηκαν πιο δεμενοι απο τα πρωτα που ειχαμε δει. Καλο αυτο, αρχιζει και παιρνει μπρος η μηχανη…

:D:D:D

Επισης απο το myspace του Greg Waterman (συνεργατη - φωτογραφου των System που εχει φτιαξει το [U][B]The Forest Project[/B][/U] κ το video clip του [B][U]Fucking[/U][/B] για τους Scars on Broadway) μας λεει κ επισημα για το επερχομενο DVD που ετοιμαζεται!

Right now I’m in Berlin with System Of A Down, documenting the second
half of their World Tour (very excited to be going to Moscow this week!).
[B]Mostly shooting video, for an upcoming DVD.[/B] And they’ve made a t-shirt
again with some of my live photos.

Besides shooting on stage for the System tour, I’m also putting
little HD cameras in various places around every venue and letting
them run for the entire show. Sometimes getting some cool stuff.

θα είναι Live dvd ή θα είναι documentary??

Δεν εχει βγει κατι πιο συγκεκριμενο ακομα.

Αλλα επειδη το κανει ουσιαστικα μονος του ο Greg με φωτογραφικη κ καποιες μικρες καμερες εδω κ κει, συν την καμερα που εχει σε καποια τραγουδια ο Serj στο κεφαλι, αρα οχι κατι εξαιρετικα “επαγγελματικο”, δε μου φαινεται για live DVD καποιας συγκεκριμενης συναυλιας. Πιο πολυ για documentary φαση μου ακουγεται με live στιγμες απο το φετινο tour.

εγω νομιζω θε ειναι live της συναυλιας + καποια πισω απτα παρασκηνια,συνεντευξεις
και extras video
περιμενουμε νεοτερα και μακαρι να ερθουν οπω ειπε ενας φιλος πιο πανω το 2012

Θα έρθουν:!:

Εντομεταξύ χθες στη Μόσχα ήταν το τελευταίο live για το καλοκαιρινό tour. Έπαιξαν για 1η φορά φετος το Roulette κ επισης για 1η φορα χαιρετισαν τον κοσμο ολοι μαζι συν αγκαλιες φιλια κλπ:D Κατι που δεν ειχαν κανει ποτε στα προηγουμενα live βλεποντας παντα τον Serj να φευγει πρωτος κ σχεδον “τρεχοντας”…

some more photos here: http://daronserj.at.ua/news/06_21_2011_olympisky_moscow_russia_2_foto_otchet/2011-06-22-430

Εχει πολυ ενδιαφερον η συνεχεια… Παντως τα πραγματα φαινονται καλα, αλλα δεν νομιζω να ειναι οπως παλια. Οσο αφορα τις σχεσεις Tankian-Malakian κυριως.

εξηγησε μου λιγο τι ειναι αντρικιος στιχος και εσωστρεφης μουσικη στη μεταλ…να φανταστω στιχοι για μπυρες,γκομενες,ατσαλι,μηχανες,ξυλο?

Wut? :-k

Α ξεχασα οτι ειναι country Μπαντα

Μάλλον τον πείραξε το θηλυκό στο μεταλ :wink:

Η όλη πρόταση σου φοβάμαι πως είναι εκτός τόπου και χρόνου (ειδικά σε σχέση με αυτό που ήθελα να εκφράσω), και πως πολύ δύσκολα θα συνεννοηθούμε.

Δεν το αφήνουμε καλύτερα για να μη διακορευτεί και το thread; Το γούστο μου εξέφρασα μη το κάνουμε θέμα.

Συγχρονο hard rock θα το ελεγα. Ισως λιγο πιο βαρυ σε σημεια, αλλα οχι μεταλ.

Εγω θα το ελεγα Unclassifiable, δεν μπορουν να μπουν σε ταμπελες.

Δεν συμφωνώ, πολλά τραγούδια είναι καθαρόαιμο νου-μεταλ και ας μην θέλουν οι και καλά αντι-μεινστρημ οπαδοί τους να το παραδεχτούν. Η αλήθεια είναι πως ακροβατούν σε διάφορα στυλ σε προηγούμενους δίσκους αλλά πάλι δεν είναι και αβαντ-γκαρντε μεταλ ή κάτι τέτοιο. Δυστηχώς όσο πάνε με τον Μαλακιάν να αναλαμβάνει τον έλεγχο χάνεται η ιδιαιτερότητα τους… :-k

Marmalade και soil που διαθέτουν και σολο συμπτωματικά μου αρέσουν ιδιαίτερα αλλά και το Fortress. Το τελευταίο δεν νομίζω να βγήκε σε δίσκο.

απο την αρχικη

Ο drummer του συγκροτήματος, John Dolmayan, μετά τη συναυλία τους στο φεστιβάλ Rock In Rio, παραχώρησε συνέντευξη και στην ερώτηση σχετικά με τα πλάνα της μπάντας απάντησε:

«Η χρονιά θα συνεχίσει ως εξής: Έχουμε ακόμη μερικές εμφανίσεις να κάνουμε στη Νότια Αμερική, παίζουμε στο Buenos Aires και στο Santiago, και ανυπομονούμε για αυτές. Μετά θα επιστρέψουμε σπίτι. Γενικά δε δουλεύουμε κατά τη διάρκεια των διακοπών των Χριστουγέννων, αυτή είναι η εποχή για τους φίλους και τις οικογένειές μας. Επομένως θα είμαστε στα σπίτια μας για τους επόμενους τρεις μήνες. Μετά ο Serj Tankian θα φύγει για τη Νέα Ζηλανδία, ζει το μισό χρόνο εκεί. Νομίζω έχει ένα ακόμη solo άλμπουμ που ετοιμάζει και θα κυκλοφορήσει το επόμενο καλοκαίρι. Απ’ ό,τι καταλαβαίνετε, μπορεί να δείτε τους System να περιοδεύουν το επόμενο καλοκαίρι, μπορεί όμως και όχι. Αλλά για τους ανθρώπους που περιμένουν το επόμενο δίσκο μας -ξέρω ότι είναι πολλοί- να γνωρίζουν ότι περιμένω αυτό το άλμπουμ όπως αυτοί. [B]Θα συμβεί όταν μπορέσουμε να δημιουργήσουμε κάτι που θα ξεπεράσει οτιδήποτε έχουμε κάνει έως τώρα. Δε θέλουμε να επαναπαυτούμε στις δάφνες μας, εκεί που ό,τι έχεις κάνει στο παρελθόν είναι το υλικό πάνω στο οποίο βασίζεσαι. Δε θέλω να κάνω κάτι τέτοιο και ξέρω πως κανείς από τους υπόλοιπους δεν το επιθυμεί. Αντί να επαναπαυόμαστε στις δάφνες μας, λοιπόν, θέλουμε να τις διώξουμε και να δημιουργήσουμε κάτι νέο και μοναδικό για την καινούργια γενιά, θέλουμε να γίνουμε οι δικοί τους System Of A Down[/B]»]

αν και δεν λεει οτι θα γινει σιγουρα,και μονο που το σκεφτονται ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ νεο.
μακαρι να το κανουν:papas::papas:

Πολυ δημοσιογραφικος τιτλος στην αρχικη, κοντεψαμε να παθουμε εμφραγμα, αλλα εγω καταλαβα οτι απλα το αφηνει ανοιχτο σαν ενδεχομενο.

Εδώ και το βίντεο της συνέντευξης http://www.youtube.com/watch?v=XsVrnQLKYVQ&feature=player_embedded

Πάντως και το αν και πότε τελικά θα επέστρεφαν από το “hiatus” το 'χε δηλώσει έμμεσα ο Dolmayan σε μία συνέντευξη και έτσι ακριβώς έγινε. Οπότε γιατί όχι και νέο album.

γιατί την επανένωση την αποφασίζουν και οι 4 ενώ τα τραγούδια τα γράφουνε[τις ιδέες τουλάχιστον] 2.
να υπάρξουν πρώτα σαν ιδέες και μετά ξαναασχολιόμαστε.

επίσης