Tι προτεινετε/συστηνετε απο

Gary Moore-Corridors of Power,Victims of the Future,Run For Cover(για την hard rock περίοδο μιλάμε)
Thin Lizzy-Johnny the Fox,Black Rose,Bad Reputation και φυσικά Live and Dangerous
Yes-Fragile,Close to the Edge(για αρχή)
Kansas-Leftoverture,Point of no Return(επίσης για αρχή)

Ευχαριστω πολυ φιλε!! Θα τσεκαρω συντομα!:):slight_smile:

συμφωνώ επακριβώς με προτάσεις χοπέτου, ειδικά για κανσας και γιες :smiley:

όσον αφορά τους skyclad, θα πρότεινα τα πάντα μέχρι και το Folkemon! για πρώτο δίσκο, ίσως Prince of the Poverty Line ή Irrational Anthems. επίσης, οπωσδήποτε την κομματάρα Moongleam and Meadowsweet απ το ντεμπούτο τους!

SATYRICON :

Nemesis Divina
Rebel Extravaganza
Volcano

Για Μuse κανας υπευθυνος;; :smiley:

ε Origin of Symmetry και Absolution, μην ακουσεις κανεναν αλλον, ψεματα θα σου πουν.

oyφ παλι καλα που μου 'πες, γιατι θα με κοροιδευαν…:smiley:

Τhreshold, βοηθάω. Έχω κολλήσει τώρα τελευταία, αλλά έχω πάθει μεγάαααλη πλάκα.
Προτείνω, με το στοιχείο της υποκειμενικότητας, πάντα, Dead reckoning, και τα Psychedelicatessen και Critical mass. Ναι και στα Extict instict και Subsurface. Δώσε τους και λίγο χρόνο…

Neil Young anyone?

Ξεκίνα σίγουρα από το Freedom κατά τη γνώμη μου. Mετά Rust Never Sleeps και Harvest.

Υπάρχει ανάλογο θρεντ, το “τι ν’ ακούσω από…” ή κάπως έτσι, ενώστε τα ρε παίδες για να μη χάνονται!

Θα τα κοιταξω (και) αυτα…Θενξ και σε σενα φιλε! Προς το παρων ακουω το τελευταιο απο Bonamassa (πολυ καλο!):):slight_smile:

τεραστια η δισκογραφια του γιαυτο προτεινω 5 (μονο) για αρχη
[CENTER]After The Goldrush
Rust Never Sleeps (αυτο ακουσα και εγινα φαν)
Harvest
Mirrorball (με pearl jam μαζι)
Everybody Knows This Is Nowhere [/CENTER]
τωρα εκτος απο τα προσωπικα του αλμπουμ απο πιο παλια αξιζουν:
απο Crosby, Stills, Nash & Young το Déjà Vu
και απο Buffalo Springfield Retrospective (αυτο ειναι best δεν εχω ακουσει τα αλμπουμ)

Καποιος για Porcupine Tree;;

In Absentia και Lightbulb Sun για αρχη 8)

Μπαντα πολλα υποσχομενη αλλα με ενα μονο εξαιρετικο αλμπουμ κατα την γνωμη μου.
King Of All Kings να ακουσεις.Τα υπολοιπα και να μην τα ακουσεις δεν χανεις τιποτα.

θα πρόσθεσω the sky move sideways & deadwing για πιο ολοκληρωμένη άποψη…αλλά και τα 2 που προτεινες ειναι fine by me!

Ειχα ακουσει κομματια απο in absentia kai sky moves…
ακουσα πρωτο (ολοκληρο) το fear of a blank planet…
και απλα δεν μπορω να ακουσω τα υπολοιπα!Δεν βρισκω την υπομονη…
:smiley:
το Lightbulb & το deadwing με κοιμησαν…:frowning:

Aναλογα τι θες…

Το Rust Never Sleeps ειναι must σε καθε περιπτωση.

Απο κει και περα οπως λεει και ο φιλος που με εμπασε στο Neil, o Neil ειναι χαμαιλεων, εξαρταται απο το τι ψαχνεις.

Αν σ’ αρεσουν τα πιο ηρεμα ή country κομματια το Harvest ειναι αυτο που ψαχνεις.

Αν θελεις κατι λιγο σκληροτερο, λογικα θα στραφεις στα Ragged Glory, Mirrorball ή Ζuma.

Aν λεω κατι λαθος ας με διορθωσει καποιος εμπειροτερος στο Neil. :slight_smile:

οπως τα λες!
οταν ειπα μονο 5, για αρχη εννοουσα οχι οτι μονο 5 προτεινω
το zuma και το ragged glory ειναι επισης δισκοι που κολλας συμφωνω! και για freedom απλα αυτο ειναι λιγο ανισο αλμπουμ

για Van Morrison απο που να αρχισω?