Tι προτεινετε/συστηνετε απο

Καλά τα είπαν ο ριπ και ο brein, εγώ να προσθέσω αυτό, όποιος από σας δεν το χει ακούσει να το κάνει σύντομα. Δε βγαίνουν κάθε μέρα σαουντρακ με Boris, Sunn O))) και Εarth. Kαι είναι πιο πολύ ambient παρά drone.

  1. Bad Rabbit - Intro 0:14
  2. Boris with Michio Kurihara - Fuzzy Reactor 3:43
  3. La Macarena - Saeta 2:18
  4. Bad Rabbit - Sea Green Sea 4:14
  5. Boris - Feedbacker (TLOC Edit) 3:33
  6. Manuel el Sevillano - Por Compasión: Malaguenas 2:03
  7. Boris - Farewell 7:30
  8. Sunn O))) & Boris - N.L.T. 3:46
  9. Carmen Linares - El Que Se Tenga Por Grande 3:21
  10. Bad Rabbit - Dawn 1:42
  11. The Black Angels - You On The Run 4:51
  12. Earth and Bill Frisell - Omens and Portents 1: The Driver (TLOC Edit) 2:44
  13. Talegón de Córdoba & Jorge Rodriguez Padilla - El Que Se Tenga Por Grande 3:55
  14. Sunn O))) & Boris - Blood Swamp (TLOC Edit) 4:33
  15. Ensemble Villa Musica - Schubert 2. Adagio [String Quintet in C, D.956] (TLOC Edit) 5:16
  16. LCD Soundsystem - Daft Punk Is Playing At My House 5:16
  17. Boris - " " (TLOC Edit) 1:04
    Kαι η ταινία μετρά επίσης.

κανά ίνφο για την ταινία??? Γιατί με τέτοιο σαουντρακ αισθάνομαι ότι πρέπει να τη δω. Δε βγαίνουν τέτοια σαουντρακ συχνά:o

[B]Eδώ[/B] τα είχαμε πει εν συντομία με Κeyser, για τα υπόλοιπα το imdb είναι φίλος σου. Πολύ δυνατή ταινία.

Έφυγα πρώτα για soundtrack και το βραδάκι για την ταινία ! :slight_smile:

Θενξ Red Rum, μου είχε ξεφύγει αυτό…

εγω παντως την ταινια τη βρηκα βαρετη σε σχεση με αλλες του τζαρμους:p

για πειτε τι να ακουσω απο wishbone ash?η δισκογραφια τους ειναι πολυ μεγαλη που ειδα και μονο το argus εχω ακουστα

το έχεις ακουστά ή το έχεις ακούσει?

ξερω οτι ειναι πολυ γνωστο τους:p και αν δε κανω λαθος καποια στιγμη πρεπει να μου ειχε βαλει ενας φιλος να το ακουσω και ειχα πει οτι θα τους ψαξω αλλα δεν ετυχε.

χωρίς να έχω όλη τη δισκογραφία τους, από τα 5 άλμπουμ τους που βρίσκονται στην κατοχή μου, κανένα δεν το πλησιάζει οπότε προτείνω να ξεκινήσεις από εκεί.

θενξτραμπ!

seconded, μεγαλη δισκαρα το Argus

Mε τι καλο να ξεκινησω Sun of Nothing ?

το τελευταίο είναι το πιό προσιτό

Και το δεύτερο ενδεχομένως το… καλύτερο? :-k
τρία είναι μωρέ, και γαμάνε και τα τρία! και με τη σειρά να τα πάρεις, καλά θα κάτσει. Θα “δέσει” όμορφα, σταδιακά, άλλωστε κάπως προοδευτικά ωριμάζει και η μουσική από άλμπουμ σε άλμπουμ.
btw εμένα πιο προσιτό μου φαίνεται το πρώτο. Αλλά ίσως απλά λόγω τριβής.

[B]John Frusciante …[/B]

Aκουγα αυτες τις μερες το [B]curtains[/B],αλλα δν μπορω να πω πως μου αρεσε,οχι τοσο λογω τραγουδιων ,αλλα λογω του ολου μουσικου στυλ που εχει ο δισκος (πολυ φολκ και υποτονικος).Ειδα ομως οτι εχει πολλους δισκους,οποτε ρωταω αν ειναι καποιος απο τους υπολοιπους διαφορετικος να δωσω ακομα μια ευκαιρια.

Ακουσα αυτο το τραγουδι και εντυπωσιαστηκα :
http://www.youtube.com/watch?v=RMxhegA16g0

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα για αυτο το ειδος και πως λεγεται.
Μου ακουγεται σαν ενα ειδος Λατιν με αρκετα κρουστα παρομοιο με το στυλ που παιζει ο
Robert Rοdriguez με την μπαντα του : http://www.youtube.com/watch?v=3B9Ro-Xvuuc

Μπορει καποιος να μου προτεινει αντιστοιχους δισκους / συγκροτηματα/ μουσικους ή να με διαφωτησει για το πως ονομαζεται αυτο το ειδος μουσικης;

Εμένα το curtains είναι από τους αγαπημένους μου δίσκους έβερ, αλλά μου αρέσουν και όλα του frusciante…

Πιο ηλεκτρικό είναι το Shadows collide with people, πιο ηλεκτρονικό-περίεργο το Sphere in the heart of silence, αλλά και τα 2 ataxia.

Και ο τελευταίος του, το Empyrean είναι κατά τη γνώμη μου το πλέον διαφορετικό σε σχέση με το curtains, πολύ πιο πολύπλοκες συνθέσεις, περισσότερα όργανα, χορωδίες και δεσυμμαζεύεται.

Κατά τη γνώμη μου αξίζει αυτός ο τύπος, έστω άλλη μια ευκαιρία.

^^
Θενκς!

Θα ξανατσεκαρω .Αλλωστε μονο και μονο για το murderers και τους rhcp αγαπαμε John!

The Flower Kings?

εχω μονο τα Space Revolver και το Adam & Eve και μπορω να σου πω οτι αξιζουν και οι 2 δισκοι.τωρα απο συνομιλιες με αλλους και κριτικοπαρουσιασεις διακρινεται το κλασσικο που συμβαινει σε εκατομμυρια μπαντες:οσο πιο παλια,τοσο πιο καλα!Αρα καλυτερα να δοκιμασεις την τυχη σου με Back In The World Of Adventures,Retropolis και Stardust We Are (απο τα οποια ομως δεν εχω ακουσει νοτα.:()