Tι προτεινετε/συστηνετε απο

από Propagandhi?Punk παίζουν με μεταλλικά στοιχεία?Κάπως έτσι μου φάνηκαν…

ευχαριστω φιλε!! θα τσεκαρω σιγουρα!

Aυτο που θες θα το βρεις στον τελειο βαθμο στο Supporting Caste του 2009 ή και στο καταπληκτικο περσινο Failed States.

Πανκ/χαρντκορ με ριφφς που γονατιζουν θρας δισκογραφιες και στιχο που τσακιζει.

Απο κει και περα αξιζει σιγουρα να ακουσεις και το Today’s Empires Tomorrow’s Ashes του 2001, το οποιο, βεβαια, ειναι σαφως πιο πανκ.

Τα 2 πρωτα, αν θυμαμαι καλα τα ακουσματα σου, υποθετω πως δε θα σου αρεσουν.

Για το πρωτο δεν εχω αποψη, απο εκει και περα ολα τα Propagandhi ειναι ολιγον τι γαματα. Το Less Talk, More Rock ειναι πιο κλασσικο κολλεγιακο μελοπανκροκ, ο ηχος τους αρχισε να αλλαζει σταδιακα απο το Todays Empires κι υστερα που παροτι μελοπανκ γινονταν ολο και πιο προσφιλεις σε ατομα με πιο σκληρα ακουσματα. Το Supporting Caste πιστευω πως ειναι με ευκολια το καλυτερο τους, ειναι τεχνικο χωρις να χανει σε catchyness και μελωδια και γεματο κομματαρες - χιτς. Στη θεση σου θα ξεκινουσα απ αυτο, θα επιανα τα δυο προηγουμενα και το καινουργιο θα το αφηνα τελευταιο, νομιζω πως ειναι η σωστη σειρα χωνεψης δεδομενου των γουστων σου. Α και τα Supporting Caste / Potemkin City Lights ειναι φοβερες εκδοσεις ως digi (για το νεο δεν ξερω, δε το χω παρει ακομα) και το δευτερο παιζει στο 5ευρω [U]εδω[/U], αν και γενικα τα CD τους βρισκονται φτηνα με εξαιρεση τα δυο τελευταια.

Ευχαριστώ κ τους 2 για τις συμβουλές-προτάσεις.

Έχει να προτείνει κάποιος κάτι παρόμοιο με την παραπάνω τελειότητα?

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω πλιζ, συγκινητικά απίστευτος δίσκος

[SPOILER]ημι-σπαμ, το ξέρω.[/SPOILER]

υπαρχει θρεντ για αυτο νομιζω, “Τι ακουγεται σαν __?” ή καπως ετσι :wink:

dillinger escape plan?

calculating και miss machine

Αδερφέ για τσέκαρε την παραπάνω δισκάρα, όχι ίδιο ακριβώς αλλά με αρκετές ομοιότητες, Γερμανία κι αυτό, prog folk κι αυτό, γυναικεία φωνή κι αυτό και πάνω από όλα εξαιρετικές συνθέσεις!

αν δεν τους γνωριζετε ηδη…

βγηκαν οι μασσωνιες και τα πρωσικα 70’s prog garage tapes να πουμε :lol:

sonic youth

To na ksexwriseis kati apo to sigrotima me ena apo ta megalitera seri aristourgimatikwn diskwn ever einai sxedon adinato. Alla an itan na ksekiniseis apo kapou, tha elega na pareis me tin seira ta: Sister, Daydream Nation, Goo.

Εγω παλι θα προτεινα το αμεσως επομενο Dirty.

Eιδικα, για ξεκινημα ειναι ιδανικο, πιστευω.

Θα δω Nine Inch Nails το καλοκαίρι και πέρα από κανά δυό τραγούδια καμία επαφή ποτέ.
Με ποιό άλμπουμ ή και κομμάτια να ξεκινήσω που θα με κάνουν να κολλήσω (άμα είναι να κολλήσω) σχετικά γρήγορα (δεν έχουμε και πολύ ελεύθερο χρόνο για νέες ακροάσεις :P)

Downward Spiral

^ Με το Downward Spiral.
Και μόνο αυτό, αρκεί… <3

Ευχαριστώ!