Tι προτεινετε/συστηνετε απο

τι ακούμε από black heart procession?

καλά, θα ακούσω κάνα best of

για μενα τα παιρνεις με τη σειρα παντως.

Το 2 που είχα ακούσει κάποτε μου φάνηκε καλό. Δεν έχω ακούσει την υπόλοιπη δισκογραφία για να έχω πλήρη άποψη όμως.

Για πείτε δίσκους/καλλιτέχνες σε noir jazz. Αυτά που έχω ακούσει σε πιο κοντινό είναι οι Julien Neto, Mothlite, Manes άντε και το Perdition City των Ulver. Απλά ψάχνω κάτι πιο κοντά στη τζαζ όπως αυτό [B][U](κλικ)[/U][/B]

Bohren und Der Club of Gore και Heroin and your Veins έχεις τσεκάρει να υποθέσω;

Οι Βohren ναι, εχουν τσεκαριστει. Από τους άλλους έχεις καποιο συγκεκριμενο αλμπουμ να προτείνεις ή όποιο νά 'ναι;

Τέσσερις δίσκοι είναι όλοι κι όλοι. Με τη σειρά να τους πάρεις, καλυμμένος είσαι.
Αν και προσωπική αδυναμία τα δύο πρώτα. (Άκου το Dead People’s Trails)

Οκ, θα τσεκαριστούν. Ευχαριστώ :slight_smile:

Τι ακούμε από the black angels?

Δισκογραφία με χρονολογική σειρά θα σου πρότεινα γιατί εξίσου καλά χώνουν όλα.

I second that.

Ok θα τσεκάρω…
Α και κάτι άλλο,άκουσα την διαφήμιση για το λάιβ τους στο Fuzz από τον 105,5 Στο Κόκκινο και έπαιζε ένα κομμάτι τους το οποίο με άφησε μαλάκα.Από εκεί πήρα το ερέθισμα να τους ακούσω.Αν κάποιος ξέρει ποιο έιναι ας το ποστάρει. Ευχαριστώ.

Στη διαφήμιση του Εν Λευκώ πάντως παίζει [I]αυτό[/I]

ELOY ?!

Floating και Ocean για αρχή

Ocean, Floating και Dawn για ξεκινημα, αν και γενικα η δισκογραφια τους ειναι ποιοτικη. Συνεχιζεις με Colours και Time To Turn μαλλον

εδιτ, γρηγοροτερος ο αποπανω ;p

Ακουω τωρα το ‘‘The Tides Return Forever’’ και φτιαχνομαι.

βαλε και το Dawn και εχεις ξμαλλον τα 3 καλυτερα τους .Βασικα μεχρι και το Metromania λενε πολλα με τα 70ς να ειναι σαγως ανωτερα

Και μετα τα Ocean, Dawn και Floating που θα εχεις κωλοψηθει και θα λες δεν υπαρχουν αυτα, βαζεις και το Power and the passion και τους αναγνωριζεις ως κορυφαια μπαντα στο γαλαξια.