Tabs στο internet

Γιατι βιαζοτανε; ομως;

Πάντως οι ταμπλατούρες δεν είναι πάντα καλές, μερικές φορές έχουν λίγα λάθη άλλες φορές είναι τελείως μαλ…όπως αυτές των Morbid Angel. Τόσα λάθη δεν έχω ξαναδει, καλύτερα να το βγάλεις μόνος σου το τραγούδι παρά να κάτσεις να διορθώνεις κάθε νότα.:roll:

αυτο ειναι το καλυτερο που βρηκα καθως δεν ακουω ελληνικα:)

εγω συνηθως τις ταμπλατουρες τις εχω σαν μπουσουλα και μετα το κομματι το βγαζω μονος.μην στηριζεσαι γενικα αποκλειστικα στις ταμπλατουρες γιατι εχουν οι πιο πολλες αρκετα λαθη

γεια χαρα σε ολους
ισως δεν πολυκολλαει εδω αυτο που θελω να ρωτησω,αλλα δεν βρηκα καποιο thread πιο σχετικο για να ποσταρω,οποτε συγγνωμη προκαταβολικα!
ξερεις κανεις που μπορω να βρω στιχους για παλια μπλουζ τραγουδια;ευχαριστω!

www.google.com

δεν μπορω να βρω σε guitar pro tab το black river των Amorphis:( help

Ρε φιλε, πως ανοιγεις τα files, το site σου εχει ωραια κομματια αλλα οταν τα κατεβαζω δεν ξερω με ποιο προγραμμα να τα ανοιξω…μιλαω για το http://ellinikatabs.webs.com

Κατ’αρχας το σαιτ μου ειναι μια χαρα.:stuck_out_tongue:
Κατα δευτερον τι τυποι αρχειων ειναι?Τι extension εχουν δηλαδη?

GP4…

Θελεις το προγραμμα Guitar pro.Εκδοση 4 και πανω

Ευχαριστω και ναι, μια χαρα ειναι το site sou:)

Παιδια εχω κατεβασει κανονικα το guitar Pro to 5 δουλευει ρολοι αλλα δεν διαβαζει τα tabs?τι φταιει?

οταν πας να ανοιξεις ενα κομματι τι μηνυμα σου βγαζει?

σαν να μην εχω το προγραμα καν.Μου εμφανιζει το κουτι που λεει να παω στο σαιτ του guitar pro και να κατεβασω το προγραμμα.Δηλαδη αυτο που εμφανιζε και πριν το κατεβασω.

Τι ενεργειες πρεπει να κανω?μηπως πρεπει να ανοιξω τη σελιδα του πχ.ultimate-guitar μεσω του ιδιου του guitar pro?

του εχεις κανει ενεργοποιηση με καποιον κωδικο?

Nαι ειναι κομπλε,δουλευει δηλαδη φτιαχνεις μουσικη και τετοια μονο δεν αντποκρινεται με τα tabs.

εμενα τα διαβαζει κνονικα ολα, αλλα δεν εχει ηχο. α εχω ψαξει ολα και το guitar pro ηχο δεν λεει να βγαλει. το ΠιΣι μια χαρα δουλευει παντος

Εγω το φτιαξα τελικα,δεν ειχε τιποτα.Για τον ηχο που λες σ ενα τραγουδι μου χει τυχει και δεν ξερω γιατι δεν το παιζει με ηχο.

εμενα ενω τα επαιζε μια χαρα, ξαφνικα τωρα δεν ακουγεται τιποτα