Tennis

Συγκλονιστικος Ναδαλ σημερα !!!Παμε για τελικο νοσταλγιας!
Εχουμε να δουμε πολλα απο τον Dimitrov!

Της καριολας με τις ανατροπές

εξαιρετικο 6ο σετ, όπου ο φεντερερ σαν ρομποτ που ήρθε επανήλθε κ ο ραφα κουράστηκε κ έχασε κ τα ράλι. μεγάλο ματς από 2 θρύλους.

Καλα τι ημιτελικο βλεπουμε ??
Ο Σταν αν και κανει πολλα λαθη ειναι σεληνιασμενος και ο Μαρει αμυνα μεχρι τα δοντια!
Πολυ καλο παιχνιδι.

Nadal - Muller , παιχνιδι επος.

Να πω την αληθεια με τον Ραφα ειμουν φυσικα και οχι με το αλλο ρομποτ, αλλα τα σερβις που εκανε ο Μιλλερ απλα δεν υπαρχουν.

Το σήκωσε ο θεός χωρίς να χάσει σετ στα 36 του

2 Likes

Μάλλον έχουμε αστεράκι πολλά υποσχόμενο,τουλάχιστον στο χώμα

1 Like

Να πούμε κάτι για το Στέφανο πάλι. Στους 16 του Γουΐμπλεντον. Μπράβο στο παιδί…

3 Likes

ΤΣΙΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

4 Likes

Ημιτελικά!

3 Likes

Με Ναδάλ. Δύσκολο αλλά φαίνεται να μην έχει ταβάνι ο τσιτσιπας οπότε όλα παίζονται. Δέκα και μισή το πρωί της Πέμπτης ο αγώνας

Τον έφαγε στη Μαδρίτη στο χώμα. Τελικό με Νόλε, μπράβο μωρή παιχτούρα!

2 Likes

5 ώρες και κάτι λεπτά. Από τα ωραιότερα παιχνίδια που έχω δει. Ένας Wawrinka που έχει την εμπειρία πάνω του και άντεξε όσο δεν πήγαινε. Από την άλλη ο Τσιτσιπάς - ο γευσιγνώστης της εμπειρίας του ώριμου - έκανε τα απίθανα. Οι άμυνές του ήταν πέρα για πέρα άξιες αναφοράς. Πολύ γρήγορος και πραγματικά, κανείς δε μπορεί να παραδεχτεί ότι έχασε. Μόνο κερδισμένος βγαίνει και από εδώ που έφτασε, αλλά κυρίως και από αυτό το παιχνίδι. Νομίζω θα το θυμάται για όλη του τη ζωή.

Τώρα για το φινάλε, κρίμα για να έναν πόντο που έκρινε τα πάντα, όταν στο τελευταίο set πάνω στο 5 - 5, ο Τσιτσιπάς πάτησε γραμμή και του το έδωσε για έξω. Κρίμα, αλλά μπράβο και στους δύο και διπλό μπράβο στο μικρό.

2 Likes

Γενικά δεν είμαι της νοοτροπίας “το έχασε μόνος του” γιατί αφαιρεί credit απ’ τον αντίπαλο (και ειδικά έναν μεγάλο αντίπαλο) αλλά σε αυτή την περίπτωση που είχε κάτι του στυλ 0/10 break points στο τελευταίο σετ, νομίζω ότι μπορείς να το πεις. Όταν είχε σερβίς, σχεδόν έκανε προπόνηση. Πάντως ακόμα και για κάποιον σαν εμένα που δεν βλέπει τέννις φανατικά, ήταν απίστευτο παιχνίδι. Δεν ξέρω σε ποια ηλικία χτυπάνε κορυφή στατιστικά οι τεννίστες αλλά φαντάζομαι ότι ο μικρός έχει ακόμα δρόμο για να φτάσει σ’ αυτό το σημείο.

1 Like

Τελικός French Open 2019, Ναδαλ :vs: Τιμ, τώρα στο ΕΡΤ SPORTS. Πρόβλεψη : Ναδαλ 3-1

1 Like

Called it. :sunglasses:
Nadal def. Thiem 6-3, 5-7, 6-1, 6-1

Φάνηκε να ισορροπεί ο - αταλαντος κατ’εμέ - Τιμ, αλλά ο Ναδαλ του έδωσε διπλό breadstick μετά το 1-1…:sweat_smile:

Στα 18 Slams λοιπόν ο Ναδαλ, 2 λιγότερα απ’τον Federer.

Bring on the grass court season! :sunglasses:

1 Like

Γιατί ατάλαντος ο Τιμ?

Προσωπικά δεν τον βρίσκω ταλαντούχο. Θεωρώ πως το παιχνίδι του είναι too one-dimensional, συνεπώς και καθόλου μα καθόλου ελκυστικό. Δεν μου αρέσει η τεχνική του, η νοοτροπία που έχει στο court… Χρειάζεται απίστευτη δουλειά ωστε να μπορέσει να φύγει απ την μετριότητα σε σκληρή επιφάνεια και γρασίδι… Όπως είπα, too one-dimensional player.

Σήμερα θα βρω ένα καλό λινκ και θα στηθώ στην τηλεόραση, πιστεύω θα έχει πολύ γέλιο και ενδιαφέρον: Kύργιος-Ναδάλ.

1 Like