Testament

Θα θελα να τον ειχα ακομα τον δισκο να τον βαλω αλλη μια να τον ακουσω για να εχω ζωντανα επιχειρηματα γιατι δεν τρελαινομαι γι αυτον τον δισκο αλλα τον εχω πουλησει.Ισως απλα με χαλουσε η παραγωγη.Ισως απλα να μου αρεσουν τα αλλα Testament περισσοτερο.Ισως απλα ειναι οι συνθεσειςΥπαρχουν τραγουδαρες σαν το ομωνυμο που ειναι θαυμασιο αλλα και αλλα που μου ακουγονται ανολοκληρωτα οπως το Legions of the Dead ή βαρετα σαν το True Believer.Λυπαμαι,προτιμω να βαλω το Practice What You Preach που φτυνει της λεξεις γεματο κυνισμο και παιζουν χωρις αυριο οι υπολοιποι,ακομα και αν ειναι εκτελεστικα κατωτερο του The Gathering.Μετριοτητα για παντα στα αυτια μου

Το The Gathering μου αρεσει πιο πολυ τωρα παρα οταν το ειχα ακουσει πρωτη φορα, με τον καιρο μεγαλωσε μεσα μου. Εχει κομματια που αφηνουν πισω τους μονο αποκαΐδια… Το χειροτερο τους για εμενα ειναι το Demonic με ανεση και ακολουθει το Low.

ρε τι είναι αυτά που λέτε?
Low και Demonic είναι δισκάρες. Demonic τελείως σκατόψυχο στα όρια του death metal
αν ψάχνετε γιά το κακό Testament αλμπουμ αυτό είναι το Ritual

Με τίποτα όμως!!

Aπλα τη γνωμη μας :wink:
Demonic ειναι το μονο αλμπουμ των Testament που δε θα βαλω ποτε να ακουσω.

Συμφωνώ απόλυτα. Είναι με διαφορά το χειρότερο album της μπαντάρας. Ούτε ένα φοβερό τραγούδι. Το ύφος δε με χαλάει. Το Low είναι δισκάρα και το Gathering μια σφαλιάρα που ακόμα τσούζει μετά από 13 χρόνια. Το Ritual αν και απομακρύνθηκε από το γνωστό Testament στυλ, περιέχει μερικές κομματάρες. Το βρίσκω σαφώς ανώτερο του Souls Of Black (σκατά παραγωγή).

το Ritual είναι άνευρο, πεθαμένο. κοιμάται όρθιο και πληρώνει ξενοδοχείο
βάλτε ρε κανένα Ντεμόνικ να τρίξει η γη ναούμ
οργώνει και το θηρίο στα drums, βρυχάται και το έτερο θηρίο λες και τα λέει από κάποια σπηλιά. μαυρίλα

Ειναι καλο για μαστουρα :stuck_out_tongue:
Χωρις πλακα, δεν το θεωρω δισκαρα το Ritual, αλλα θα το βαλω να παιξει, ανετα. Εχει και τη καλυτερη μπαλαντα τους 8) :lol:

καλύτερη μπαλάντα από το Trail of Tears??? :frowning:

Στο συγκεκριμένο (το οποίο είναι λατρεία), το 60% τουλάχιστον ανήκει στη σολάρα. Το Return to serenity και το legacy είναι σαφώς καλύτερα κομμάτια νομίζω.

Καλα ειρωνικα το πα γτ δε με πολυενδιαφερουν και οι μπαλαντες των Testament (οχι οτι δεν ειναι καλες-απλα για αλλους λογους τους ακουμε)

καλά ναι εννοείται γιά άλλους λόγους. Αλλά Trail of Tears κόβει τη γη και το είχανε παίξει και στο γκαγκάριν γιά έξτρα δάκρυα

To πιο αδύναμο άλμπουμ τους είναι μάλλον το Souls Of Black και μετά το Demonic…
Οι μπαλάντες τους μια χαρά είναι όλες… Όμως, ό,τι και να κάνουν τα 2 πρώτα δεν τα ξεπερνούν μαζί με το Gathering…

To 08 ε? Τι τρομερη συναυλιαρα εκεινη! Απ τις καλυτερες που χουν γινει τα τελευταια χρονια. Ελπιζω να μεταφερθει η κουβεντα σε κατι που θα συμφωνησουμε 8)

Να αγιάσουν τα δακτυλάκιασ’ αγόριμ’. :p:D

E, μα… :smiley:
Και πιπέρι στο στόμα όσων λένε ότι είναι κακέκτυπα των metallica, ε…

Όταν έχεις βγάλει το ritual, δίνεις λαβές γιά σχόλια όμως :wink:

Ναι, εκαναν στροφή σε mid tempo καταστάσεις λόγω της τεράστιας επιτυχίας του Black Album, όμως το όνομα τούς είχε ήδη βγει από τις μέρες των Legacy που έπαιζαν διασκευές σε Metallica…

Δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan των Testament, αλλά γιατί τόσο κακά λόγια για το ‘‘Demonic’’; Μου είχε τινάξει τα μυαλά στον αέρα όταν το είχα ακούσει. Δηλαδή αυτό δεν το θυμάστε;

To demonic και εμένα μου άρεσε αρκετά πάντως. Πιο αδύναμο δεν είμαι σίγουρος πιο είναι. Το ritual είναι το μοναδικό που δεν έχω ακούσει ακόμα, από τα υπόλοιπα μόνο το practice μου έρχεται στο μυαλό σαν πιο αδύναμο αν και πάλι έχεις καλές στιγμές.