Testament

Τι άλμπουμ έβγαλαν ρε;

12/12 κομμάτια αν έχω μετρήσει καλά…

2 Likes

Οκ μην με ξαναπειτε ποτε υπερβολικο…

3 Likes

και το riffing τείνει προς τα εκεί όχι μόνο τα φωνητικά . Κομματάρα

Το άκουσα κι εγώ μόλις . Τι να πω , τα έχετε πει ήδη όλα . Εξαιρετικός δίσκος όπου ξεχωρίζουν αρκετά τραγούδια

2 Likes

και το blastbeat, ή μάλλον κυρίως αυτό

Οταν εχεις τον Hoglan να σπερνει και τον Digiorgio να οργωνει δεν θες τπτ αλλο

2 Likes

Δεν τον έχω ακούσει πολύ καλά τον δίσκο, αλλά εχει τον καλυτερο ήχο που είχαν από το Gathering και επίσης, φαίνεται να ξεφεύγουν λίγο από την προκατ λογική των προηγούμενων 3ων δίσκων και να βγάζουν παραπάνω κάβλα. Ακούγεται και στο riffing αυτό.

2 Likes

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!! Το άκουσα τώρα και μου ρθε κατευθείαν στο μυαλό η εικόνα του maine και γέλαγα

1 Like

image

he’s a voman με γερμανική προφορά :stuck_out_tongue:

3 Likes

Κυκλοφορησε σε cd ο δισκος η οχι ακομα γιατi μονο βινυλιο βλεπω

Ανακοίνωσαν τον αντικαταστάτη του Hoglan λέει…. Το όνομα αυτού, Dave Lombardo

4 Likes

Είμαι προφήτης ε, είναι το πρώτο που είπα ότι θα συμβεί όταν έμαθα ότι έφυγε ο Hoglan. Έχω και σκρηνσοτς να το αποδείξω αν χρειαστεί. Σιγά την πρόβλεψη θα μου πείτε, 1.70 έδινε

3 Likes

Να ξαναφέρουν και ΝτιΤζορτζιο, να βγάλουν ένα Gathering 2, να τον πετάξουμε έξω

Πότε έφυγε ο ντιτζόρτζιο για να τον ξαναφέρουν πίσω;

2 Likes

Λολ, το φανταζομουνα αυτό όταν το έγραφα, αλλά βαρέθηκα να ψάξω.
Οπότε μόνο η έμπνευση λείπει :smiley:

1 Like

Εκλαψα απλα. Μονο ενα τζιφακι ταιριαζει εδω περα.

2 Likes

Black metal επιρροές. Why not?

3 Likes

Απο τον τελευταιο τους δισκο ειναι, το Titans Of Creation (2020) :stuck_out_tongue:
Ωραιος δισκος γενικα, αλλα κατι του λειπει.

1 Like

Χαχα το τελευταίο δεν το άκουσα πολλές φορές. Ούτε που το θυμόμουν αυτό το κομμάτι. Ευκαιρία να του δώσω λίγη προσοχή παραπάνω.

1 Like

Συμπαθητικό το titans,αλλά μετα τις πρώτες ακροάσεις άρχισε να με κουράζει λίγο η διάρκεια του. Με πιο αυστηρές επιλογές του τι θα μείνει μέσα θα ήταν πολύ καλύτερο.

Από τους δίσκους της τελευταίας δεκαετίας το αγαπημένο μου είναι το dark roots, είναι και το μόνο που θα ακούσω ολόκληρο χωρίς skip

1 Like

Η ομαδοποιηση νομιζω θα επρεπε να ειναι ολοι οι reunion δισκοι, δηλαδη απο το 2008 και μετα.

Formation of Damnation 8 - Πολυ τιμια επιστροφη
Dark Roots 10 - Ουτε νοτα περιττη, απο τους καλυτερους τους γενικα
Brotherhood of The Snake 6 - Ανισο διχως πολλες εντυπωσιακες στιγμες
Titans Of Creation 7 - Επισης τιμιο, θα μπορουσε να ειναι οντως λιγο πιο συντομο σε διαρκεια.

Νομιζω τα 50 λεπτα θα επρεπε να αποτελουν ενα μεγιστο κατωφλι για οποιονδηποτε αμιγως thrash δισκο :stuck_out_tongue:

Αυτο που του λειπει ειναι μαλλον -2 τραγουδια :joy:

1 Like