The Alman Bros. Band ή Lynyrd Skynyrd?

την κυριακη υπαρχει συλλογουλα αλμαν μπρος σε μια εφημεριδα
τσιμπηστε τη οσοι δεν εχετε ακουσει!!!

Allman Brothers με μπροστάρη τον Gregg…

Aδιάφοροι και οι δύο…

λογω προσωπικου κολληματος ψηφιζω skynyrd δαγκωτο.

Κι εγώ… Play me a song, Curtis Lowe…

κομματαρα!!!και γαμω τους στιχους!!!α ρε ronnie…

[SIZE=“6”]
ΜΠΑΝ![/SIZE]

Επί τόπου όμως!!!

lynyrd skynyrd…:slight_smile: θεικο group

Μαρία δεν διαφωνώ πως είναι γκρουπάρα οι Skynyrd αλλά τους έχεις ακούσει και τους Allmans; :wink:

οχι…#-o μονο ονομαστικα…λενε τιποτα???

Απλώς επειδή βλέπω ότι έχεις πάρει όλα τα polls με τη σειρά: αν δεν έχεις τσεκάρει κάποιες απ’ τις επιλογές και έχεις όρεξη, μπορείς να τις τσεκάρεις και μετά να ψηφίσεις. :wink: Δεν το λέω με σκοπό να στην πω, ούτε εγώ έχω ακούσει π.χ. Allman Brothers, αλλά δεν ψήφισα για αυτόν το λόγο, αν και λατρεύω τους Skynyrd. Όχι τίποτε άλλο, αλλά ψάχνοντας κάτι που δεν έχεις ξανακούσει μπορείς να βρεις κάτι που μπορεί να σ’΄αρέσει πιο πολύ. :slight_smile:

8O

Tότε… (δυστυχώς με κακή εικόνα και ήχο τα περισσότερα :()

και σήμερα…

Aυτά για αρχή αν και από youtube δεν καταλαβαίνεις και πολλά πράγματα.
Άκου οπωσδήποτε το Live at Fillmore East του '71 (ένα από τα άλμπουμ που αναφέρονται και στο poll που υπάρχει εδώ για τα “καλύτερα live album” όλων των εποχών) και δες και το DVD Live at the Beacon Theatre που είναι σχετικά πρόσφατο (2003), με την σημερινή σύνθεση.

:slight_smile:

ο χριστος κ η μανα του:p thanks για τις πληροφοριες παντως…:slight_smile:

τα περισσοτερα τα χω τσεκαρει8) πραγματι μ εχει πιασει χοντρη μανια με τα δημοψηφισματα:p καλα τα λες αν κ δεν εχω ορεξη αυτη την περιοδο να ψαξω κατι καινουργιο…

??? :-s

εννοω πολλα ειναι για να τα ακουσω τωρα…:slight_smile:

Χώνεψε τη γαλοπούλα και τα μελομακάρονα :p, τα ακούς μετά με την ησυχία σου. :wink: :smiley:

Αν και τρεφω υπερβολικα τεραστια συμπαθεια σε Skynyrd, στο ακουσμα αυτου εδω βαραω προσοχη…

Λατρεια και ηδονη για καθε μουσικοφιλο, μοναδικη επιδραστικοτητα για ολο το σαουθερν κινημα. Αν και τα στουντιο τους δεν παν πισω, αυτο ειναι η αποθεωση της μουσικης ιδιοφυιας, αυτοσχεδιασμου και ταλεντου. Το ακουγα παλι αυτες τις μερες και εφτασα στο συμπερασμα οτι ειναι μεσα στα 5 κορυφαια ροκ λαιβ ολων των εποχων ανεξαιρετως ρευματος.

Συμμεριζομαι δε και το πιο σοφο quote του θρεντ.

Allman Brothers… χωρίς ενδοιασμούς.