The Beatles

Πολυ καλο αφιερωμα μπραβο!!!

Το Abbey Road όπως το φαντάστηκε ένας μουσικός της τζαζ…

[B]George Benson - 1970 - The Other Side of Abbey Road[/B]

Απλά αριστουργηματικό!8)

Ωπ,ναι,το είχα τσεκάρει παλιότερα αυτό και όντως είχε πολύ ενδιαφέρον8)
Μπράβο Country Joe που το ανέφερες!

Ευτυχώς οι επανακυκλοφορίες τους είναι φθηνές και πήρα 3 άλμπουμς τους με 28 λίρες!Τα ήθελα από πάντα τα άλμπουμ τους και είχα πολύ λίγα λόγω τιμών.

RIP

Ένα τραγούδι που έγραψε το 1980,την χρονιά που ο ίδιος και ο Ringo έκλειναν τα 40…και τραγικά μόλις μερικές μέρες πριν δολοφονηθεί.

http://www.youtube.com/watch?v=Ognx5DkW-q8

[I]They say life begins at forty,
Age is just a state of mind.
If all that’s true,
You know, that i’ve been dead for thirty-nine.

And if life begins at forty,
Well, i hope it ain’t the same
It’s been tough enough without that stuff
I don’t wanna to be born again.

Well, i tried to sweep the slate clean
With a new broom ev’ry day
If that don’t work,
I’ll jerk around until my next birtday

Yeah, life begins at forty,
Age is just a state of mind.
Well, if all that’s true
You know that i’ve been dead for thirty-nine.[/I]

Όπως έχει πει και η Γίοκο,σε ερώτηση που τις είχαν κάνει γιατί τον σκότωσαν…

“Επειδή νόμιζαν ότι θα τον σκοτώσουν…”

Τίποτα άλλο

Ψηλέ,είχα διαβάσει κάπου πως όταν είχε έρθει Ελλάδα μία τσιγγάνα του 'χε πει πως θα τον δολοφονήσουν 8O

Nαι ισχύει,ο Μαστοράκης τους έτρεχε σε όλες τις καφετζούδες κτλ.
Θυμάμαι έλεγε την ιστορία ο Μαστοράκης στην εκπομπή της Γερμανού και του είπε “θα σε σκοτώσουν πάνω σε νησί” και το ζευγάρι έφυγε γρήγορα επειδή τότε ήταν σε ένα νησί.

Και λέει του κάνει η Γιόκο μετά από χρόνια “Οου μαι γκαντ,Νικος,Νιου Γιορκ ις εν αϊλαντ!!” (20 χρόνια της πήρε για να το καταλάβει)

Όλα αυτά από τον Μαστοράκη :roll:

:lol:#-o:|

sorry για το double post αλλά έχουν μεσολαβήσει 5 μήνες, πήρα λοιπόν το φτυαράκι μου με πολλή χαρά και φρουτς φρουτς! είπα να ποστάρω τα δωράκια που μου έφερε μια φίλη μου που πήγε πρόσφατα Λονδίνο! :yahoo:

ποζερια

ποτε δε καταλαβα γιατι πρεπει να πας μεχρι μια πολη για να παρεις ενα μπλουζακι που η σταμπα-λογκο που σχετιζεται με με αυτη.

Scumbag God:“Yeah John,life begins at Forty”

μμμ κακίες, ζήηλεια :stuck_out_tongue:
έχω και από την Αθήνα μπλουζάκι, αλλά τώρα που έχω ένα μπλουζάκι με άρωμα Αγγλίας και που δείχνει ένα αγγλικό συγκρότημα την αγαπάω! :roll:

Και μενα το μπλουζακι μου με τον νονο λεει Il Padrino και οχι The Godfather και βοηθαει τον κοσμο να καταλαβαινει οτι πηγα Ιταλια:p

39 beatlοτράγουδα είναι ‘‘κρυμμένα’’ στην παρακάτω εικόνα. Κουίζ για καμμένους (και για όσους βαριούνται πολύ)

[SPOILER]
[/SPOILER]

Κάψιμο τις τελευταίες μέρες με την πάρτη τους !! Είχα ακούσει, βέβαια, αρκετά τραγούδια των The Beatles πιο πριν - λίγα, ωστόσο, σε σχέση μ’ αυτά που μας χάρισαν - και ένα μουσικό άλμπουμ τους, το “Help” !!
Τελευταία άκουσα και το “Rubber Soul” και γενικότερα, όσο τους ακούω τόσο κολλάω !!
Θα τους ψάξω εκτενέστερα… Κρίμα να μην το έχω κάνει νωρίτερα !!

υ.γ. το Helter Skelter τα σπάει!!!

Τοτε ακου και αυτη την εκτελεση…

Όμορφη διασκευή!!! Ευχαριστώ!!!

κατα μια εννοια εχεις δικιο. Οι Beatles διασκευαζουν τον εαυτο τους !