The Big Bang Theory

Ο λαός ζήτησε ένα topic για τη σειρά και ιδού!
Φυσικοί (θεωρητικοί και πειραματικοί), Χημικοί, Αστροφυσικοί, Μηχανικοί, Πολυτεχνίτες, Κομπιουτεράδες και λοιποί καμένοι “θετικοί”, αυτό είναι για σας: Μια σειρά στην οποία οι πρωταγωνιστές είναι φυσικοί και κάνουν διδακτορικό, παίζουν video games, βλέπουν Battlestar Galactica (:p) και είναι τελείως… αντικοινωνικοί!

Φοβερές ατάκες και ατελείωτα inside jokes φυσικής και επιστημών.

Ειδική μνεία στον ένα και μοναδικό, άρχοντα, ηγέτη, ήρωα, θεό, ¶δωνι:

Howard Wolowitz :bow2:

Ενημερωτικά, βρισκόμαστε αυτή τη στιγμή στα τελειώματα της 2ης σεζόν.

Πώω μια γαμάτη σειρά βγαλμένη καθαρά για geeks 8) και τους έχει προσεγγίσει αρκετά κοντά στη πραγματικότητα (και όχι σαν τις ταινίες με nerds των 80’ς που ταν σκέτες καρικατούρες), αν και με τόσα κόμικς και παιχνίδια που παίζουν μάλλον αιώνιοι φοιτητές θα ταν … πάντως είναι έπος

Ετσι ρε!ΕΠΟΣ!
Και 1000 μπραβο που αναφερεις τον τρισμεγιστο Wolovitz…:smiley:
Ενταξει οπως και να το κανουμε την παρασταση κλεβει ο Sheldon,αλλα εγω ψοφαω με Howard(σκηνες με μανα κλπ)
Παντως ειναι αρκετα επηρεασμενοι χαρακτηρες απο Simpsons(Apu-Kuthrapali)&Family Guy(Wolowitz)…
Επισης οι σκηνες με μανα Wolovitz μου θυμιζουν σκηνες με principal Skinner απο Simpsons!:smiley:
Παντως ειπαμε ΘΕΙΚΗ ΣΕΙΡΑ,αλλα περιοριζεται σε “καμμενους”,'η εστω σχετικους με το αντικειμενο…(οχι οτι με πειραζει βεβαια!:lol::lol:)

Επειδή ήδη βλέπω αρκετές σειρές δεν θα άρχιζα και αυτήν, αλλά ένας φίλος με έψησε και είδα το pilot.
Νταξ απλά δεν υπάρχει η σειρά.Όλοι είναι θεοί, αλλά ο Seldon κλέβει την παράσταση, όπως και ο Wolovitz!!
Όπως είπατε απίστευτες ατάκες και αστεία!Επική σειρά!

Now playing: The Mahones - Streets Of New York
via FoxyTunes

Hell yeah,nerds ολου του κοσμου unite!!!Πολλα γελια η σειρα,σε καθε επεισοδιο λιωνω… η δευτερη σζον ειναι και η κλαυτερη ως τωρα,κοινως οσο προχωραει γινεται ακομα πιο αστειο…εχει βρει και το χιουμορ της η σειρα οριστικα,οπωτε αναμενω μεγαλα πραματα…ο Σελντον ειναι,οκ,ο leader ολων,αλλα και γω,εναν ανθρωπο προσκυναω:

:lol::lol::lol:ειδικα οι ‘‘συνομιλιες’’ με τη μανα του,ειναι αποθεωση…και γαμω τις σειρες,μαζι με το two and a half men,που μοιραζονται τον δημιουργο,τα καλυτερα sitcoms…το τελευταιο επεισοδιο,κλασσικα γαματο,τελειωνει η σεζον τωρα ομως δυστυχως,και πως θα τηνε παλεψουμε!!!

Υ.γ:δεν μπορω αλλο,με το που σκαει η φατσα του Γουολοβιτς,λυνομαι στο γελιο και ας μην μιλαει καν…θεος…

Btw, είχα πεθάνει σε ένα από τα τελευταία επεισόδια, με το ξεκίνημα: Σέλντον, Ραζ και Γουόλοβιτς να παίζουν το under the bridge στο Guitar Hero (ή όπως λέγεται τέλος πάντων)…
“We just try to find our sound, honey” :lol:

Μετα τα τοσα καλα σχολια αποφασισα να την δω.Ενταξει αρχη ειναι ακομα,ειδα 3 επεισοδια[το 3 το βαρεθηκα]αλλα θα την συνεχισω γιατι εχει καμμενο χιουμορ και γουσταρω.Καλα η σκηνη στο 2ρο επεισοδιο οπου αυτος με τα γυαλια ξυπναει και εμφανιζεται με το Lightsaber δεν υπαρχει .χααχ

ξέρετε κάνα λινκ για να βλέπω τα επεισόδια γιατί με ψήσατε:p

για live streaming δεν ξέρω, αλλά καλό είναι να τα κατεβάσεις από torrent και να έχεις ελληνικούς υπότιτλους, αλλιώς δεν καταλαβαίνεις τίποτα απ όσα λένε…


Now playing: Pain - Generation X
via FoxyTunes

cozy εισαι θεος…:D:D
σημερα εμαθα για τη σειρα και αυριο μου δινουν 1ο κυκλο και 2ο οτι υπαρχει μεχρι τωρα. εχω ακουσει τα καλυτερα.!!!

Ατιμε moderator με προλαβες !
H σειρα μεχρι στιγμης ειναι φοβερη και συνεχιζει να γινεται καλυτερη !
Και οι 5 βασικοι χαρακτηρες εχουν κατι το ιδιαιτερο αν και ο τοπ χαρακτηρας για μενα ειναι ο Sheldon
με τις παραξενιες του και την δυσκολια στις κοινωνικες καταστασεις (χαρακτηριστικο παραδειγμα , οταν δινει τσαι
στον Leonard και του χτυπαει αμηχανα την πλατη.)

Για οσους δεν το εχουν δει,δειτε το !
4 σχεδον επιστημονες κοντα στα 30 που παιζουν Halo,paintball,βλεπουν ταινειες και σειρες επιστημονικης φαντασιας,
διαβαζουν κομιξ και γενικα δεν εχουν και πολυ καλες σχεσεις με το αθλημα γυναικες.


Η σκηνη στο τελευταιο επεισοδιο με την Πεννυ να μιλαει για το Σταρ Τρεκ εγραψε!

Indeed! “Where did that come from?” :lol:

Αυτο που μ’αρεσει στην σειρα ειναι οτι ενω ειναι αυτοτελη τα επεισοδια,υπαρχει και μια αλληλουχια.
Συνδεονται με τα προηγουμενα και μας δειχνει σιγα σιγα το “δεσιμο” της παρεας.

Ασχετο ! Αυτοι οι Αμερικανοι δεν εχουν δικια τους κουζινα ?
Τρωνε Ινδικο,Κινεζικο,Ιταλικο και οτιδηποτε αλλο.Να μαγειρευουν δεν ξερουν ?

Βλέπω υπάρχουν κι άλλοι ‘‘καμμένοι’’ με τη σειρά! Έτσι έτσι να γινόμαστε πολλοί!:smiley: Μου το είχε προτείνει ένας φίλος πριν καιρό και απ’τα πρώτα κιόλας επεισόδια κόλλησα! Γουόλοβιτς και Σέλντον κορυφαίοι (με μικρή διαφορά ο δεύτερος για μένα).
Κατά τα άλλα, έχετε δώσει την εικόνα της σειράς με τα post σας.

Deathster,πλάκα πλάκα δεν έχω ακούσει ποτέ για αμερικάνικη κουζίνα! Μόνο για τα Wendy’s και τα Mac Donald’s (δυσ)φημίζονται στο America.:-s

Ρε!
Επιτελους βρηκα ενα νοημα στο γιατι διαλεξα μαθημα advanced physics: Να καταλαβαινω ατακες με huygen principle και doppler effect!

ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ Η ΣΕΙΡΑ?
επισοουντ 8 και συνεχιζω

Για όσους γνωρίζουν τι είναι το Φαινόμενο Ντόπλερ, η σκηνή με το αποκριάτικο πάρτι είναι σκηνή ανθολογίας.

Όντως!Είχα πεθάνει στο γέλιο!!Έλεγα δεν υπάρχει!!Και έδωσε ιδέα για τις απόκριες του χρόνου8)


Now playing: Anathema - Seenset Of The Age
via FoxyTunes

Είδα τα 2 πρώτα επεισόδια σήμερα και σε κάποια σημεία είχα δακρύσει κυριολεκτικά( Γουόλοβιτς να μιμείται τον Hawking και καπάκι να βλέπω την κουρτίνα στο ντους με τον περιοδικό πίνακα…):lol:

[SIZE=“5”]βριααααα[/SIZE][SIZE=“4”]ααααααααα[/SIZE][SIZE=“3”]αααααααααα[/SIZE][SIZE=“2”]ααααααοοο[/SIZE][SIZE=“1”]οοοοοοοοοουυυ[/SIZE]
:lol::lol::lol::lol:

Ολο το επεισοδιο ειναι ενα επος αλλα η συγκεκριμενη σκηνη ειναι πραγματικα σκηνη ανθολογιας.
Το βλεπαμε 4 φυσικοι μαζι οποτε μπορεις να φανταστεις τι εγινε. :lol:

Δεν ειχαμε νεο επεισοδιο ε ? Το κερατο μου μεσα…