The Expanse

Πραγματικα καθε βδομαδα με εκπλησσει ευχαριστα. Ειναι καλη και η πρωτη υλη αλλα την εκμεταλευονται στο επακρο. Ειμαι και τυχερος γτ ειμαι και στα βιβλια στα ιδια κεφαλαια και το επεξεργαζομαι πολυ καλα.

Με τρελαινει και η επιστροφη του μεγαλου ντετεκτιβ. Παρανοια!

Το οποιο βιβλιο μιλαμε ειναι επος. Ανυπομονω να δω στο επεισοδιο την υλοποιηση του

Εχμ, τι ήταν αυτό που μόλις είδα στο 10ο; Γράφεται tv history εδώ πέρα.

1 Like

Πωωω το χα ξεχασει οτι βγηκε

Αλλο ενα επος. Ελπιζω να εξηγησει τι δειχνει. Λογικα στο επομενο. Το λεω γτ ειναι πολυ καλο το κονσεπτ

Η σαιζον πάει από το άψογο στο ακόμα πιο άψογο.

Οι φάσεις με το ντουετάκι είναι ινσταντ κλάσσικ (βλ. αυτό το έπος) και γενικά θέλω να πάρω αντίγραφα από το σκριπτ οποιουδήποτε επεισοδίου και να τα πετάω κατάμουτρα στους σεναριογράφους κάθε σειράς πηγμένης σε ευκολίες, λογικές κωλοτούμπες και ντράμα για το ντράμα.

Πέρα από science fiction, που εκεί έτσι κι αλλιώς κάνει πλάκα σχεδόν σε ό,τι έχει βγει εδώ και πόσο καιρό.

Το μόνο κακό είναι ότι μείνανε λέει τρία επεισόδια.

1 Like

Πραγματικα οι σκηνες με Χολντεν κ Μιλλερ ειναι φοβερες. Και κρυβουν κ πολυ ουσια. Οπως τα λες βασικα η σειρα. Καμια ευκολια, μελοδραματα κτλ. Σεβεται τον θεατη και παραμενει συνεχως challenging! Σημαντικο ρολο παιζει οτι εχουν σεβαστει και σε μεγαλο βαθμο τα βιβλια

Τελος κ η τριτη σεζον. Γλυκοπικρη γευση. Μεχρι το 8επ ηταν υπερβολικα καλη. Μ αρεσε αρκετα, αλλα συγκρινοντας με το βιβλιο, το τελειωμα της σεζον ηταν η πρωτη φορα που με απογοητευσε η μεταφορα. Η υποθεση, το νοημα κτλ δεν αλλαξαν, αλλα χαθηκε η ευκαιρια για να δειχναν φοβερα πραματα. Ισως να φταιξε το γεγονος οτι η συνεχεια της σειρας ηταν αμφιβολη

Καλό τελείωμα, εγώ που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία μου άρεσε αρκετά. Καλύτερο επ της σεζόν για μένα χαλαρά το 10 με την εξαιρετική κιουμπρική τελευταία σκηνή.
Σίγουρα απουσίαζε το “Holy Cow!” factor που είχαν τα δύο προηγούμενα φινάλε, αλλά δεν βαριέσαι, το φχαριστήθηκα αρκετά. Απαντήθηκαν κάποια πραγματάκια και συγχρόνως παρουσιάστηκε νέο και “grande” μυστήριο. Εμφανείς οι επιρροές από Stargate franchise.
Πλέον με τρώει να βρω και να διαβάσω τα βιβλία.
Υπομονή κανά χρόνο τώρα, να ναι καλά το άμαζον.

1 Like

Aυτο ειναι το ωραιο στο τελος του 3ου. Μπορει να μην ειναι cliffhanger κτλ, καλυτερα, αλλα σου ανοιγει ουσιαστικα τον τεραστιο οριζοντα που βρισκεται μπροστα μας

1 Like

Πολυ δυνατο τηζερ. Ανεβαζει κ αλλο τον πηχη.

1 Like

Σημερα η 4η σεζον.

2 Likes

Πολυ ανεβασμενη μου φαινεται σε τεχνικα χαρακτηριστικα. Ειδικα τα χρωματα. Μπορει να ναι εντυπωση μου

Ισχύει. Απίστευτα εφέ και φωτογραφία.

1 Like

Γαμώ το amazon, δε μπορώ να σταματήσω, είναι ήδη 1:30 και είμαι στο 5

1 Like

Πολυ ανεβασμενο. Ηταν που ηταν. Κ να φανταστειτε οτι για μενα, τουλαχιστον, ειναι το χειροτερο βιβλιο της σειρας. Πω ρε τι εχει να γινει στις επομενες σεζον

1 Like

To μονο που με χαλαει λιγο ειναι η Avasarala. Πως σας φαινεται εσας? Μου φαινεται οτι δεν παιζει καθολου καλα και οτι το χουνε παρακανει με τα βρισιδια.

Ένα κλικ πιο κάτω ήθελε είναι η αλήθεια, είναι στο χαρακτήρα της μεν αλλά όντως στα πρώτα επεισόδια είναι σαν νταλικιέρης, μικρό το πταίσμα για μένα, το consistency στα πάντα είναι μνημειώδες, φτάνει (και ξεπερνάει) τα δυσθεώρητα επίπεδα του Game of Thrones χαλαρά, τουλάχιστον των πρώτων σεζόν.

1 Like

Νομιζω και εγω οτι αναλογικα και τελικα θα το ξεπερασει. Στο εξπανς καθε σεζον γινεται και καλυτερη και το κυριοτερο θα γινεται και πιο καλη και η ιστορια. Τα επομενα βιβλια ειναι καταπληκτικα.

Ανεβάσμενο το μπάτζετ, αλλά ακόμα το μισό πάει σε αυτά που φοράει η Αβασαράλα.

Πολύ καλή και αυτή η σεζόν, ίσως λίγο πιο πεσμένη σε δράση, αγωνία κλπ αλλά και πάλι επεσε binge δίχως αύριο. Διαβάζω και τα σχόλιά σας για το πόσο καλά είναι τα επόμενα βιβλία και ενθουσιάζομαι.
Υπομονή κανά χρόνο πάλι.

1 Like