The LAST DRIVE

Μήπως το έχει βρεί κανείς πουθενά για νταουνλοουντ ή έστω κάπου να μπορούμε να το δούμε;
Βέβαια δεν έχω ιδέα αν έχει κυκλοφορήσει καθόλου στο ιντερνΕτ, αν και δε νομίζω…

Καθως καιγομαστε με το Heavy Liquid χαραματα, παρατηρησα το εξης.

Στο Mountains επαναλαμβανεται ο στιχος [I]“See me, feel me, touch me, heal me…”[/I].

A tribute to The Who;;; :-k

(Και μην ξεχναμε και το [I]“Listening To Marquee Moon all night”[/I] του Α Glass Of Broken Dreams)

YΓ.: Οποιος ξερει πως και που θα βρουμε το ντοκυμαντερ,ας μιλησει.

ΥΓ.2: Τρεις βδομαδες ακομα γαμωωωω…:yahoo:

Η πρώτη “σειρά” είναι το ροκ εν ρολλ το ίδιο. Ειδικά ο αφανιάρης με το μούσι, το τζιν και τη μαύρη μπλούζα που φαίνεται και στην αρχή.
Νηστεία, προσευχή και Last Drive, μέρες που είναι :stuck_out_tongue:

+546485

πρόσεξα και ένα δικό μου σχόλιο στο βίντεο αυτό:

Στο I Love Cindy ξύπνησε το κοινό! Καλά προσκυνώ τον τύπο που χοροπηδάει και πίνει μπύρα από το μπουκάλι ταυτόχρονα χαχα!

:lol:

Αποκαλύφθηκες λοιπόν :stuck_out_tongue:
Τα some classic greek independent bands τα 'χω δεί πόσες φορές. Και αν κρίνω από ημερομηνίες upload παίζει να 'μουν απ’τους πρώτους που σου κάναν σεφτέ 8)

Ρε φίλε δεν υπάρχει αυτο το πράμα!
Είναι όλοι τους μορφάρες. ΟΛΟΙ! Ένας κι ένας! Τους αγαπώ:!:

Συνέντευξη Last Drive εδώ

http://www.elliniki-skini.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1041&catid=7&Itemid=26

αυτή η παράγραφος τα σπαει

Η δεκαετία του ‘80 ήταν η εποχή που εδραιώθηκαν τα πιο σάπια χαρακτηριστικά της ελληνικής κοινωνίας, που θεσμοποιήθηκαν ο τραμπουκισμός του ισχυρότερου και ο ολέθριος ατομικισμός. Και εμείς οι πιτσιρικάδες, χαμένοι μέσα σε όλα αυτά, χωρίς πυξίδα, συμμορίες, βία, επιθετικότητα για το τίποτα, ένας διαρκές freak out. Όταν ακούω ανθρώπους να εξωραΐζουν τα 80’s μόνο και μόνο επειδή τότε ήταν νέοι, δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω τα γέλια ή τα κλάματα. Η κυρίαρχη αίσθηση για μας ήταν η αποξένωση. Ίσως γι’ αυτό τότε ταυτιστήκαμε τόσο εύκολα με σκηνικά τύπου «Ήμουν ένας έφηβος λυκάνθρωπος» ή «ο χορός των ζόμπι» που έλεγαν οι Cramps, και όλη τη μυθολογία του garage punk και των b-movies, γι’ αυτό μας «μίλησε» με τον τρόπο που μας «μίλησε» το σφυροκόπημα των Birthday Party στο Σπόρτινγκ το '82. Εκ των υστέρων, ίσως οι μπάντες και οι μουσικές παρέες ?ροκενρολάδες στο Περιστέρι, μοντάδες στο Θησείο ή ,ότι άλλο- να εξέφραζαν μια απαραίτητη ανάγκη για πραγματική συλλογικότητα, σε ένα τόπο όπου η συλλογικότητα είχε πεθάνει από ασφυξία στα κομματικά μαντριά. Είχαν περισσότερο αμυντικό χαρακτήρα, ήταν μια συνθήκη για επιβίωση. Και είναι πολύ ωραίο που σήμερα οι μικρότεροι γυρίζουν πίσω και βρίσκουν τους δίσκους των Villa 21, των Yell-O-Yell ή των Εκτός Ελέγχου και των Εν Πλω και τα εντάσσουν στη δική τους παράδοση…

ΟΛΗ η συνέντευξη τα σπάει άσχημα! 8O

Είμαστε τυχεροί σα χώρα που έχουμε τους Last Drive. Μόνο αυτό έχω να πω.

:yes::yes::thumbup:

ετοιμάζονται λέει κ για νέο άλμπουμ, αυτά είναι!

Τζαμαρισματακι στην Ταινιοθηκη…

O Kαρανικόλας είναι στο στούντιο και ηχογραφεί σόλο άλμπουμ. Το γκρουπ λέγεται The Gift. Στο μπάσο είναι ο Αργύρης Γεωργούλης (πρώην Εκτός Ελέγχου). Οι δυό τους έχουν ξανασυνεργαστεί στα 90’ς (θυμάστε τους Blackmail;). Περιμένουμε.

:vibrate::vibrate:

Δεν το πήρε χαμπάρι κανείς…;!

[SPOILER][/SPOILER]

θυμάμαι στα 90ς όταν το Metropolis έδιωχνε και τα τελευταία βινύλια του (τώρα τα ξαναθυμήθηκε, ουστ ρε!) έδινε το LIFE AFTER DEATH και OVEREXPOSED στο πεντακοσάρικο… Έτσι τα είχα πάρει αλλά τα είχα πάντα ένα κλικ κάτω από LAST DRIVE…

Για οποιον ενδιαφερεται, ανεβηκε στη σελιδα της μπαντας στο φβ λαηβ του 1987 στη Γερμανια…

μόλις γυρίσω από δουλειά,το κατεβάζω και κάνω πάρτυ :lol:

Καινούριο κομμάτι Νο 1 (Butterfly 69) : http://www.mixtape.gr/apoklistiko-stream-the-last-drive-butterfly-69/

Καινούριο κομμάτι Νο 2 (Never Let It Go) : http://www.crackhitler.com/v3/11/the-last-drive-live/

[U]Καινούριο κομμάτι Νο 3 (Black Rain)[/U]

[U]Βασικο ριφφ (το intro) απο κομματι Νο 3 (Child Of Sky)[/U]

Οπως καταλαβατε το καινουριο ΕΡ απλα ΓΑΜΑΕΙ.

Το Never Let It Go παιζει ολη μερα κι αυτο επειδη δεν εχουμε προχειρο το Child Of Sky.

To Black Rain το είχα ξαναακούσει τελικά, καλή φάση 8)

'Σχωράτε με αλλά έχω μείνει λίγο πίσω στα μουσικά :wink:

Δεν πολυτρελάθηκα με Butterfly 69 και Never Let It Go να πώ την αλήθεια, αλλά όσο τα ακούω μ’αρέσουν περισσότερο.

δεν τα έχω ακούσει ακομα

αλλα γαμάνε γιατί έτσι ρε:!:

το never let it go είναι χαλαρά το καλυτερο τραγούδι που έχω ακούσει φέτος. χα.

Πάρτε rock n roll ρε μ)$νι@!

http://www.cosmo.gr/synentefxeis/to-na-paizeis-r-n-r-sthn-ellada-exei-mia-mageia-oso-sixtiri-ki-an-mas-exei-prokalesei.1779255.html

και άλλο τραγούδι στο παραπάνω λινκ, βασικά είναι το child of the sky που είχε ποστάρει το intro του ο iron_aris πριν. Μαζί με μια απολαυστική συνέντευξη της μπαντάρας.

Είχε τύχει το βράδυ μετά τη συναυλία των Clash στο Καλλιμάρμαρο να κολλήσει ο Joe με μια παρέα φίλων, και με πήραν τηλέφωνο μες τη νύχτα και πήγα από εκεί. Το θυμάμαι σαν τώρα. Ήταν ο Joe αραχτός σε έναν καναπέ…