Βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει - The Return -

Εμένα με φωνάζαν Μητσοτάκη…τι μου λες τώρα…και όχι τίποτα άλλο, μου μπήκε και η ιδέα:):!:

:lol::lol::lol:

σ’ωραιος!

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγη ώρα τα νέα μέτρα λιτότητας που πήρε η κυβέρνηση, σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο υπουργός Οικονομικών, Γιώργος Παπακωνσταντίνου.

Αναλυτικά τα μέτρα:

**Αυξάνεται ο ΦΠΑ από το 21% στο 23%

**Αυξάνεται ο ειδικός φόρος κατανάλωσης σε ποτά, τσιγάρα και καύσιμα κατά 10%

** Μειώνονται οι υψηλές συντάξεις μέσω του ΛΑΦΚΑ.

**Κατάργηση του 13ου και του 14ου μισθού στο Δημόσιο. Θα δίδεται, όμως, 250 ευρώ δώρο Πάσχα και επίδομα αδείας και 500 ευρώ δώρο Χριστουγέννων. Τα παραπάνω θα χορηγούνται μόνο σε μισθούς που δεν ξεπερνούν τα 3000 ευρώ μεικτά τον μήνα

**Κατάργηση της 13ης και της 14ης σύνταξης. Συντάξεις που δεν ξεπερνούν τις 2.500 ευρώ τον μήνα θα λαμβάνουν 250 ευρώ το Πασχα και επίδομα αδείας και 500 ευρώ τα Χριστούγεννα.

**Περικοπές 8% επιπλέον στα επιδόματα των υπαλλήλων (συνολικά 20% αφού έχουν ήδη μειωθεί 12%)

**Αναστέλλεται η χορήγηση της δεύτερης δόσης του επιδόματος αλληλεγγύης (θα δοθεί στοχευμένα)

**?Παγώνουν? οι μισθοί στο Δημόσιο για την επόμενη τριετία (τουλάχιστον)

**Μείωση των αποζημιώσεων και αύξηση του ορίου των απολύσεων.

**Μείωση των υπερωριών.

**Δημοσιοποίηση των δαπανών της κεντρικής κυβέρνησης και του προϋπολογισμού.

**Αυξάνεται ο φόρος πολυτελείας

**Μειώνεται 500 εκατ. ευρώ φέτος και άλλα 500 εκατ. το 2011 το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων.

**Εξίσωση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης των γυναικών στο Δημόσιο Τομέα από το 2011 και με τριετή προσαρμογή.

**Περικοπή της λίστας των βαρέων και ανθυγιεινών επαγγελμάτων.

**Αναθεώρηση των συντάξεων αναπηρίας.

**Ελάχιστη εγγυημένη σύνταξη για άτομα άνω των 65 ετών κατά περίπτωση.

**Έκτακτη εισφορά στις κερδοφόρες επιχειρήσεις.

**Αναμένεται και η εξοικονόμηση δαπανών στους ΟΤΑ από την εφαρμογή του «Καλλικράτη».

**Απελευθέρωση της αγοράς ηλεκτρικής ενέργειας και των κλειστών επαγγελμάτων στις Μεταφορές.

**Ενίσχυση της επάρκειας ρευστότητας των Τραπεζών.

Έτσι βαριά μέσα μας το ΔΝΤ

ειδα καπου γκουντ λακ εδω στο φορουμ και σκεφτικα good lak (για τους ποζεράδες)

Για όσους ξέρετε το άϊρον μάν(λολ),αυτο το βιντεάκι με πωρόνει με τους acdc…δείτε το!

αυτή ειναι η λαμπρή καριέρα που σου προσφέρει το x factor και τα συναφή…

:lol::lol:#-o

ένα βήμα μετά τα ζουζούνια ! καλά τα πήγε ! #-o

στηρίζουμε Μαρία Βασιλείου στο tv war. \μ/

ειναι η ιδεα μου ή εχει χαθει εδω και καιρο ο sodomaniac???:-k

http://images2.wikia.nocookie.net/uncyclopedia/images/f/f0/Facepalm.gif

μεγαλο αδεσποτο σκυλι που βλεπω συχνα κοντα στη γειτονια μου…μαλακισμενο και αρρωστιαρικο δαγκωσε τον δικο μου οταν τον ειχε βολτα η αδερφη μου…ο δικος μου ειναι με αντιβιωση και κολαρο και για λιγο γλιτωσε ραμματα…τωρα εγω αν οταν δω αυτο το γαμημενο στο δρομο και το γαμησω στα σουτια θα ειμαι κακος?ασπλαχνος?

Φτανει πια με τα Epic Fail και τα Facepalm και τις λοιπες επαναλαμβανομενες ιντερνετοπαπαριες.Μετα απο τις πρωτες 1.856.985.327 φορες σταματαει να ειναι αστειο και γινεται απλα σπαζαρχιδικο μεχρι εμετου

συμφωνω


δε ξερω ρε…
:?

ΑΡΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

ΑΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΑΛ

ΥΓ
Ακούω τον νέο δίσκο απο Καρρά για αυτό κάνω έτσι

Πετάχτηκα στο περίπτερο για μια κόκα κόλα πριν λίγο και βλέποντας στο γραφείο κηδειών της γειτονιάς, τον ιδιοκτήτη να υποδέχεται τους τεθλιμμένους συγγενείς, αντιλήφθηκα ότι κάποιους κλάδους δεν τους χτυπάει η κρίση.

Σ’αγαπάμε σ’εκτιμάμε αλλά άλλο ένα τέτοιο πόστ και θα ψηφίσω να φάς αιώνιο μπάν!

ένα φιλαράκι θα ανέβει σαλόνικα σε μερικές μέρες…

έχει κανείς να προτείνει κανένα μαγαζί να αγοράσει ραφτά ;

ξερει κανεις τι παιζει με τις απεργιες αυριο??
θα ειναι οπως σημερα μονο που θα ειναι και τα ΜΜΜ?
απαντηστε πλιζ…

Τα ΜΜΜ 10-4 μονο θα λειτουργούν.