The Sisters of Mercy @ Fuzz, 24/10/2015

Μεγαλύτερο λένε ότι είναι. Μου κάνει εντύπωση ότι τόσος κόσμος θέλει ακόμα να τους δει…

Αγγλια παντως νομιζω ολα τα shows εγιναν sold out απο νωρις.

Εισιτήριο 27?
http://www.rocking.gr/forum/showthread.php?t=32152

Έλα πάρε πάρε…
:stuck_out_tongue:

ξερουμε τιποτα απο ωρες εμφανισης κλπ ή ειναι ακομα νωρις???

στη σελιδα στο fb γραφει 9 αλλα δεν δινει περισσοτερες πληροφοριες…

ελπιζω να ξεκινησει απο 9:30 κ μετα γιατι στις 7 εχει μπασκετακι στο σεφ…

Ισχυει ακομα το vodafone 1+1 στα εισιτήρια ?

Ποιος πηγε???
πως ηταν???

Για τον πούτσο ήταν.

βαλε κ ενα “μ” μπροστα να γεμιζει το στομα…

εγω ως αλλοθρησκος κ ξεροντας μονο 4-5 κομματια-προφανως τα χιτ-δεν ενιωσα τιποτα ιδιαιτερο…να γουσταρω να ουμε…μπορω να πω οτι ηταν κ αρκετα υποτονικα…εκτος κ αν ειναι γενικα ετσι αυτα τα λαιβ…

http://www.gazzetta.gr/football/article/843049/antrioy-elntrits-sto-gazzettagr-skeftomai-na-ziso-stin-ellada

δηλαδη

Ηταν αρκετά καλοί, για κάποιον που είχε αντίληψη τι πήγαινε να δει. Σκότωσαν μόνο τα temple of love, more και amphetamine logic, ενώ απρόσμενα καλές εκτελέσεις είχανε τα Alice, first and last and always για παράδειγμα. Παίξανε και το Valentine !
Γενικά ο γέρος το εχει ακόμα και μπορώ να πω οτι μου έφυγε ενα απωθημένο. Οι οπαδοί της μπάντας χθες περάσανε καλά και αυτο νομίζω είναι το πιο σημαντικό
Όσο για τους 2 εχμ κιθαρίστες, εντάξει, ήταν ας πούμε μέρος του show

Όντως, για τον μπούτσο ήταν.

Ήχος σκατά, μας πρήξανε τ’ αρχίδια με εφέ/καπνούς/προβολείς, απόδοση μηδέν, το υποτονικά είναι understatement. Μιλάμε για βαρεμάρα και νύστα, όχι μαλακίες. Φαινόταν απ’ την αρχή η φάση, αγγαρεία και άντε να ξεμπερδεύουμε. Είχα διαβάσει ότι δεν είναι καλοί live, αλλά δεν περίμενα τέτοιο χάλι.
Στο encore και μέχρι το τέλος δείχναν να ξυπνάνε και να προσπαθούν περισσότερο να ξυπνήσουν και το κοινό, αλλά ήταν αργά.

Το πρόβλημα, πέρα από την όντως πολύ χαμηλή ένταση του ήχου, ήταν ότι οι περισσότεροι πήγαν για τα χιτάκια και το “τους είδα κι αυτούς”. Γιατί δεν μπορεί να παίζει το Valentine και να έχεις γυρισμένη την πλάτη ρε τρόμπα και να πιάνεις κουβέντα με τον άλλον τρόμπα δίπλα σου.
Προφανώς όσοι ήξεραν πέρασαν καλά. Όποιος ήθελε να δει τους Sisters του 85 ε σορρυ αλλά δεν γίνεται.

Y.Γ. πολύ καλό το support συγκρότημα by the way

Ανακοινωθηκαν ημερομηνιες για 2 show στο Λονδινο, αλλα μου φαινεται πολυ ακριβο το εισητηριο… 34 λιρες!
Θυμαται κανενας ποσο ηταν στην Ελλαδα ?Γενικα δε διαβαζω ενθαρρυντικα σχολια για το λαιβ , αλλα μια φορα θαθελα να δω επιτελους Sisters.

27 ευρω είχαν εδώ. Ξεκίναγαν από 24 και 30 στο ταμείο…
Αν δεν τους έχει δει κάντο αλλά με δική σου ευθύνη. Εγώ μια χαρά πέρασα πάντως…

Οπως τα λεει ο shadowking. Ψιλο απατη μπορει να ειναι αλλα για το γαμωτο καν΄το. Εχε στην ακρη του μυαλου σου οτι μπορει να μην αξιζει ουτε τα μισα λεφτα το Live ( ; )

Με τον @chinaski ειχαμε και μια σχετικη κουβεντα οταν βρεθηκαμε στο Live των Blues Pills.

Αλήθεια; Δεν θυμάμαι τίποτα…

Σοβαρά τώρα ; χαχαχαχα. Μάλλον επειδή δεν θες να θυμάσαι τα live των sisters of mercy .

Γενικά έχω θέμα μνήμης το οποίο όπως καταλαβαίνεις επιδεινώνεται με την κατανάλωση αλκοόλ

Είσαι θεουλης . Πάω να διαβάσω πως πέρασες στον danko jones !

1 Like