The Sword

ΜΠΑΝΤΑΡΑ,

το Gods of the Earth ειναι απο τα καλυτερα αλμπουμ που εχω ακουσει τελευταια

Πράγματι πολύ καλός δίσκος το Gods. Δεν είναι η μπάντα που θα σου αλλάξει τον τρόπο που ακούς μουσική, αλλά σίγουρα είναι η μπάντα που θα γουστάρεις πολλές φορές να ακούς

Φοβερή και πορωτική μπάντα…Απο τα καλύτερα νέα ονόματα του είδους…

Πωωωωωωωωωω τι μπάντα! Είχα πρωτοακούσει το Freya θυμάμαι και είχα πορωθεί. Έπειτα κατέβασα τον δίσκο και είχα μια πολύ καλή άποψη σαν σύνολο. Μετά άκουσα μερικά κομμάτια από τον νέο δίσκο τον οποίο και πήρα αμέσως. Μουσικά τον θεωρώ πιο εξελιγμένο. Έχουν κάνει τρομερό συνδιασμό… ΚΑΘΑΡΗ stoner μουσική (ντάξει, μεταλλίζει λίγο το Gods of the earth) και επικό στίχο. Άμα δείξεις κάποιο από τα 2 αλμπουμ σε κάποιον που δεν έχει ακούσει θα σου πει στάνταρ ότι θα 'ναι τίποτα power πχ.

γιατι ρε??? :lol::lol:

Τι γιατί; :Ρ

Όταν ο ένας δίσκος λέγεται Age of Winters και έχει αυτό για εξώφυλλο

ο άλλος Gods of the earth και έχει αυτό

και ο στίχος λέει για μυθολογία, επικά πράματα δεν θα σκεφτεί ο άλλος; :Ρ

εχεις δει το εξωφυλλο των alabama thunderpussy στο open fire??? :smiley:

μπορει να μην ειναι καθαρο stoner αλλα δεν ειναι και power metal!!

Χαχα ναι το εξώφυλλο φέρνει. Αλλά, ακριβώς, για εξώφυλλα λέω. Όχι μουσικά :Ρ

εεε

τα χουμε ξαναπει

η μπαντα παιζει μεταλ (sabbath,motorhead,maiden,metallica)

ξερετε πολλες stoner μπαντες με thrash κομματια??

η με επικ θεματολογια??

το οτι γουσταρουν και melvins δεν τους κανει stoner!!

εξαλλου και οι ιδιοι μεταλ θεωρουν την μπαντα τους

(σε ερωτηση γιατι προτιμησανε την εταιρεια τους\kemado , απαντησαν : “There’s really no band on the label we’re competing with, being a metal act,” adds Shutt. και καλα οτι θα ξεχωρισουν σε αυτη την εταιρεια, σε σχεση αν πηγαιναν σε μια εταιρεια με μονο μεταλ μπαντες!)

οπωτε για μια μεταλ μπαντα με την θεματολογια τους

τα εξωφυλλα ειναι ακριβως οπως πρεπει!

Μολις ακουσα το age of winters κι εχω να πω οτι ειναι μεγαλη δισκαρα.Κριμα που δε πηγα βουλγαρια να τους δω με metallica-down(ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!)

το Gods of the Εarth το ξανακουσα παλι προχτες, ειναι μια καλη χιεβυμεταλια, αλλα το Age of Winters πιστευω δεν το ακουμπαει καν.

:har::har::har::har: νιανιανιανιανια!!!
Για να μάθεις να μου τη λές για Today Is the Day!:stuck_out_tongue:

Λοιπον, εγώ που τους έχω δει και λάιβ, οφείλω να πω ότι είναι γαμάτοι, τίποτα το υπερβατικό βέβαια, δεν θα αλλάξουν τη ζωή σου, αλλά στέκονται επάξια! :slight_smile:

Τριτος δισκος για τους The Sword ονοματι Warp Riders,ηδη στο myspace τους μπορουμε να ακουσουμε το Tres Brujas και μερικα sample απο 5 τραγουδια.
Ο ηχος τους θα ειναι πιο κοντα στα 70’ς δηλαδη θα ακουγεται περισσοτερο classic rock/metal.
Για να δουμε…

Ξανάκουσα σήμερα το Age of Winters,πορώθηκα και είπα να κάνω ένα μπαμπ.Δεν έχω ακούσει ακόμα τα δύο άλμπουμ που έχουν κυκλοφορήσει μετα απ’αυτο.Το ντεμπούτο τους όμως ειναι φοβερό.Έβλεπα κάτι κριτικές-θαψίματα στο metal archives και κουφάθηκα.Αλήθεια είχε γίνει τέτοιος ντόρος όταν κυκλοφόρησε,όποιος ξέρει?

http://www.youtube.com/watch?v=GTYrAF0wi8g&feature=related

κομματαρα, μου αρεσε πολυ ! αυτο εννοει ο αποπανω οταν λεει κομματια θρας ? ομολογουμενως ειχε μια σπιντιλα και σε ριφ και σε τεμπο… καθολου ασχημα…

ολα τα λεφτα το κομεντ ενος απο κατω :

“Sounds like chilling on a beach watching the sunset… Then a fucking viking ship lands and EVERYBODY dies.”

MANIAC THRASHER EDIT : βρηκα τι μου θυμιζει το “thrash” ριφ του Iron Swan ειναι το πρωτο ριφ απο δω :

http://www.youtube.com/watch?v=A_WJsHt-pzk 8)

Bump στη μπαντάρα γιατί έρχεται ο καινούριος, τέταρτος δίσκος με τίτλο [B]Apocryphon[/B] στις 22 Οκτωβρίου.

[U][I]Εδώ [/I][/U]ακούγεται ένα κομμάτι από τον δίσκο, το [B]Veil of Isis[/B], mid tempo επικούρα, λίγο μελαγχολικό, ίσως επειδή οι στίχοι είναι αρκετά μεταφυσικοί λέει ο Cronise, ο οποίο δήλωσε επίσης ότι είναι το πιο Sword-ish κομμάτι του δίσκου. Να δούμε τι θα είναι τα άλλα λοιπόν.

Αρχές 2013 έρχονται για περιοδεία στην Ευρώπη, οπότε ευκαιρία είναι να περάσουν κι από Ελλάδα, στα λαιβ είναι δυναμίτης.

Και για μας τους comic fans πολύ θετικό ότι το artwork το κάνει ο JH Williams III.

Bumb, γιατί παίζει καπάκι δεύτερη φορά.

Έχει κυκλοφορήσει και αυτό το lyric video
http://www.youtube.com/watch?v=LeUOPr4HTlU

Πολύ ωραία μπάντα. Απορώ γιατί τους κράζουν πολλοί stonerades. Στα τέτοια μας βασικά. Ριφφάρες σαν του Freya, How heavy this Axe 'η Fire Lances of the Ancient Hyperzephyrians δεν περνάνε απαρατήρητες. Αγαπημένο το Gods of the earth.

P.S: Βασικά βρήκα το Apocryphon

ανακοινωσανε μια πληθωρα συναυλιων στην Ευρωπη, σε μερη που μεχρι σημερα δεν ειχα ξαναδει στο συναυλιακο χαρτη. Ελπιζω καποιοι υπεροχοι ανθρωποι να κανουνε την υπερβαση και να ερθουνε Ελλαδα.


Κατα τα αλλα, στηριζουμε Επικο Στοουνερ, δεν ξερω γιατι κατακρινοντε απο αρκετους του “χωρου”, μουσικα/στοιχουργικα ομως ειναι πολυ μπροστα.