Βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει - The Third Era

…τελειώνουν οι ‘‘πρωτότυπες’’ διακοπές στο σπίτι…αύριο η τελευταία μέρα, που θα κάνω και κάποιες δουλειές, μετά το σκ, και μετά επιστροφή στο γραφείο…να πω ότι δεν ξεκουράστηκα???..ξεκουράστηκα…να πω ότι δεν είδα τις ταινίες, και δεν άκουσα τόνους μουσικής???..τις είδα και την άκουσα…να πω ότι ‘‘γέμισα τις μπαταρίες’’???..όχι, για άλλο ένα γαμημένο Καλοκαίρι άδειες έμειναν, κιεγώ για ακόμα μια φορά πάω με βαριά καρδιά στο γραφείο χωρίς καμιά όρεξη για δουλειά:-k

:):!:

Ελα εδω που ειμαι και θασαι συνεχεια διακοπες, αν σου αρεσουν και τσ spicy Ασιατικα φαγητα, για να μην αναφερω και τα υπολοιπα που και αυτα spicy ειναι! :stuck_out_tongue:

Το πρόγραμμα εκμάθησης ξένων γλωσσών Rosseta stone διατίθεται δωρεάν;;

οχι αλλα βρισκεται

…δροσιά έχει???:):!:

Οχι αλλα δεν εχει ποτε κρυο. Την λεξη χιονι δεν την γνωριζουν εδω και οπως καταλαβαινεις το καλοριφερ ειναι επισης αγνωστο για αυτους.
Η θερμοκρασιες ειναι 25-32 ολο το ετος. Υπαρχουν και μερες που θα κανει και ζεστη μεχρι και 38, ή και δροσια γυρω στους 18 (αν και για αυτους 18 ειναι κρυο lol)

…το χειροτερό μου…εγώ είμαι μάλλον για Φιλανδία η Σκανδιναβική χερσόνησο…ή άντε καμιά Αυστρία ή Γαλλία:):!:

Ευχαριστώ πολύ!

Ρε μουντσάιλντ, εσύ που είσαι ξενύχτης, απάντα μου λίγο (σε κάτι χαζό). Πιο εφικτό είναι το Ielts με 7,5 ή το CPE με C; Για κανα ενάμιση χρόνο μιλάμε, 1 χρόνο μαθήματα και μερικούς μήνες σε Αγγλόφωνο Πανεπιστήμιο (καλώς εχόντων…).

Τι χαζό, βρε συ :slight_smile: Για CPE έχει αλλάξει το σύστημα και δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά, πόσο μάλλον συγκριτικά. Πάντως μην το φοβάσαι λόγω ονόματος, παλεύεται με προσπάθεια. IELTS θέλει τουλάχιστον ένα καλό προς πολύ καλό επίπεδο γνώσης και άνεσης για 7,5ρι M.O. Για αρχή δοκίμασε το χέρι σου σε sample papers μήπως κρίνεις ότι σου ταιριάζει κάτι καλύτερα (μην εστιάσεις στους βαθμούς, format μόνο) και θα σε κατευθύνει κι ο δάσκαλός σου, μην ανησυχείς ως προς αυτό. :wink: Στο μεταξύ όμως, όση περισσότερη τριβή μπορείς!

Υ.Γ. Επειδή το τελευταίο το έχασα λίγο, για Erasmus μιλάμε;

Αυτο θα επρεπε να μπει σε αλλη κατηγορια αλλα σε ποια? Στο βιντεο της ημερας?

οποτε μπαινω στο forum , με πιανει κατι τετοιο

Έλα, έλα να σε διασκεδάσω λίγο.

Not even remotely silly enough mate

https://www.youtube.com/watch?v=ol5Dfs7jqFI ντεμ μπίτσιζ μπι αγουέρ

Oh for fuck’s sake sod the army it’s all about the navy bruv

Oh you want the navy sunshine? Then brace yer arse, me planes are 'bout to destroy ye.

A’i’, I see yer bloody planes and I raise ye by a fookin squadron, ye fookin bastard

Yer funny man. What are ye goin’ ta do, execute me? I doubt thee you wanker.