The Electronic Μusic Thread

Απαράδεκτος, εντατικά μαθήματα με Villalobos άμεσα (τα Dependent And Happy ep που έβγαλε λένε οτι είναι αρκετά ωραία btw)

Καμιά αναπόκριση από το hertz υπάρχει πουθενά;

Villalobos και γενικά όλη την Γερμανική ηλεκτρονική σκηνή που τείνει λίγο προς house όπως Solomun, Kalkbrenner κτλ ακούει ο αδερφός μου και με έχει κολλήσει πολλά :smiley:

Villalobos είναι μεγάλη επιρροή του Jaar εε μην ξεχνιόμαστε! 8)

ρε με την πλύση εγκεφάλου που τρώω με βλέπω να σας κάνω ανταπόκριση από tomorrowland το καλοκαίρι :lol:
ελπίζω να τους ψήσω για κανένα hideout ή κανά dimensions κάποια στιγμή :confused:


(Απαντάω στον εαυτό μου)

[B]NOSAJ THING:Home[/B]

αν και ένα κλικ κάτω από το Drift όλο και παίζει τον τελευταίο μήνα, πολλές ατμόσφαιρες, λιγότερα αλλά ουσιαστικά techno ή/και breakbeat περάσματα.

Το ακούτε ολόκληρο [B][U]εδώ[/U][/B]

Εγώ πέρασα απλώς να πω ότι στο hideout παίζει ο talabot απ’ότι είδα και ο άλλος θεούλης ο marco carola και διάφοροι άλλοι φανταστικοί και υπέροχοι και να μην το χάσεις αγαπητέ nodi.(ναι και μένα πλύση εγκεφάλου μου έγινε και μάλιστα με τεράστια επιτυχία :p)

Πέρασα επίσης να εκφράσω τον θαυμασμό μου για τον συνομήλικο Nicolas Jaar,επειδή το παιδί φτιάχνει κομματάρες και είναι έτη φωτός μακρυά σε θέματα έμπνευσης και μαζί με τον άλλο υπέρτατο τον Kalkbrenner* ήταν ο λόγος που μπήκα στην διαδικασία ν’ασχοληθώ με το είδος.

Κατα τ’άλλα δεν ξέρω τι κάνω σ’αυτό το θρέντ.Φεύγω γρήγορα.

*και τον κύριο Boratto,ντροπή μου που τον ξέχασα

:roll: χαχαχαχα δικός μας και εσύ! :smiley:

Ακόμα κλαίω με μαύρο δάκρυ που δεν πήγα πέρσι dimensions όταν μου είπε ο bro “τα πληρώνω όλα πάμε” :cry:


Φαντάζομαι ότι δεν συζητάτε synth pop εδώ μέσα αλλά μιλάμε για ένα επιστημονικό άλμπουμ του είδους, οι Hurts είχαν δείξει τα δόντια τους στο εκπληκτικό ντεμπούτο, με το καινούριο ξαναματαφέρνουν ήχους υπεραγαπημένους, αγνά ρομαντικά καλοκαίρια 80᾽ς, το άθλημα το κατέχουν ωσάν προφέσορες με 15 ντοκτορά.
Αν αυτό το άλμπουμ είχε βγει στα 80᾽ς οι δισκογραφικές θα τους γλύφανε τα παπάρια νυχθημερής, θα ήταν μέγκα (για να μη πω κι αντένα) σταρς και θα τσάκιζε και στις 2 πλευρές του Ατλαντικού, στην Ευρώπη θα είχε μείνει Νο1 κανένα τρίμηνο στη σειρά.

Από έναν 80᾽ς λάβερ 8)

Περίμενα να βγει σε καλή ποιότητα γιατί στο πρώτο leak ήταν πολύ κακός ο ήχος.

Τώρα παίζει τζάμι, έχει και φλακ το κατάστημα για πιουρίστες :slight_smile:

Fucking impressed here :!:

Ντροπή ρε συ.Κατ αρχάς γιατί και πέρυσι είχε φοβερό lineup κατα δεύτερον γιατί ποτέ δεν απαντάμε όχι στην φράση “τα πληρώνω όλα εγώ”.

Daz οτι κάνεις πρόταση και σ’αυτό το θρέντ δεν μου κάνει εντύπωση.Ότι κάνεις πρόταση και σ’αυτό το θρεντ και την σχολιάζω και μου αρέσει είναι σουρεαλιστικό.

Pardon my French in my post my lady :slight_smile:

Don’t mention it.Το αποτέλεσμα μετράει :stuck_out_tongue:


Θεἰλα 80ίλα Part 2, εκτός από το φοβερό Nightcall από την ταινία Drive έχει ψωμί το δισκίο. Γουστάρω πολύ, δώσε 80᾽ς στο λαό! 8)



O Jan Hammer από κάπου χαμογελάει όταν βλέπει τέτοια άλμπουμς…

…κι ο Alan o Parsons θα προσέθετα εγώ!

Χθες το μεσημέρι άκουγα τον Πετρίδη στο Πρώτο και είχα πέσει σε λήθαργο. Κάποια στιγμή βάζει το Roadgame και πετάγομαι απάνω αναφωνώντας: “ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ” :smiley:

VIVA 80’s!

αααα κάπου ήθελα να το γράψω!
Ανανεωμένος Bonobo σε μαγάλα κέφια! Από πολυπλοκότητα σε άλλου επιπέδου downtempo και από κει στα βάθη της underground Αγγλικής (uk garage δηλαδή) μέχρι trip-hop!
:!: Ομορφιές :smiley:
δεν βάζω link, εκτός από 1-2 όλα είναι εξαιρετικά, να το ακούσετε όλο!

Το άκουσα γιατί είχε τραγούδι με την θεά Erykah Badu (όποιος την έχει δει λαιβ καταλαβαίνει την θεότητά της), είχε ενδιαφέρον σαν ήχος, δεν ακούω πολλά του είδους που φαντάζομαι θα έχει κάποιο fancy genre name (αυτή η tag mania πια), αλλά είναι ωραία τσιλ κατάσταση.

Για Erykah Badu είχα και έχω την άποψη πως “solo” είναι αρκετά βαρετή ενώ όταν κάνει συνεργασίες απογειώνεται!
Άκου και την συνεργασία της με Flying Lotus (την λατρεύει ο συγκεκριμένος) στο περσινό του, θα σ αρέσει σίγουρα.

BAN στον κύριο :!:

Μέγας φαν εδώ, εννοείται ότι το έχω ακούσει. Κάνε στον εαυτό σου χάρη και αν βρεθείς κοντά σε συναυλία της ΜΗΝ τη χάσεις. Ηλεκτρίζει την ατμόσφαιρα. Μεγάλη μορφή.

Αν βέβαια ακούς τέτοιου είδους μουσική. Ακόμα και κοντινά να ακούς θα παραδεχτείς.

Και καινούριο Dj Koze φοβερό.Συνεργασίες με Apparat και Caribou.Εγγύηση.

για να κλείσω την offtopic κουβέντα μας, θέλω να πω πως η συνεργασία της με Roots με συντροφεύει από μικρό παιδί… τέτοια τραγούδια είναι μνημεία!
ααααα και ότι είναι λόγος έμπνευσης του “Ms Jackson” λέει πολλά 8)

[SPOILER]αλλά όπως και να το κάνουμε όποτε έχω κάτσει να ακούσω ολόκληρο δίσκο της σκυλοβαρέθηκα :p[/SPOILER]