The Electronic Μusic Thread


κόλλημα από τότε που έσκασε!
μα είναι τρελή αυτή η φουρνιά:!:

Η θεοσύνη αυτού του ανθρώπου δεν έχει σταματημό.
Παρ’όλα αυτά η καρδιά μου είναι με την [COLOR=“Magenta”]Μάγια[/COLOR] γι’αυτό τον μήνα.

negative :roll:
http://www.rocking.gr/outofrock/Various-Tapes-Vol-3/16295/ κατέβα τέρμα κάτω, τελευταίο vid 8)

στα άλλα, mount kimbie, δύναμη λέμε!
αν το Made To Stray ήταν 2 λεπτά μακρύτερο θα είχαμε το dance τραγούδι της χρονιάς.

Το’χω δει εννοείται,δεν φανταζόμουν ότι θα υπήρχε και κάπου στο rocking,well done!

Εδώ ένα τελευταίο video που μιλάει για τις επιρροές του

και σταματάω γιατί έχω καταντήσει γραφική και groupie.(που είμαι δηλαδή το δηλώνω περήφανα.)

streamάρει εδώ και 10 λεπτά το νέο boards of canada

Kαι γαμάει ήδη.

ρε!
τελικά έχει visuals, δεν τοχα προσέξει
πετάει κάτι μαλακίες μια στο τόσο :-s

Εγώ δεν το πρόσεξα ποτέ. Γενικά ο δίσκος περιγράφεται μόνο από άναρθρες κραυγές.

Nα ακούσετε το νέο Tricky… έχει πολλά να πεί και ωραίες συμμετοχές…

θα νιώσω ευλογημένος αν βρω να ακούσω για φέτος μεγαλύτερο δημιούργημα από αυτό του jon hopkins
ο άνθρωπας βάζει τόσο υψηλούς στόχους με αυτή την προσπάθεια που είναι αδιανόητο να μπορεί κάποιος να τους αγγίξει, σε τέτοιο σημείο μάλιστα που υπάρχουν φορές που ούτε ο ίδιος τα καταφέρνει και αφήνει το έργο ημιτελές.

Έμπιεντ ε;

Lustmord- The Word As Power

Αναμενόμενος δίσκος του '13. Επαναλαμβανόμενα meditational ηχοτοπία με διάσπαρτα φωνητικά για τη μάξιμουμ “ανάβαση” του ακροατή.
Οι δύο εξέχουσες προσωπικότητες που συμβάλλουν στα εν λόγω φωνητικά, η θείτσα Jarboe και ο φαινομενικά αταίριαστος Maynard (που όμως βάζει γυαλιά σε πολλούς, αν ανήκουν σε αυτόν οι θιβετιανοί λαρυγγισμοί).

Αν και υποτίθεται ότι το album είναι “θρησκευτικά” υπερβατικό είναι βαρύ. Πολύ βαρύ. Πάααααααααρα πολύ βαρύ. Τόσο βαρύ που κάνει το The Seer να φαντάζει feelgood.

Οι καινούριοι στο ιδίωμα θα πλήξετε αφόρητα. Οι μαθουσάλες ακουστικά, τσιγάρα και πολλά μπουκάλια νερό γιατί κινδυνεύετε από αφυδάτωση. Και αυτό δεν το λέω για αστείο.

Phaeleh ‎? Tides

Κατά κόσμον Matt Preston. Εκ Bristol ορμώμενος, οπότε καταλαβαίνετε, Massive attack και Portishead επιρροές κάτι παραπάνω από εμφανής.


Να του ανοίξουμε ένα δικό του θρεντ γιατί έχω πάθει την πλάκα μου;

:roll:
άνοιξε να το μάθει ο κόζμος 8)
θα το κάνω review κάποια στιγμή

και
ααααααχ, θόρυβος

για όλους εμάς τους fan του burial

ένα μικρό υποκατάστατο αυτός ο άγνωστος κύριος από το belfast

The haxan cloak - Excavation

Μου φέρνει αρκετά στο περσυνό των Raime ‎? Quarter turns over a living line. Βρετανός ο τύπος. Για ρίξτε μια αυτιά οι γνώστες…

Μην τα λες έτσι απότομα αυτά, το raime γάμησε πέρυσι.

Δεν μπήκα σε διαδικασία σύγκρισης, αυτό υπόκεινται στην κρίση του καθενός. Εννοούσα ότι ως ατμόσφαιρα γενικότερα του φέρνει αρκετά. Επίσης είχε αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες και ο Jon Hopkins. Έψαξα και άκουσα και προηγούμενες δουλειές του και ο τύπος πραγματικά είναι εξαιρετικός…

Για αυτιάστε μερικα εδω, φετινα μεν, οχι τοσο ambient ολα

[B]Julianna Barwick - One Half[/B][B]Stranger by Starlight - Beautiful Boy With a Stone[/B]
[B]555 - Rainbow Death[/B]

Now χοντρο-ξεθάβινγκ, και μετά από πολλαπλά search δεν είδα κάτι…

…οπότε…

… κάποια γαμημένη στιγμή κάποιος πρέπει να πει πως το περσινό [B]Loot[/B] του Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Ο-Υ [B]Filastine[/B],

μαζί με το περσινό [B]Actress - Rip[/B], και το [B]Kindred [/B]του [B]Burial[/B] (οκ μπορώ να πω Boards of Canada αλλά δεν είμαι γνώστης, οπότε δεν μπορώ να εμπεριστατώσω κατάλληλα το αντίκτυπο που έχουν στο χώρο)

είναι ό,τι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία 2 χρόνια στον ευρύτερο ηλεκτρονικό χώρο. Συνδυάζοντας dubstep με hip-hop και world ήχους, επικαλύπτοντας τα πάντα με απόλυτο γαμημένο [B]ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ[/B], καίει τα μυαλά και τα αυτιά μας. Και όλα αυτά γαρνιρισμένα με σοβαρότατη πολιτική άποψη και στάση!

I made my point, απλά σε ένα τόσο ωραίο θρεντ είναι κρίμα να μην έχει αναφερθεί. Νow you get me πιστεύω.

[B][U]Aντε γεια ρε![/U][/B]

[B][U]Αντε γεια 2 ρε![/U][/B]

[B][U]Αντε γεια 3 ρε.[/U][/B]

Γίνεται αυτή η ασιάτισσα να με νανουρίζει κάθε βράδυ όμως?