The Ultimate Grindcore Thread

Λοιπόν, εδώ θα προτείνουμε και θα συζητάμε για το grindcore χωρίς τις παρεμβολές άλλων core σκουπιδιών όπως σε άλλο θρεντ. Απ’ ότι βλέπω είμαστε κάμποσοι που ακούμε αυτό το είδος, οπότε γιατί να μην έχει δικό του θρεντ;

Αρχίζω.

Cut your throat

Ελληνικό DIY σχήμα. Ιατρικές ορολογίες,μικρές διάρκειες, pigsquirls και όλα τα όμορφα που έχουμε αγαπήσει στο grindcore. Eπιρροές από Νasum και Νapalm Death (βασικά όλο τη σκηνή έχει επιρρεαστεί από αυτούς, αλλά ας βάλουμε και λίγη σάλτσα βρε αδερφέ). Πατώντας στο όνομα τους σε βγάζει στο σαητ από όπου μπορείς να κατεβάσεις ολόκληρο τον μοναδικό δίσκο τους.

Τα φωνητικα ‘ουα-ουα’ φαση. :lol:

Ακουγονται ευχαριστα, αλλα με πιανουν τα γελια. :smiley:

Όποτε ποσταρετε καποιο γκρουπ, να δινετε και λινκ μαζι να ακουμε ε ! :-({|=

Στα μούτρα σας!

Και χωρίς λινκ. Ρωτήστε το γούγλη πια!

Eντάξει. Το βάζω σε σπόιλερ. Παραλίγο να ποστάρω και iron maiden :oops:

Θα προτίνω αυτό που αν δε κάνω λάθος, είναι και στο diy πνεύμα (:*
[B]WOJTYLA[/B]


Keep the title

Report post επειδη ετσι.

Κοίτα, το ότι είσαι αρκουδιάρης βρωμόγερος δεν σημαίνει ότι θα τρολλαρεις στο θρεντ, ακόμη δεν φτιάχτηκε.

Τα κουβαδάκια σου λοιπόν.

Ζαφειρη σε παρακαλω μη πεφτεις σε αυτο το επιπεδο.

Αλλοι ειναι οι πραγματικοι καφροι εδω μεσα.

Ωραίο θρέντι, κλασσικούρες must have:



Lock το θρεντ.Ειναι του σατανα.

Ωραίος ο Ζαφ! Θα το τιμούμε συχνά αυτό το θρέντι!

Βάκιλλε θα διαφωνήσω με το σπόιλερ, γιατί εγώ είμαι εδώ:

κυρίως λόγω “scoop”. Αν και το να μιλάμε για “χιτς” στο grindcore είναι λίγο παράδοξο, αυτό το κομμάτι με σκλαβώνει!

ΦΥΣΙΚΑ και θα επανέλθω! 8)

:lol::lol:
ΤΟ θρεντ!
αλλα ρε παιδια αν φτιαχνουμε πολλ για καθε υποειδος του μεταλ θα γεμισουμε καμια 50αρια θεματα :stuck_out_tongue:

αντε να βαλω και γω ομως αφου ποσταρα
κλασικουρα οφκορς γιατι ειναι και πρωτη σελις!

Ωραία και άλλοι που ακούνε grindcore. Φοβόμουνα ότι ήμουν ο μόνος παρανοικός.:lol:

Λοιπόν έχουμε και λέμε
Carcass-Reek of putrefaction
Carcass-Sympnhonies of sickness
Nasum-Human 2.0
Nasum-Inhale/Exhale
Circle of dead children-Human harvest
Terrorizer-World downfall
Terrorizer-Darker days ahead
Cephalic carnage-Exploiting Disfunction
Leng’tche (από πολωνία νομίζω αυτοί)
Discordance Axis
Siege
Brutal truth-Sounds of the animal kingdom
Agoraphobic Nosebleed-Honky Reduction
Αυτά είναι μερικά ωραία αλμπουμ και μπάντες τα οποία συνιστώ…:wink:

Θέλω την βοήθεια σας τώρα, θέλω να βρω αλμπουμ των Anal Cunt στην Σαλόνικα ή κάπου κοντά. Καινούργια ή μεταχειρισμένα, ειδικά το “40 more reasons to hate us” υπάρχει κανείς που ξέρει αν πουλάνε κάπου?8)

Aυτό!!! 8)

Πώς γίνεται όμως ρε άρχοντα να έχεις νικνέιμ Torquemada και άβαταρ Nemesis the warlock? :stuck_out_tongue:

Ωρε θρενταρα αυτα ειναι!:metal:
Συμφωνω με Nihilist, υπερμαστ και τα 3!:wink:

Eπειδη αγαπαμε και στηριζουμε ελληνικη σκηνη εχουμε και λεμε:
[SIZE=“2”]
Blustery Caveat - Payback In Brutality
[/SIZE]

-Τα παλικαρια απο τη Λαρισα συνδυαζουν brutal death με πολλα στοιχεια grindcore και ο δισκος απλως ξεσκιζει!

[SIZE=“2”]Human Rejection - Torture of Decimation[/SIZE]

-Οι Human Rejection ειναι απο Θεσσαλονικη και εδω εχουμε slamming καταστασεις.
Ο συγκεκριμενος δισκος δεν με τρελαινει ιδιαιτερα αλλα το καινουριο τους που θα κυκλοφορησει αρχες Απριλιου και εχει τιτλο Decrepit To Insanity απλως σπερνει!Η μιξη εχει γινει απο τον Αlan Douch(Cannibal Corpse).

-Eπισης μια απ τις αγαπημενες μου Ελληνικες μπαντες που ειναι περισσοτερο brutal death φαση αλλα εχουν επισης πολλα grind στοιχεια και δυστυχως το διαλυσαν ειναι οι vulnus.

Τσεκαρετε demoγραφια τους.:wink:

οχι ρε φούστη μου, διέλυσαν οι Vulnus? :frowning:
ΜΠΑΝΤΑΡΑ! κρίμα.
Είχαν παίξει και Obscene Extreme πριν 2 χρόνια νομίζω (το φεστιβάλ-μέκκα του ιδιώματος)

έχει ξανα-αναφερθεί πολλάκις, αλλά μιας και ο νέκρο έπιασε τις ελληνικές μπάντες, μη ξεχνιόμαστε…

Vulnus split me i shit on your face έπος

Ωστόσο δεν διέλυσαν ακριβώς, είναι σε αναζητηση κιθαρίστα, αλλά αντε να βρεις κιθαρίστα στην Ελλάδα που να γουστάρει slam / beatdown φάσεις.

μπουχουχυχυχ για μένα η καλύτερη μπάντα στο είδος, από Ελλάδα

Eπισης αγαπημενες μπαντες ειναι Disgorge

και Mortician

Απολυτη καφριλα και οι δυο με πολυ καλες δισκογραφιες!

Ωραίοι οι Disgorge, μάλλον υπερεκτιμημένοι οι Mortician. Βέβαια και οι δυο κινούνται πιο πολύ σε brutal death style. Θα συνεχίσω όμως έτσι:

Brodequin - Instruments of Torture

Bασικά βάλτε και ένα death στον τίτλο του thread, να τα αναφέρουμε όλα εδώ. Να γλιτώσουμε και από το hardcore σκουπιδαριό του άλλου thread.

Αντιπροσωπευτικό δείγμα του είδους. Ερχονται και για live - μην ξεχνιόμαστε

Ρε μπρουταλοντεθαδες gtfo απο το grindcore θρεντ!8)
@bleedin ναι ειχανε παιξει οι vulnus
@necromayhem μεγαλη απογοητευση το blustery caveat αν και live με ειχανε αφησει μαλακα.
Οι human rejection τα σπανε καλα.
@nihilist αμα δεν υπηρχε hardcore ακομα θα τα σπαγατε με led zeppelin
On topic ομως…
Realized - 21st Century Terminal World :wink: