The Ultimate Grindcore Thread

Έπρεπε να αναρρώσει από την αλλαγή φύλου η Martinez. Γουστάρω πολύ τα φωνητικά της, Repulsion meets Exhumed στο στυλ και στα φωνητικά, ειδικά στους πρώτους! Ωραίος δίσκος, ταχύτητα, σολάκια, μπλαστίδια. Groovy and catchy, but that’s all. Just another good piece of death metal/grindcore.

Πολύ καλογυαλισμένο μου φάνηκε το νέο κομμάτι, περιμένω το δίσκο.

Ε για ρίλαπς-γκράιντ μιλάμε. Η γυαλάδα είναι μαστ.

Οι Magrudegrind υπέγραψαν στην Relapse και επιτέλους θα κυκλοφορήσουν τον τρίτο δίσκο τους φέτος, έξι χρόνια μετά το ομώνυμο σχιζοφρενικό μανιφέστο τους. Αν έχει έστω το μισό νεύρο από τον προκάτοχό του, πάει για τοπ πεντάδα από τώρα.

Φρέσκο πράμα.

[B]Pigskinner - Vanity[/B]

Ρε παιδιά, ερώτηση. Με βασανίζει καιρό γιατί μ’ αρέσει μεν η μουσική σας, αλλά δεν είμαι μύστης σαν και εσάς.

Κάτι παρεμφερές σε groove με τον τελευταίο δίσκο Pig Destroyer, υπάρχει; Μου αρέσουν προφανώς και οι υπόλοιπες κυκλοφορίες τους απλά έχω τρελαθεί με το Book Burner.

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε να ακούσεις Call Of The Void και Noisear που είναι αρκετά groove-άτοι. Επίσης, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, άκου και Trap Them που είναι θεοί.

Ναι τους Trap Them τους ήξερα αλλά και σαν ταχύτητα και σαν ήχο (Entombed-like) δεν τους είχα στην ίδια κατηγορία με P.D.

Τους Noisear τους είχα δει να αναφέρονται αρκετά σε αυτό το thread και θα τους ακούσω. Call of the Void αν θυμάμαι καλά ήταν στη λίστα με τα καλύτερα του 2013 στο extreme metal αφιέρωμα στο τέλος της χρονιάς.

Noted down, thanks!

Δεν είναι, για την groove-ϊλα στο είπε ο Keyser ή γιατί απλά πρέπει! Άκουσε αυτά που πρότεινε, και μείνε στα relapse-ίτικα με Blockheads.

Blockheads άκουσα το περσινό τους και είναι όντως μπόμπα αδρεναλίνης… Μιας και το έφερε η κουβέντα όμως, μου δίνουν καλό point για να κάνω τη σύγκριση του drummer τους με το παίξιμο του Jarvis στο Book Burner.

Πραγματικά αυτό το παίξιμο είναι ear candy για τα δικά μου γούστα (και το κακό είναι ότι δεν προσεγγίζει αυτό το στυλ σε κανένα από τα Misery Index). Καμμιά σχέση με το μονοδιάστατο των Blockheads. Αυτό το πάντρεμα grindcore με punk/hardcore 2 step και τα prog γεμίσματα δίνουν ανεπανάληπτο groove στο δίσκο (ΟΚ και η εκπληκτική οχτάχορδη του Hull προφανώς) που δεν έχω καταφέρει να ξαναβρώ σε κυκλοφορία του είδους, εξ’ ου και ο λόγος που ρώτησα εσάς σε αυτό το thread…

Άσε τα φιλοσοφικά και πιάσε τους Gridlink.

Οι malmsteen του grindcore

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νέος δίσκος από τους αγαπούληδες Cloud Rat. Δεν έχω ακούσει ούτε νότα ακόμη, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα σκίζει πάτους.

Συμπαθάτε με για το spamming. Ολόφρεσκο coverάκι Last Days Of Humanity. Επίσης παίζει 3 track προμάκι στο bandcamp. Όσοι πιστοί σπεύσατε. Σας μερσώ.

[B]Pigskinner - Born To Murder The World[/B]

Facebook:

Bandcamp:

Καθυστερημένο σχόλιο προς τον plex27: για ύπουλα νοθευμένο grind με crossover στοιχεία, αγκαλιάζοντας από punk/crust μέχρι black, αξίζει κανείς να τσεκάρει κανείς το “Μάζα” των DELETE THE MASS. Από τις πιο ευφυείς κυκλοφορίες του είδους.

Επειδή πρέπει να μοιραστώ κάπου, με κάποιον, την εμπειρία που βίωσα, είδα live magrudergrind, leng tch’e, trap them, nails και pig destroyer. Και την επόμενη άκουσα και ολόκληρο το natasha

Temples ε; Γαμώ το θεό μου ρε πούστη μου. Θεϊλες.

Δεν χανόταν για κανένα λόγο, το είχα κλείσει από το νοέμβρη…

Το κομμάτι “Dude, Chillax” των Pigskinner θα συμπεριληφθεί στην online free συλλογή Blast 'Til Death που βγαίνει εντός των ημερών. Όσοι γουστέρνετε τσεκάρετε/σαπορτάρετε.

Thanks θα το τσεκάρω!

ΥΓ: Ετεροχρονισμένη και η δική μου απάντηση… Καλό μας χειμώνα! :roll:

Συμπαθάτε με για το συνεχόμενο spam αλλά εκεί έξω κυκλοφορεί free online συλλογάρα όπου οι Pigskinner φιγουράρουν δίπλα σε μπαντάρες όπως Fuck The Facts, The Kill και πολλούς άλλους! Τσιμπάτε τσάμπα κόπια εδώ:

Το ντεμπούτο των [B]Pigskinner[/B] [B]“Leech”[/B]μόλις κυκλοφόρησε! Όσοι γουστάρετε digital ή physical κόπια ρίχνετε ένα βλέφαρο στο bandcamp ή το facebook της μπάντας. Μιλ μερσί.

Artwork από τον τιτάνα [B]Γιάννη Νάκο[/B] ([B]The Crown[/B], [B]Prostitute Disfigurement[/B], [B]Uncleansed[/B]).

[B]“Leech”[/B] Track List:

1. Hong Bong
2. Dead Tissue
3. Asshole Intolerant
4. Poser Holocaust
5. Social Excreta
6. Chainsawfucked
7. You’re Weak
8. Dude, Chillax
9. Fuck A Herbovore
10. Puff, Puff, Dust
11. Tits Of Flesh
12. Vanity
13. Vultures
14. What Was That Honey?
15. Born To Murder The World (Last Days Of Humanity Cover)

Bandcamp: https://pigskinner.bandcamp.com/
Facebook: https://www.facebook.com/pigskinnerofficial
Mail: pigskinner666@gmail.com