The Walking Dead

Δύο επεισόδια μέχρι στιγμής, έχει ξεκινήσει πολύ καλά. Σωστό σημείο εκκίνησης και καλή ροή της εξέλιξης των γεγονότων.

[SPOILER]Έχει πλάκα να βλέπεις να συμβαίνουν διάφορα ύποπτα και κανένας δεν δίνει σημασία ή δεν θέλει να το πιστέψει. Είναι διάχυτη η αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά, σειρήνες περιπολικών και ελικόπτερα να βολτάρουν συνέχεια, οι γιατροί φαίνεται ότι κάτι έχουν προσέξει και από το 2ο επεισόδιο είναι φανερό ότι οι Αρχές προσπαθούν να αποκρύψουν το τι συμβαίνει, μάταια αφού η κατάσταση είναι ήδη ανεξέλεγκτη. Απόλυτο χάος και τα καλύτερα έρχονται. :smiley: [/SPOILER]

Ήμουν τυχερός που έπεσα πάνω στην επανάληψη που έκανε το Fox στη σειρά μέσα στο καλοκαίρι και έτσι άρχισα να την βλέπω. Οι δύο πρώτες σεζόν ήταν εξαιρετικές και άκρως ενδιαφέρουσες, από την τρίτη και μετά όμως άρχισε να πέφτει η ποιότητα, με αποκορύφωμα το δεύτερο μισό της τέταρτης που ήταν απαράδεκτο μπορώ να πω. Η πέμπτη όμως έχει μπει πολύ δυνατά (είμαι στο τρίτο επεισόδιο) και αναθάρρησα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Και κάτι για το τέλος. Είμαι περίεργος που γούσταρα τον ψυχάκια τον Σέιν και ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας; Σε όσους το έχω πει, με κοιτάνε με μισό μάτι. :lol:

Ε λίγο το ότι [SPOILER]κανόνιζε τη γυναίκα του κολλητού του, λίγο το ότι την είδε καψούρης ενώ τριγύρω γινόταν της πουτάνας, τόσο καψούρης που σάλταρε εντελώς και στο τέλος πήγε να κάνει την υπέρτατη τσατσιά στον Ρικ. Ε όσο να είναι χαλάνε τη φήμη. [emoji2][/SPOILER]

Ναι όντως, μέχρι ένα ορισμένο σημείο έπρεπε να πω. Η γνωστή ηλίθια φταίει που τον αποτρέλανε με αυτά που του είπε (στο τέλος της δεύτερης σεζόν) και έτσι αυτός αποφάσισε να βάλει μπρος το μεγάλο σχέδιο. #-o

Καλά αυτή έχει ακούσει ΤΑ καντήλια. Ίσως και επειδή θυμίζει σε πολλούς παρόμοιες συμπεριφορές-καταστάσεις. [emoji38]

Το Fear The Walking Dead το βλέπεις;

Όχι, αλλά θα το ξεκινήσω. Είδα παραπάνω τα σχόλιά σου. Θα κρατήσει μέχρι να βγει η έκτη τον άλλο μήνα ή θα βγαίνουν παράλληλα; Οι χαρακτήρες είναι καινούργιοι ή δείχνει και χαρακτήρες από τη σειρά πριν ξεσπάσει ο ιός;

Μέχρι να αρχίσει η 6η σεζόν. 6 επεισόδια μέχρι τότε και έχει κλείσει ήδη 2η σεζόν με 15. Καινούριοι χαρακτήρες, διαφορετική πόλη, δείχνει την αρχή του ξεσπάσματος. Ό,τι πρέπει για μέχρι τον Οκτώβριο και μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι εξίσου καλό.

Ευχαριστώ, θα το ξεκινήσω άμεσα.

To spin off είναι τέρμα αδιάφορο στα πρώτα 2 επεισόδια. Όχι ότι το κανονικά τα πάει καλά στις τελευταίες 2 σεζόν. Εντάξει έχει τις στιγμές του, αλλά μέτρια πράγματα.

Η σειρά πάει γαμιώντας και το σπιν-οφ είναι ό,τι πρέπει για να γεμίσει τα κενά διαστήματα και να συμπληρώσει την ιστορία.

Περίμενα καινούριο επεισόδιο σήμερα αλλά δυστυχώς, υπομονή ακόμα μια βδομάδα.

Καλή η χθεσινή πρεμιέρα. Να δούμε στα επόμενα πώς θα τα καταφέρουν να γλιτώσουν. Και ήταν τόσο κοντά, αλλά πάντα πρέπει να γίνεται μια μαλακία στο τέλος. #-o

πρεπει καπως να συνεχιστει η σεζον:)

Καλά εννοείται! Κρίμα γιατί ήταν καλό σχέδιο.

[SPOILER]Το θεμα ειναι ποιος την κανει την μαλακια με την κορνα .
Η Ντιανα ; Ο πιτσιρικας Ρον ; Ο παπας ; Καποιος αλλος ασχετος ;[/SPOILER]

^

[SPOILER]Ε, λογικά οι Wolves που μας τους έδειξε στο τέλος του προηγούμενου κύκλου.[/SPOILER]

[SPOILER]Ελπίζω να μη χαραμίσουν τον Μόργκαν σε ρόλο ενός ακόμα απροσάρμοστου ευαισθητούλη που βάζει εμπόδια, μέχρι να φάει και αυτός το κεφάλι του. 6η σεζόν είμαστε, για να έζησες μέχρι τώρα, πρέπει να έχεις γίνει και λίγο κάφρος. Ο άλλος δαγκώθηκε στη μάπα, ούρλιαζε και τραβούσε την πορεία πάνω του και παράλληλα γαμούσε και το σχέδιο. Μήπως έπρεπε να τον κουβαλήσουν και μέχρι τη βάση, για να μην στραβωμουτσουνιάσουν Μόργκαν-Μισόν; Μην το κάνετε σαν εκείνα τα ζευγάρια που πρέπει ντε και καλά να αντιμετωπίσουν εικονικά προβλήματα.[/SPOILER]

Και ναι λοιπόν, η σειρά απέκτησε τον δικό της Μπάτμαν. #-o

Μέτριο το επεισόδιο, πάμε γι’ άλλα.

Μου άρεσε το επεισόδιο, με χάλασε [SPOILER]ξανά ο Μόργκαν. Κρίμα που χαραμίζουν αυτόν τον ηθοποιό σε τέτοιο ρόλο. Έξω γίνεται μακελειό και αυτός βγαίνει να καθαρίσει με το σκουπόξυλο. Στο τέλος, το μόνο που έλειπε ήταν να τους τραβήξει τα αυτιά και να τους πει να έρθουν με τον κηδεμόνα τους την άλλη φορά. Πάρτε και ένα πιστόλι για τον δρόμο. Κρίμα και πάλι κρίμα. #-o[/SPOILER]

Ε όχι ρε πούστη μου!

Από τα καλύτερα επεισόδια όλης της σειράς, δεν έπαιρνες κυριολεκτικά ανάσα, όμως… :frowning: :frowning: :frowning:

[SPOILER]δεν υπαρχει ομως
μπες μια στο imdb τα πραγματα μπορει να ειναι διαφορετικσ:)[/SPOILER]